Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 87

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 106
عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن | قصران گشت
وبلاگ

عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن

عواقب استفاده نکردن از ، شما بعد از سختی‌های فراوان و ارائه مدارک گوناگون موفق به اخذ ویزای شینگن شده‌اید. اما به دلایلی نمی‌توانید از ویزای خود استفاده کنید. باید به این موضوع اشاره کرد در صورت استفاده نکردن ویزای شینگن باید مانند منتظر تبعات آن باشید.

همان‌طور که می‌دانید متداول‌ترین نوع ویزای شینگن، ویزای شینگن کوتاه‌مدت توریستی یا همان ویزای شینگن نوع C است که عموما از طرف کنسولگری مربوطه با اعتبار حداکثر ۳ماهه یا همان ۹۰ روزه برای یک بازه ۱۸۰ روزه در سال صادر می‌گردد.

عدم استفاده از ویزای شینگن چه تبعاتی دارد؟

برای مثال شما توریستی کوتاه مدت برای مدت یکماه دریافت کردید که از این یکماه، از زمان ورود شما به محدوده شینگن، ۱۲ روز می‌توانید در خاک شینگن تردد کنید. اگر شما به دلایلی از قبیل : دلایل مالی، اتفاقات پیش بینی نشده، بیماری و … نتوانستید از ویزای خود استفاده کنید در آن زمان برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و تنها مشکلی که با آن روبرو می‌شوید هزینه هایی است که برای درخواست ویزا داده‌اید. هزینه ها ترجمه، هزینه و هزینه کارگزاری‌ها، هزینه تورهای مسافرتی و … که با احتساب هزینه این روزهای یورو، هزینه کمی بشمار نمی‌رود.

اما مشکل اصلی زمانی بوجود خواهد آمد که شما چند وقت بعد دوباره قصد سفر به کشورهای شینگن را دارید و می‌خواهید دوباره درخواست ویزا دهید. در این زمان باید شما دلیلی منطقی برای استفاده نکردن از ویزای قبلی خود به سفارت مربوطه ارائه دهید. گواهی پزشکی می‌تواند یکی از دلایل معتبر برای عدم سفر شما باشد.

در صورت عدم ارائه دلیل، سفارت به احتمال زیاد با درخواست ویزای شما موافقت نمی‌کند و یا اگر ویزای قبلی شما به فرض مثال ۱ ساله بوده است، برای اقدام مجدد شما ویزای کوتاه مدت صادر می‌کند. برای ویزاهای بلند مدت حداقل یکبار از ویزای خود استفاده کنید تا برای دریافت ویزاهای بعدی خود دچار مشکل نشوید.

شاید این سوال برای شما بوجود بیاید که به سفارت ها چه ارتباطی دارد که از ویزای خود استفاده کنم یا خیر؟

عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن ، هدف اصلی سفارتخانه‌ها از صدور روادید توریستی کسب درآمد از طریق ورود توریست به کشورهای خود است. وقتی شما یکی از سهمیه های ویزای آن ها را استفاده نکردید و به جز هزینه صندوق و وقت سفارت، هیچ سودی برای کشور مذکور نداشتید، دلیلی برای صدور ویزای مجدد برای شما وجود ندارد. به این منظور است که باید آن‌ها را متقاعد کنید که شما نمی‌توانستید به این سفر بروید و در صورت صدور مجدد ویزا حتما به کشور آن ها سفر خواهید کرد.

توجه داشته باشید که در برخی از موارد اگر اطلاعات سفر شما مانند تاریخ رزرو بلیط هواپیما یا هتل با زمان سفر شما به حوزه شینگن مطابقت نداشته باشد، در شما ثبت یا ویزای شما باطل میشود و همین امر باعث می شود سفارت سخت گیری بیشتری برای  صدور ویزای شینگن در دفعات بعدی به خرج دهد. بنابراین توصیه میکنیم با وجود سختی های مراحل اخذ ویزای شینگن، از ویزای خود استفاده کنید تا برای درخواست های بعدی دچار مشکل نشوید.

در آخر بهتر است با توجه به زمان‌بر بودن و سختی‌های دریافت ویزای شینگن در ایران از راهنمایی کارشناسان مجرب آژانس‌های مسافرتی استفاده نموده و با توجه به بازه زمانی و مدت زمان اقامت قید‌ شده در ویزا، بدون فوت وقت از آن استفاده کنید؛ چون ماهیت ویزای شینگن سینگل، هم‌چون نبوده و اجازه استفاده چندباره تا پیش از اتمام اعتبار پاسپورت را به شما نمی‌دهد. همچنین با توجه به شرایط ما ایرانیان برای اخذ ویزا ، سعی کنید حتما از ویزاهای خود استفاده کنید تا در درخواست های بعدی خود با مشکلات پیچیده مواجه نشوید.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند ، و از جمله ،  و  در خدمت شما عزیزان است. 

This post was last modified on 2021/11/23 12:13 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago