ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه کانادا – ویزای والدین کانادا در زمان تحصیل – فردی متقاضی ویزای دانشجویی کانادااین امکان برایش وجود دارد که به صورت همزمان و یا پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا خود و ورود به کشور کانادا جهت دریافت ویزای همرا کانادا (ویزای والدین دانشجو کاناداویزای همراه دانش آموزی کانادا) اقدام کند. 

باید به این موضوع توجه شود که تمامی اطلاعات و مشخصات فردی افراد خانواده و همراهان متقاضی باید به صورت کامل در فرم وارد شود و علت آن این است که در خصوص درخواست تقاضا برای الحاق همراهان و دریافت ویزای همراه کانادا این اطلاعات، به‌عنوان مدرکی مهم برای فرد محسوب شود.

نکته قابل توجه در هنگام گرفتن ویزای کانادا جهت تحصیل و ویزا برای همراه این است که فرد باید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی بوده و توانایی تامین تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود و همراهانش را دارد. دولت کانادا امکانات لازم را جهت دریافت ویزای همراه کانادا برای افرادی که به قصد تحصیل در کانادا و یا به قصد کار در کانادا وارد این کشور می شوند، را فراهم کرده است.

همانطور که بیان شد پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا به صورت همزمان می توان جهت اخذ ویزای کانادا برای همراه نیز اقدام کرد. قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا و خدمدر خدمت شما عزیزان است. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا از مشاوره رایگان آن ها برخوردار شوید.

 • ویزای پارتنر کانادا در زمان تحصیل

شرایط بردن همسر به کانادا – چنانچه فرد جهت ادامه تحصیل در کانادا قصد داشته باشد همسر خود را نیز به همراه خود به این کشور بیاورد حتما باید این موضوع را در درخواست ویزای کانادا خود جهت تحصیل ارائه دهد. در صورتی که با درخواست فرد متقاضی موافقت شود همسر او علاوه بر دریافت ویزای پارتنر کانادا، جهت اقامت، واجد شرایط اخذ مجوز کار آزاد کانادا open Work permit نیز می شود. در چنین حالتی همراه دیگر نیازی به پیشنهاد شغلی و یا ارزیابی بازار کار LMO ندارد و می تواند به صورت تمام وقت با کارفرمایان کانادایی تا اتمام زمان تحصیل همسرش مشغول به کار شود.

همانطور که واضح است این امکان از مزیت های بزرگی است که با تحصیل در کانادا می توان به آن دست یافت و می توان بدین صورت بخشی از هزینه های زندگی را پوشش داد. باید به این موضوع نیز اشاره شود در صورتی که هر دو فرد زن و شوهر قصد داشته باشند در کانادا تحصیل کنند باید به صورت جداگانه جهت تحصیل درخواست ویزا دهند.

partner-visa

 • همراهی فرزندان در زمان تحصیل در کانادا

چنانچه فردی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارد و دارای فرزند نیز می باشد می تواند فرزندان خود را به این کشور به عنوان همراه برده و بدون آنکه نیاز باشد نامه پذیرش از مدارس کشور کانادا را ارائه دهد نسبت به دریافت ویزای همراه دانشجویی کانادا اقدام کنند. شایان ذکر است در صورتی که فرزند در استانی که زندگی می کند به سن قانونی برسد حتما باید اجازه مطالعاتی کشور کانادا را دریافت کند تا بتواند ادامه تحصیل دهد.

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا

یکی از روش هایی که می توان ویزای همراه کانادا را دریافت کرد، ویزای توریستی کانادا است که با عنوان Temporary Resident Visa معرفیمی شود. به وسیله ویزای توریستی شخص همراه تنها تا حداکثر شش ماه اجازه حضور در کانادا را خواهد داشت. روش دیگری نیز جهت دریافت ویزای همرا نیز وجود دارد و آن دریافت مجوز کار می باشد. در ادامه به صورت کامل آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم:

 • ویزای توریستی کانادا یا همان Temporary Resident Visa

به این نوع ویزا ویزای TRV گفته می شود. در واقع همراهان دانشجویانی که تا حداکثر شش ماه می توانند در کانادا بمانند و امکان درخواست همزمان با متقاضی را دارند باید اقدام به دریافت ویزای TRV کنند. شایان ذکر است هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار و همچنین هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا ۸۵ دلار است. چنانچه ویزای کانادا از نوع توریستی را دارید و حال می خواهید زمان آن را افزایش دهید باید هزینه ای معادل ۱۰۰ دلار را پرداخت کنید.

 • ویزای اجازه کار  کانادا همراه یا همان Open Work Permit

همانطور که در قسمت ویزای پارتنر کانادا گفته شد، همسر متقاضی با دریافت ویزای کانادا به عنوان همراه، به او اجازه کار به صورت تمام وقت نیز داده می شود و می تواند جهت دریافت ویزای کار کانادا یا Open Work Permit اقدام نماید.

شایان ذکر است در برخی از کشور ها جهت سفر به کانادا نیازی به دریافت ویزای TRV نیست. چنانچه در یکی از این کشور ها زندگی می کنید و حال میخواهید وارد کشور کانادا شوید می توانید در فرودگاه جهت ویزای اجازه کار همسر اقدام کنید. در غیر این صورت می‌توانید از همان ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادا  و یا پس از ورود به کانادا جهت ویزای اجازه کار همسر اقدام کنید. در خصوص هزینه درخواست ویزای همراه کانادا باید گفت برای همراهان ۱۵۵ دلار است. برای هر همراه ۸۵ دلار نیز بابت انگشت نگاری می‌بایست پرداخت شود. برای تمدید ویزای اجازه کار نیز باید ۱۵۵ دلار پرداخت شود.

*** در صورتی که درخواست، هم زمان با درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا انجام شود می تواند تاثیر منفی ای برای متقاضی ویزای تحصیلی کانادا  داشته باشد و امکان ریجکت آن وجود دارد. بنابراین توصیه می شود در ابتدا درخواست فرد متقاضی جهت تحصیل در کانادا انجام بپذیرد و پس از بررسی پرونده به وسیله افسر مهاجرت کانادا و تایید شدن ویزای تحصیلی وی، آنگاه درخواست ویزای همراه کانادا اعلام شود تا درخواست، تاثیر منفی ای  روی مجوز تحصیل شخص متقاضی نداشته باشد.

 • مدارک مورد نیاز ویزای همراه کانادا

مدارک مهمی که همراه در روند درخواست ویزا در زمان وقت سفارت باید آن ها را به سفارت خانه ارائه دهد عبارت اند از

   • پاسپورت
   • دعوت نامه
   • اثبات تمکن مالی
   • فرم‌های درخواست تکمیل شده
   • کپی مجوز تحصیل شخص متقاضی
   • بیومتریک و معاینات پزشکی در صورت نیاز
   • مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند گواهی ازدواج

*حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در زمان وقت سفارت تمامی این مدارک را به طور کامل گردآوری کرده و فرم های مورد نظر را با دقت هرچه تمامتر پر فرمایید چرا که در در صورت مغایرت اطلاعات با مدارک و همچنین تکمیا نبودن مدارک امکان رد درخواست وجود دارد. این موضوع مخصوصا در رابطه با وارد کردن اطلاعات دقیق اعضای خانواده حائز اهمیت است. توجه داشته باشید مدارک مربوط به تمکن مالی مانند دریافت نامه از بانک در رابطه با گردش حساب بانکی نیز اهمیت بسیار زیادی هنگام ارائه مدارک خواهد داشت.

چنانچه نیاز به مشاوره داشتید با کارشناسان قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا و خدمات پیکاپ پاسپورت با شماره تماس 02188697080 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.