ویزای همراه کانادا

فرد متقاضی ویزای دانشجویی کانادا این امکان برایش وجود دارد که به صورت همزمان و یا پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا خود و ورود به کشور کانادا جهت دریافت ویزای همرا کانادا (ویزای والدین دانشجو کاناداویزای همراه دانش آموزی کانادا) اقدام کند. باید به این موضوع توجه شود که تمامی اطلاعات و مشخصات فردی افراد خانواده و همراهان متقاضی باید به صورت کامل در فرم وارد شود و علت آن این است که برای الحاق همراهان و دریافت ویزای همراه کانادا این اطلاعات، به‌عنوان مدرکی مهم برای فرد محسوب شود.

نکته قابل توجه در هنگام گرفتن ویزای کانادا جهت تحصیل و ویزا برای همراه این است که فرد باید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی بوده و توانایی تامین تمام هزینه های تحصیل و زندگی خود و همراهانش را دارد. دولت کانادا امکانات لازم را جهت دریافت ویزای همراه کانادا برای افرادی که به قصد تحصیل در کانادا و یا به قصد کار در کانادا وارد این کشور می شوند را فراهم کرده است. همانطور که بیان شد پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا به صورت همزمان می توان جهت اخذ ویزای کانادا برای همراه نیز اقدام کرد. 

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

امکان اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای فرزندان 5 تا 18 سال ممکن است، مهاجرت در سن پایین ممکن است والدین را نگران کند به همین جهت امکان اخذ ویزای همراه دانش آموزی برای والدین دانش آموزان فراهم است.

با دریافت ویزای همراه دانش آموزی، والدین امکان حضور در کانادا در زمان تحصیل فرزندشان را دارند.

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه دانشجویی کانادا

در صورتی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی کانادا مایل به همراه داشتن همسر و یا فرزندانن خود باشد می تواند برای دریافت ویزای خانواده خود تحت عنوان ویزای همراه دانشجویی کانادا درخواست دهد.

امکان دریافت هر دو ویزای توریستی و همراه دانشجویی برای همسر و ویزای دانش آموزی برای فرزندان فراهم است. همسر فرد در صورت دارا بودن شرایط می تواند می تواند برای مجوز کار آزاد open work permit نیز درخواست دهد.

ویزای پارتنر کانادا در زمان تحصیل

چنانچه فرد جهت ادامه تحصیل در کانادا قصد داشته باشد همسر خود را نیز به همراه خود به این کشور بیاورد حتما باید این موضوع را در درخواست ویزای کانادا خود جهت تحصیل ارائه دهد. در صورتی که با درخواست فرد متقاضی موافقت شود همسر او علاوه بر دریافت ویزای پارتنر کانادا، جهت اقامت، واجد شرایط اخذ مجوز کار آزاد کانادا open Work permit نیز می شود. در چنین حالتی همراه دیگر نیازی به پیشنهاد شغلی و یا ارزیابی بازار کار LMIA ندارد و می تواند به صورت تمام وقت با کارفرمایان کانادایی تا اتمام زمان تحصیل همسرش مشغول به کار شود.

همانطور که واضح است این امکان از مزیت های بزرگی است که با تحصیل در کانادا می توان به آن دست یافت و می توان بدین صورت بخشی از هزینه های زندگی را پوشش داد. باید به این موضوع نیز اشاره شود در صورتی که هر دو فرد زن و شوهر قصد داشته باشند در کانادا تحصیل کنند باید به صورت جداگانه جهت تحصیل درخواست ویزا دهند.

 

ویزای توریستی کانادا یا همان Temporary Resident Visa

ویزای توریستی یا ویزای موقت کانادا که به آن ویزای TRV نیز گفته می شود یکی از پر تقاضاترین ویزاهای کانادا است.

با دریافت ویزای توریستی همراه می توانید تا مدت مشخصی در کانادا حضور داشته باشید. برای دریافت این ویزا نیاز به شرایطی دارید که مهمترین آنها عبارتند اژ:

متقاضی ویزای همراه کانادا باید با ارائه مدارکی ثابت کند که پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمیگردد. در صورتی که افسر پرونده متقاعد نشود با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد کرد.

تمکن مالی و گردش حساب از اسناد مهمی است که برای اخذ ویزا الزامی است. به عبارت دیگر با ارائه تمکن مالی ثابت می کنید که از عهده مخارج خود در سفر برخواهید آمد.

اثبات اینکه در کانادا قصد تحصیل و یا کار ندارید از ضروریات اخذ ویزای همراه کانادا است.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، انجام آزمایشات مدیکال کانادا نیز از ضروریاتی است که برای دریافت ویزای همراه کانادا مورد نیاز است.

ویزای همراه کاری کانادا

همانطور که در قسمت ویزای پارتنر کانادا گفته شد، همسر متقاضی با دریافت ویزای کانادا به عنوان همراه، به او اجازه کار به صورت تمام وقت نیز داده می شود و می تواند جهت دریافت ویزای کار کانادا یا Open Work Permit اقدام نماید.

شایان ذکر است در برخی از کشور ها جهت سفر به کانادا نیازی به دریافت ویزای TRV نیست. برای اخذ ویزای همراه کاری کانادا می توانید در فرودگاه جهت ویزای اجازه کار همسر اقدام کنید. در غیر این صورت می‌توانید از همان ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادا  و یا پس از ورود به کانادا جهت ویزای اجازه کار همسر اقدام کنید.

ویزای همراه کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای همراه کانادا

مدارک مهمی که همراه در روند درخواست ویزا در زمان وقت سفارت باید آن ها را به سفارت خانه ارائه دهد عبارت اند از

  • پاسپورت
  • دعوت نامه
  • اثبات تمکن مالی
  • فرم‌های درخواست تکمیل شده
  • کپی مجوز تحصیل شخص متقاضی
  • بیومتریک و معاینات پزشکی در صورت نیاز
  • مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند گواهی ازدواج

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در زمان وقت سفارت تمامی این مدارک را به طور کامل گردآوری کرده و فرم های مورد نظر را با دقت هرچه تمام تر پر فرمایید چرا که در در صورت مغایرت اطلاعات با مدارک و همچنین تکمیل نبودن مدارک امکان رد درخواست وجود دارد. این موضوع مخصوصا در رابطه با وارد کردن اطلاعات دقیق اعضای خانواده حائز اهمیت است. توجه داشته باشید مدارک مربوط به تمکن مالی مانند دریافت نامه از بانک در رابطه با گردش حساب بانکی نیز اهمیت بسیار زیادی هنگام ارائه مدارک خواهد داشت.

بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا 

برای درخواست ویزای همراه کانادا در دو زمان می توانید اقدام کنید:

اول متقاضی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کرده  پس از دریافت موفقیت آمیز ویزا خانواده وی برای دریافت ویزای همراه کانادا درخواست دهند.

فرد متقاضی و خانواده اش به طور همزمان برای دریافت ویزا درخواست دهند.

بهتر است صبر کنید تا همسر یا فرزند شما ویزا را دریافت کند و سپس شما برای ثبت درخواست ویزای همراه کانادا اقدام نمایید زیرا در این مورد امکان ریجکت شدن ویزای همراه بالا می رود.

چنانچه نیاز به مشاوره داشتید با کارشناسان قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا و خدمات پیکاپ پاسپورت با شماره تماس 02188697080 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *