عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن ، شما بعد از سختی‌های فراوان و ارائه مدارک گوناگون موفق به اخذ ویزای شینگن شده‌اید. اما به دلایلی نمی‌توانید از ویزای خود استفاده کنید. باید به این موضوع اشاره کرد در صورت استفاده نکردن ویزای شینگن باید مانند عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن منتظر تبعات آن باشید.

همان‌طور که می‌دانید متداول‌ترین نوع ویزای شینگن، ویزای شینگن کوتاه‌مدت توریستی یا همان ویزای شینگن نوع C است که عموما از طرف کنسولگری مربوطه با اعتبار حداکثر ۳ماهه یا همان ۹۰ روزه برای یک بازه ۱۸۰ روزه در سال صادر می‌گردد.

عدم استفاده از ویزای شینگن چه تبعاتی دارد؟

برای مثال شما ویزای سوئیس توریستی کوتاه مدت برای مدت یکماه دریافت کردید که از این یکماه، از زمان ورود شما به محدوده شینگن، ۱۲ روز می‌توانید در خاک شینگن تردد کنید. اگر شما به دلایلی از قبیل : دلایل مالی، اتفاقات پیش بینی نشده، بیماری و … نتوانستید از ویزای خود استفاده کنید در آن زمان برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و تنها مشکلی که با آن روبرو می‌شوید هزینه هایی است که برای درخواست ویزا داده‌اید. هزینه ها ترجمه، هزینه وقت سفارت و هزینه کارگزاری‌ها، هزینه تورهای مسافرتی و … که با احتساب هزینه این روزهای یورو، هزینه کمی بشمار نمی‌رود.

Schengen-Travel-Insurance-visa -Implications of the Schengen visa

اما مشکل اصلی زمانی بوجود خواهد آمد که شما چند وقت بعد دوباره قصد سفر به کشورهای شینگن را دارید و می‌خواهید دوباره درخواست ویزا دهید. در این زمان باید شما دلیلی منطقی برای استفاده نکردن از ویزای قبلی خود به سفارت مربوطه ارائه دهید. گواهی پزشکی می‌تواند یکی از دلایل معتبر برای عدم سفر شما باشد.

در صورت عدم ارائه دلیل، سفارت به احتمال زیاد با درخواست ویزای شما موافقت نمی‌کند و یا اگر ویزای قبلی شما به فرض مثال ۱ ساله بوده است، برای اقدام مجدد شما ویزای کوتاه مدت صادر می‌کند. برای ویزاهای بلند مدت حداقل یکبار از ویزای خود استفاده کنید تا برای دریافت ویزاهای بعدی خود دچار مشکل نشوید.

شاید این سوال برای شما بوجود بیاید که به سفارت ها چه ارتباطی دارد که از ویزای خود استفاده کنم یا خیر؟

عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن ، هدف اصلی سفارتخانه‌ها از صدور روادید توریستی کسب درآمد از طریق ورود توریست به کشورهای خود است. وقتی شما یکی از سهمیه های ویزای آن ها را استفاده نکردید و به جز هزینه صندوق و وقت سفارت، هیچ سودی برای کشور مذکور نداشتید، دلیلی برای صدور ویزای مجدد برای شما وجود ندارد. به این منظور است که باید آن‌ها را متقاعد کنید که شما نمی‌توانستید به این سفر بروید و در صورت صدور مجدد ویزا حتما به کشور آن ها سفر خواهید کرد.

توجه داشته باشید که در برخی از موارد اگر اطلاعات سفر شما مانند تاریخ رزرو بلیط هواپیما یا هتل با زمان سفر شما به حوزه شینگن مطابقت نداشته باشد، در تراول هیستوری شما ثبت یا ویزای شما باطل میشود و همین امر باعث می شود سفارت سخت گیری بیشتری برای  صدور ویزای شینگن در دفعات بعدی به خرج دهد. بنابراین توصیه میکنیم با وجود سختی های مراحل اخذ ویزای شینگن، از ویزای خود استفاده کنید تا برای درخواست های بعدی دچار مشکل نشوید.

در آخر بهتر است با توجه به زمان‌بر بودن و سختی‌های دریافت ویزای شینگن در ایران از راهنمایی کارشناسان مجرب آژانس‌های مسافرتی استفاده نموده و با توجه به بازه زمانی و مدت زمان اقامت قید‌ شده در ویزا، بدون فوت وقت از آن استفاده کنید؛ چون ماهیت ویزای شینگن سینگل، هم‌چون ویزای مولتی کانادا نبوده و اجازه استفاده چندباره تا پیش از اتمام اعتبار پاسپورت را به شما نمی‌دهد. همچنین با توجه به شرایط ما ایرانیان برای اخذ ویزا ، سعی کنید حتما از ویزاهای خود استفاده کنید تا در درخواست های بعدی خود با مشکلات پیچیده مواجه نشوید.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا، تور آسیاو ارائه خدمات اخذ ویزااز جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *