تمکن مالی ویزای شینگن

یکی از معتبرترین ویزاهای جهان ویزای شینگن است که با اخذ آن می توانید به 26 کشور اروپایی سفر کنید. از مهمترین مزایای آن این است که با دارا بودن آن بدون اخذ ویزای دیگری می توانید به کشورهای عضو این حوزه وارد شده و رفت و آمد کنید. مدت ویزای شینگن 6 ماه است اما بسته به نوع ویزای شما این مدت می تواند بیشتر باشد. از مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن باید ارائه دهید تمکن مالی یا financial support  است.

این گواهی مدرکی است که اثبات می کند شما توانایی مالی کافی برای هزینه های ابتدایی و مدت سفر خود را دارید و در طول مدت اقامت خود هزینه های اقامت و سفر شما تامین است. در این مقاله به توضیح، میزان و نحوه ارائه گواهی تمکن مالی می پردازیم. با ما همراه باشید.

گواهی تمکن مالی چیست؟

افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا را دارند قطعا با واژه تمکن مالی که یکی از مهمترین مدارک برای اخذ ویزای اروپا یا شینگن است آشنایی دارند. تمکن مالی به معنای استطاعت مالی فرد متقاضی میباشد و نشاندهنده این است که فرد توانایی کافی برای سفر خود را دارد و در کشور مقصد نیازی به کار کردن ندارد. به همین جهت در فرایند اخذ ویزا سفارت مورد نظر از فرد متقاضی گواهی تمکن مالی در خواست می کند تا از توانایی مالی فرد مطمئن شود. موجودی بانکی مد نظر برای کشورهای مختلف بسته به نوع کشور و نوع ویزا متفاوت است.

تمکن مالی ویزای شینگن

میزان تمکن مالی چقدر است؟

میزان تمکن مالی را کنسولگری کشور مقصد و با توجه به مدت زمان اقامت شما، هزینه اقامتتان و هدف سفر تعیین می کنند. به طور مثال هزینه های زندگی در کشور سوئیس بسیار بیشتر از کشور لتونی است. هزینه روزانه در کشور سوئیس 92 یورو و در کشور لتونی 14 یورو در روز میباشد! بنابراین سفارت کشور سوئیس مبلغ بیشتری به عنوان تمکن مالی از شما در خواست خواهد کرد.

همچنین طول سفر شما نیز در تعیین مبلغ تمکن مالی اثر گذار خواهد بود. همانطور که پیشتر گفته شد مدت اعتبار ویزای شینگن 6 ماه است اما اگر مدت اقامت شما از این مدت تجاوز کند میزان تمکن مالی درخواست شده بیشتر خواهد بود.

مورد دیگر تعداد کشورهایی است که قصد سفر به آنها را دارید. اگر قصد سفر به بیش از یک کشور را داشته باشید، هزینه های شما بر اساس کشوری که اقامت طولانی تری در آن خواهید داشت تخمین زده می شود. در هر صورت شما میبایست ثابت کنید که این مبلغ را از قبل داشته اید و یا تا تاریخ سفر قادر خواهید بود این مبلغ را فراهم کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت تمکن مالی

برای دریافت تمکن مالی از بانک باید کارت ملی، اصل پاسپورت همراه با کپی آن و در صورتیکه به فرد دیگری وکالت داده اید اصل وکالتنامه را ارائه دهید. گواهی تمکن مالی را میبایست از بانکی که در آن حساب دارید دریافت کنید. این گواهی در سربرگ بانک و به زبان انگلیسی صادر می شود و مهر انگلیسی بانک نیز در آن باید درج شده باشد. نام و نام خانوادگی متقاضی، اطلاعات تماس، تلفن، آدرس ایمیل و سایر مشخصات فردی نیز در بالای سربرگ ذکر می شود.

بهتر است 6 ماه قبل از تقاضای تمکن مالی حساب شما افتتاح شده باشد، همچنین توجه داشته باشید مبلغ زیادی در طول این مدت به حساب شما واریز نشده و از آن برداشت نشود تا مشکلی در قانع کردن افسر پرونده پیش نیاید. اینکه میزان تمکن مالی شما چقدر باشد بستگی به سفارت کشور مقصد و نوع ویزای شما دارد، اما به شما توصیه می کنیم موجودی حسابتان کمی بیشتر از مقدار تعیین شده باشد.

تمکن مالی ویزای شینگن

روش های ارائه و اثبات تمکن مالی

به طور کلی با یکی از روش های زیر می توانید وضعیت مالی خود را اثبات کنید:

  • صورت حساب بانکی
  • کارت اعتباری
  • کش یا پول نقد
  • فیش حقوقی 6 ماه آخر
  • ارائه مدرکی دال بر اینکه شما کارمند  و یا صاحب شغل هستید ( گواهی اشتغال به کار)
  • چک مسافرتی
  • پیش پرداخت و رزرو هتل و بلیط هواپیما
  • دعوتنامه شخصی
  • ارائه مدرک اسپانسری که عهده دار مخارج سفر شماست.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کشورهای مختلف

کشور فرانسه

بستگی به محل اقامت فرد متقاضی این مبلغ متفاوت است. در هنگام درخواست، فرد متقاضی باید ثابت کند که دارای 120 یورو برای هر روز اقامت در فرانسه است. اگر فرد هتل های ارزان قیمت را برای اقامت انتخاب کرده باشد و از قبل رزرو آن را همراه داشته باشد این مبلغ تقلیل می یابد.

کشورهلند

برای هر روز اقامت در هلند مبلغ 34 یورو در نظر گرفته میشود. بنابراین مبلغی که در حساب شما می بایست موجود باشد تعداد روزهای اقامت شما ضرب در هزینه روزانه یعنی 34 یورو است.

تمکن مالی ویزای شینگن

کشور پرتغال

سفارت کشور پرتغال هزینه روزانه 40 یورو را برای افرادی که خواهان اخذ ویزای پرتغال هستند در نظر گرفته است. در صورت وجود حامی مالی در پرتغال و یا دعوتنامه از طرف بستگان و یا دارا بودن محل سکونت، این مبلغ کمتر خواهد شد.

کشور اسپانیا

برای اخذ اقامت در کشور اسپانیا برای مدت بیش از 10 روز باید بتوانید روزانه مبلغ 70.77 یورو پرداخت کنید. بسته به نوع و محل زندگی تان در اسپانیا این مبلغ می تواند کاهش یابد.

کشور سوئیس

سفارت کشور سوئیس مبلغ 92.34 یورو را برای هر روز اقامت و زندگی در این کشور در نظر گرفته است. بسته به نوع ویزای فرد متقاضی این مبلغ می تواند کاهش یابد؛ مثلا برای دانشجویان و افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی را دارند این مبلغ 27.70 یورو برای هر روز محاسبه شده است.

کشور یونان

بر طبق نظرو تصمیم دولت یونان هر فرد خارجی برای ورود به کشور یونان باید مبلغ 50 یورو به ازای هر روز بپردازد.

به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمکن مالی لازم برای کشور مقصد و مورد نظر خود به سایت کنسولگری کشور هدف مرجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *