راحت‌ ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن 2023 کدام ‌اند؟

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023 – شاید این سوال هم برای شما مطرح باشد که راحت ترین کشور جهت اخذ ویزای شینگن کدام است؟

آیا ایتالیا مناسب است یا سوئیس یا کشور فرانسه! کدام کشور عضو شینگن راحت تر ویزا می‌دهد؟ باید بگوییم که شرایط اعطای ویزا، کاملا وابسته به شرایط سیاسی و اقتصادی هر کشور دارد.

مزایای ویزای شینگن بسیار زیاد و قابل توجه هستند. یکی از مهم ترین آنها این است که با در دست داشتن ویزای یک کشور عضو شینگن فرد می تواند به 27 کشور دیگر عضو این حوزه نیز سفر کند و نیاز به اخذ ویزای مورد نظرش نداشته باشد. یکی از پرکاربردترین ویزای شینگن، نوع توریستی آن است و بیشتر افراد برای بازدید از کشورهای عضو حوزه شینگن ویزای توریستی اخذ می کنند.

دارنده ی ویزای شنگن به راحتی می تواند به کشورهای عضو حوزه شنگن سفر کند. همچنین دارنده ویزای شنگن در اخذ ویزای کانادا نیز بسیار موفق خواهد بود.

دارنده ویزای شنگن برای بار اول میبایست از طریق کشوری که برای اخذ ویزا از طریق آن اقدام کرده است وارد این حوزه شود اما در دفعات بعدی می تواند از خاک هر کدام از کشورهای حوزه ی شنگن ورود پیدا کند که این نکته بسیار مهم و ارزشمندی است.

پاسپورتی که در آن ویزای شنگن درج شده است از اعتبار بالایی برخوردار است و به شما این امکان را می دهد که نگران دریافت ویزای کشورهای دیگر به خصوص اروپا نباشید.

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023

کشورهای ایتالیا،اسپانیا و سوئیس، در لیست راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023 قرار دارند و در اعطای ویزای شینگن به ایرانیان سخت گیری کمتری دارند. از طرف دیگر، کشورهای آلمان ، اتریش و هلند جزو کشورهایی هستند که سخت‌ترین شرایط را برای دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان در نظر گرفته اند.

به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی، کشورهایی مانند هلند، اتریش،‌ آلمان و فرانسه شرایط سختی را برای ایرانیان وضع کرده اند. همچنین آلمان شرایط را برای ایرانیان بسیار سخت تر از گذشته کرده است زیرا تعداد پناهنده های ایرانی در سالهای اخیر به شدت افزایش داشته است. اگر از بستگان خود دعوت نامه ندارید به هیچ وجه از طریق آلمان برای دریافت ویزای شنگن اقدام نکنید زیرا پذیرفته نخواهید شد.

کشورهایی مانند اتریش و هلند هم خواهان مدارک مالی بسیار قوی و مستند هستند.

کشور ایتالیا بیشترین ویزا را برای ایرانیان صادر میکند. چنانچه گردش مالی خوبی داشته باشید و تمکن مالی قابل قبولی ارائه دهید همچنین اسناد معتبری مانند سند ملک و سابقه بیمه در پرونده شما باشد، شانس دریافت ویزا توریستی ایتالیا برای شما بالا می رود. اگر هم از طرف آژانس معتبری اقدام کنید که به سفارت ضمانت بازگشت شما را اعلام کند، شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر میرود.

همچنین کشور سوئیس نیز تحت شرایطی اعطای ویزای شینگن را کمی سهل تر کرده است. به طور کلی به شما توصیه می کنیم اگر برای بار اول است که به اروپا یا منطقه شینگن سفر می کنید سعی کنید به صورت گروهی و با دریافت تورهای اروپایی سفر کنید.

گاهی از موسسات و افراد مختلفی در خصوص اخذ ویزای شینگن بدون سند مالکیت راه حل هایی ارائه می شود. با این حال پیشنهاد می شود در این زمینه آگاهی کاملی را دریافت کرده تا جهت اخذ ویزا به مشکلی برنخورید. از این رو توصیه می شود مقاله اخذ ویزای شینگن بدون سند مالکیت مطالعه شود.

راحت ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن 2023

 

اعتبار ویزای شینگن

با توجه به نوع ویزایی که درخواست می کنید و ویزایی که سفارت برای شما صادر می کند طول مدت ویزای شنگن شما تعیین می شود. عموما ویزایی که برای ایرانیان صادر می شود محدود است. معمولا اعتبار ویزاهای توریستی شنگن 30 روزه است و ویزاهای چند بار ورود یا مولتیپل تا 5 سال هم می توانند اعتبار داشته باشند.

مدت زمان ویزای تحصیلی شنگن نیز تا زمان پایان مدت دوره تحصیل خواهد بود که در طی دوران تحصیل، فرد می تواند بدون محدودیت از اروپا خارج شده و به آن وارد شود.

نکات مربوط به راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه اخذ راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023 آن است که تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن از قبیل اطلاعات مالی و شغلی باید به صورت کامل و دقیق ترجمه شده باشد. حال باید در نظر داشت که در بیشتر موارد این مدارک را به زبان انگلیسی باید ارائه داد و همچنین هدف سفر خود را به طور کامل برای افسر ویزا مشخص کنید، علاوه بر این، محل اقامت در منطقه شینگن و همچنین مدت زمان اقامت در این کشورها را باید برای افسر ویزا مشخص کنید تا در مورد درخواست ویزا شینگن شما بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند.

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه اخذ ویزای شینگن  آن است که افراد باید به تمامی جزئیات مربوط به این موضوع آگاهی و احاطه کامل داشته باشند و باید بدانند این ویزا مختص به کار و تفریح می باشد و هیچگاه نمیتوان از آن برای اقامت طولانی استفاده کرد و همچنین باید ضمن سفر به اعتبار ویزا توجه بسیار ویژه داشت.

2 دیدگاه برای ”راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023

  1. باسلام ودرود درصورت امکان به یک سوال من لطفا جواب دهید ایا امکان دریافت ویزای تحصیلی در اروپا برای فرزند پسر من باسن 16 سال برای موسسه شما وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

    1. بله لطفا تماس بگیرید همکاران مهاجرت ما در قصران گروپ شما را راهنمایی میکنند 02122118085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *