وبلاگ

قوانین جدید ویزای شینگن 2023

قوانین جدید ویزای شینگن 2023 – ویزای شینگن بدون شک یکی از ویزاهای مشهور در جهان است و یکی از بهترین نوع ویزا نیز هست. دارندگان این نوع ویزا، امکان سفر به 27 کشور اروپایی را دارند، که ۲۲ کشور از این تعداد، عضو اتحادیه اروپا می‌باشند، به همین خاطر، تعداد متقاضیان ویزای شنگن، همه ساله و به طور پیوسته در حال افزایش است. البته شایان ذکر است کشورهای اروپایی بدون ویزای شینگن نیز وجود دارند که جهت سفر به آن کشور ها باید ویزای مخصوص آن کشور را دریافت کرد.

قوانین جدید ویزای شینگن 2023

امروزه مسافران از 104 کشور و نهاد باید برای ورود به اتحادیه اروپا برای اقامت سه ماهه در منطقه شنگن، برای اخذ ویزا اقدام می کنند. ویزای شینگن اغلب به سختی دریافت می شود. بهتر است در این مقاله به موضوعاتی از جمله عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن و عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن چیست؟ نیز اشاره کرد.

افرادی وجود دارند که از بسیاری از قوانین و مقررات آگاهی کامل نداشته و به همین دلیل پس از دریافت ویزای شینگن خود و یا سفر به حوزه شینگن دجار مشکلاتی جبران ناپذیر می شوند. به همین دلیل بهتر است اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید و میخواهید به حوزه شینگن سفر کنید از قوانین و راه حل اقامت بیش ازحد در حوزه شینگن چیست؟

و از قوانین جدید ویزای شینگن 2023 آگاهی پیدا کنید.

با این وجود اتحادیه اروپا در تلاش برای تسهیل مراحل درخواست برای مسافران و کارکنان کنسولگری، برخی از قوانین صدور ویزای شنگن را تغییر داده است. اکنون، اتحادیه اروپا، درحال تغییر قوانین ویزای شینگن یا کد ویزای شینگن است. و این تغییر به منظور تسهیل فرآیند اخذ ویزا برای متقاضیان دریافت ویزای شینگن و همچنین کارمندان سفارت می‌باشد.

کد ویزای شینگن چیست؟

کد ویزا اتحادیه اروپا، که مجموعه ای از قوانینی است که رویه های درخواست ، پردازش و صدور ویزاهای کوتاه مدت برای اتحادیه اروپا را تنظیم می کند با عنوان ویزای شینگن شناخته می شود.

کد ویزای شینگن، با مشخصه‌ی (EC) شماره 810/2009 شناخته شده است. این کار در سال 2010 لازم الاجرا شد و از آن زمان تاکنون توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای وابسته در حال اجرا است.

سیاست مشترک ویزا بخش جدایی ناپذیر از منطقه شینگن بوده و در اجرای سایر سیاست های اتحادیه مانند موارد مربوط به روابط خارجی ،تجارت ،آموزش ،فرهنگ و گردشگری نقش مهمی دارد. در طی سالیان متمادی، اتحادیه از کد ویزا استفاده کرده است تا تعادل بهتری بین مهاجرت و نگرانی های امنیتی، ملاحظات اقتصادی و روابط عمومی خارجی فراهم کند.

چرا اتحادیه اروپا کد ویزا را به روز می کند؟

در ماه مه 2018، کمیسیون اروپا پیشنهادی را برای تجدید نظر در آیین نامه (EC) شماره 810/2009، با هدف تقویت سیاست مشترک ویزا با نظر گرفتن نگرانی های مربوط به مهاجرت و امنیت، به تصویب رساند. فرم تجدید نظر شده در قانون ویزا حاکی از آن است که باید نقش سیاست ویزای اتحادیه اروپا در رابطه با همکاری با کشورهای ثالث بیشتر شود.

به طور کلی، نمایندگان درباره این پیشنهاد گفتند که آنها قصد دارند روادید ویزا را برای مسافرانی که مکررا به منطقه شینگن سفر می کنند تسهیل کنند و با در نظر گرفتن مزایای به کشورهایی که در پذیرش مهاجران غیرقانونی و سایر زمینه های مشابه فعالیت کرده اند، مراحل ساده تری برای ویزا دادن فراهم کنند.

کد جدید ویزای شینگن از چه تاریخی اجرایی خواهد شد؟

طبق جدیدترین قوانین ویزای شینگن 2023 مقررات EU) 2019/1155) توسط پارلمان اروپا و شورای اروپا به تصویب رسیده، الزام‌آور است در تمامیت عرضی حوزه شینگن قابل اجرا خواهد بود.

درنتیجه تمامی متقاضیان ویزای شینگن که از تاریخ ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۹، فایل درخواست ویزای شینگن خود را بارگزاری کنند، مشمول بررسی تحت قوانین و مقررات کد جدید ویزای شینگن خواهند بود.

تغییراتی که در قوانین ویزای شینگن به‌وجود آمده‌است

قوانین جدید ویزای شینگن 2023 تغییرات و مزایای زیادی در مراحل درخواست ویزا به همراه خواهد داشت. از جمله مهم‌ترین قوانین جدید ویزای شینگن 2023  ویزا شنگن به شرح زیر می‌باشند:

 • افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن.
 • افزایش فرصت زمانی درخواست.
 • فرم درخواست الکترونیکی در اکثر کشورها.
 • نماینده هر یک از اعضای شینگن باید از نظر پذیرش ویزا پس از 2 فوریه در کشور ثالث حضور داشته باشند.
 • مسافرانی که مکررا به حوزه ی شنگن سفر می کنند و از سابقه ی خوبی برخوردار هستند از مزایای خوبی بهره مند خواهند شد .

 

افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن

قوانین جدید ویزای شینگن 2023  شامل تغییر هزینه ویزا نیز شده است. متقاضیانی که قبلاً مبلغ 60 یورو برای هر با درخواست ویزا پرداخت می کردند ، اکنون باید 80 یورو بپردازند، این در حالیست که متقاضیانی که 35 یورو پرداخت کرده اند اکنون باید 40 یورو بپردازند. این مورد شامل کودکان و افراد دیگری می شود که هزینه های کمتری به آنها تعلق می گرفت. کودکان زیر 6 سال  از پرداخت هزینه ی ویزا معاف هستند.

 • کد جدید ویزای شینگن همچنین مکانیسمی در مورد افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن ارائه می‌دهد که به موجب آن، هزینه اخذ ویزا هر سه سال یک‌بار تغییر کرده و در این سه سال باید ثابت باشد.
 • کشورهایی که در زمینه پذیرش مجدد مهاجران غیرقانونی همکاری می‌کنند نیز از امتیازات ویژه‌ای سود خواهند برد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

تایید و امضای فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین

برای تسهیل در مراحل درخواست صدور ویزا، به روزرسانی کد ویزا به کشورهای عضو اجازه می دهد تکمیل فرم های درخواست ویزا و امضای آن به صورت الکترونیکی انجام شود. فایده دیگری که کد جدید برای متقاضیان ویزا به ارمغان آورده است ، این است که مدت زمانی را که می توان درخواست ارائه کرد ، از سه ماه به شش ماه قبل از سفر تمدید می کند.

دریانوردان می توانند تا فوریه ، حداکثر نه ماه قبل از رسیدن به هر یک از درگاه های شینگن ، درخواست خود را ارائه دهند. با این وجود آخرین تقاضانامه می تواند 15 روز تقویم قبل از سفر در نظر گرفته شده به منطقه شینگن باشد.

اهمیت بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی علی رغم اختیاری بودن، برای متقاضیان ویزای شینگن اجباری است. در حقیقت ، کد جدید اهمیت داشتن بیمه ویزای شینگن هنگام درخواست ویزا را برجسته می کند . در مورد مسافرانی که متقاضی ویزای چند بار ورود هستند ، آنها باید ثابت کنند که دارای بیمه شینگن پزشکی کافی و معتبر مسافرتی هستند .

در این راستا ،فرم درخواست ویزا جدید که توسط اتحادیه اروپا تنظیم شده است ، در پایان بیان می کند که:

من از لزوم داشتن بیمه درمانی مسافرتی کافی برای اولین اقامت من و هرگونه بازدید بعدی آگاه هستم.

اعضای شینگن باید ماموریت نماینده ها را در هر کشور تعیین کنند

در قانون جدید ، کلیه کشورهای عضو شینگن ملزم به حضور در کشور ثالث ، از طریق سفارت / کنسولگری آنها ، دیگر کشورهای عضو می باشند. این رویداد به منظور تسهیل درخواست ویزا در نظر گرفته شده است ، به طوری که اتباع برخی از کشورها دیگر مجبور نیستند فقط برای اقامت و درخواست به یک کشور همسایه سفر کنند.

کد جدید ویزا شینگن به سود مسافران همیشگی اروپا

ویزای چند بار ورود با اعتبار ۵ ساله، هدیه‌ای است که کشورهای حوزه شنگن در قوانین جدید ویزای شینگن 2023  برای مسافران خوشنام خود در نظر می‌گیرد. مسافرانی که بارها به اروپا سفر کرده و سابقه سفری مناسبی دارند، همچنین وضعیت اقتصادی خوبی در کشور خود داشته و قصد واقعی برای ترک قلمرو کشورهای عضو قبل از انقضای ویزای خود را دارند می‌توانند به‌جای ویزای یک بار ورود شینگن، ویزای مولتیپل شینگن را داشته باشند.

این مزایا محدود به اهداف سفر خاص یا متقاضیان خاصی نخواهد بود. با این حال، به کشورهای عضو دستور داده شده است که برای افرادی که به منظور انجام حرفه خود مسافرت می کند، مانند افراد تجاری، دریانوردان، هنرمندان و ورزشکاران، امتیاز ویژه ای در نظر بگیرند.

کد جدید ویزا پیش بینی استفاده از روادید را به عنوان یک اهرم فشار برای همکاری کشورهای ثالث در زمینه پذیرش مهاجران غیرقانونی در نظر گرفته است .

بنابراین، کمیسیون حداقل یک بار در سال ، همکاری کشورهای ثالث با توجه به پذیرش مجدد را مرتبا ارزیابی می کند تا بداند که آیا کشور ثالث به اندازه کافی همکاری می کند و آیا اقدامات خاصی خصوصاً در زمینه مهاجرت لازم است یا خیر.

در مواردی که کمیسیون تشخیص بدهد که یک کشور ثالث به اندازه کافی همکاری نمی کند ، اتباع آن کشور ممکن است با مدت طولانی تری در پردازش ویزا و هزینه  بالاتری برای صدور ویزا روبرو شوند.

به کشورهایی که در این زمینه همکاری می کنند ، دوره های پردازش ویزا کوتاه تر، هزینه ویزا کمتر و ویزاهای دارای اعتبار طولانی تر اعطا می شود.

مزایای بیشتر برای مسافران با سابقه ویزا

مسافرانی که دائم به منطقه شینگن سفر می کنند ، یا برای بیزینس ، گردشگری و یا دیگر اهداف کوتاه مدت به این منطقه سفر می کنند و آنها از قوانین جدید ویزای شنگن بهره مند خواهند شد .

با توجه به سابقه ویزا، این مسافران ویزای شینگن چند بار ورود معتبر تا پنج سال دریافت خواهند کرد .

شرایط بهره مندی از این امتیاز به شرح زیر است :

 • این مسافران که سابقه ی ویزای مثبتی دارند.
 • به طور قانونی از ویزاهای قبلی خود استفاده کرده اند.
 • از نظر اقتصادی وضعیت خوبی در کشور خودشان دارند.
 • در سفرهای قبلی خود قبل از انقضای اعتبار ویزای شنگن خود مقصد را ترک کرده اند .

کد جدید ویزای شینگن در ایران نیز اجرا خواهد شد

قوانین جدید ویزای شینگن 2023 که تا دو ماه آینده در سراسر دنیا از جمله ایران و در سفارت تمام کشورهای عضو شینگن لازم‌الاجرا خواهد بود. هرچند هدف از طراحی و تصویب این قوانین تسهیل شرایط اخذ ویزای شینگن برای متقاضیان آن است، اما به طور کلی سفارتخانه‌ ها شرایط اخذ ویزا را با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورهای ثالث، گاها سخت‌گیرانه تر خواهند کرد.در اینجا بهتر است به راحت ترین کشور برای ویزای شینگن نیز اشاره شود. در صورت علاقه مندی به کسب اطلاعات در این خصوص بر روی لینک کلیک فرمایید.

در کشور ما نیز به دلیل همین مشکلات سیاسی، اخذ ویزا برای متقاضیان آن هموراه با شرایط سخت‌گیرانه‌ای همراه بوده که البته امیدواریم با اجرای قوانین جدید ویزای شینگن 2023 اخذ ویزای کشورهای حوزه شینگن آسان‌تر شود.

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

This post was last modified on 2023/02/05 3:45 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago