ویزای شینگن بدون اثر انگشت چیست؟ – شاید شما نیز در مورد ویزای شینگن بدون اثر انگشت شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم تا برای شما توضیح دهیم  در چه شرایطی امکان دریافت ویزا  بدون اثر انگشت یا بیومتریک وجود دارد.

در گذشته برای درخواست ویزا بسیاری از کشورها از متقاضی اثر انگشت دریافت نمی‌کردند و الزامی برای انگشت نگاری از مسافرین نداشتند. وقتی شما از این کشورها ویزای شینگن دریافت می‌کردید، چون انگشت نگاری نشنده بودید، اطلاعات فردی شما در سیستم اطلاعاتی شینگن ذخیره نمی‌شد و چنانچه شما به هر دلیلی در کشور دیگر عضو شینگن اعلام پناهندگی می‌کردید، مشخص نبود که قبلا از کدام کشور ویزا دریافت کردید و در نتیجه مشمول قانون دوبلین نمی‌شدید.

در شرایط فعلی  واقعیت داستان این است که شما برای درخواست ویزای شینگن، از هر کشور عضو اتحادیه شنگن که اقدام کنید، طبق قوانین باید انگشت نگاری شوید و اطلاعات بیومتریک شما در سامانه VIS ثبت گردد و هیچ کشوری بدون انگشت نگاری برای شما ویزا صادر نمی‌کند.

برای ورود به کشور های اروپایی معمول ترین راه دریافت ویزای شینگن می باشد. ویزای شنگن با توجه به شرایط شما انواع مختلفی دارد.هنگام درخواست ویزای شینگن شما باید به سفارت رفته و اثر انگشت خود را ثبت کنید. همه ی افراد برای درخواست ویزای شینگن باید اثر انگشت خود را ثبت کنند و فقط افراد زیر 12 سال از اثر انگشت معاف هستند. همه ی متقاضیان ویزای شینگن  باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند.

ویزای شینگن بدون اثر انگشت

ثبت اثر انگشت و بیومتریک

ثبت اثر انگشت در مراحل درخواست ویزا از ضروریات بوده و مستلزم مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر میباشد. ممکن است به این سوال برخورده باشید که امکان اخذ ویزا بدون انگشت نگاری است؟ در این مورد باید به شما بگوییم که این امکان وجود ندارد.

امروزه یکی از مواردی که توسط برخی افراد سود جو تبلیغ می شود انجام اخذ ویزای شینگن بدون اثر انگشت می باشد.ویزای شینگن اصلا بدون اثر انگشت امکان پذیر نمی باشد و این فقط یک تبلیغات برای فریب مردم و سود جویی برای این افراد می باشد. حواستان باشد افرادی که ادعا می کنند بدون اثر انگشت می تواند برای شما ویزا شینگن بگیرند بدانید که فقط برای سود جویی خود و فریب شما می باشد. فریب این افراد را نخورید این فقط یک تبلیغات کاذب برای سوء استفاده از شما می باشد.

الزامات درخواست ویزای شنگن

از ۲ نوامبر ۲۰۱۵، کشورهای عضو شینگن سیستم اطلاعات ویزا (VIS) را در هند معرفی کردند.نتیجه برای متقاضیان ویزا این است که متقاضیان برای اولین بار در هنگام ارائه درخواست خود به منظور ارائه عکس های دیجیتال و اثر انگشت خود – بیومتریک انجام دهند.این مربوط به درخواستهای ویزای کوتاه مدت شینگن (حداکثر ۹۰ روز در ۱۸۰ روز) است. در صورت عدم ارائه داده های بیومتریک، یک ویزای شینگن صادر نمی شود. درخواست مجوز اقامت در VIS ثبت نمی شود.

ثبت اثر انگشت در مراحل درخواست ویزا از ضروریات بوده و مستلزم مراجعه حضوری به سفارت

در آخر باز هم به شما متذکر می‌شویم هیچ بند و تبصره‌ای در این باره وجود ندارد و انگشت نگاری برای درخواست کننده ویزا اجباری است و باید تمام و کمال انجام شود. امیدواریم توانسته باشیم شما را متقاعد کنیم که هیچ شخص یا سازمانی نمی‌تواند بدون اینکه شما اثر انگشت خود را ثبت کنید، برای شما ویزا اخذ کند.

 

اگر مایل به سفر به کشور های اروپایی هستید و قصد درخواست ویزای شینگن را دارید می توانید با کارشناسان قصران گشت با داشتن سال ها سابقه ی درخشان در امور ویزا، با شماره تلفن های 88697080-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *