ویزای ازدواج کانادا

هر ساله تعداد زیادی از افراد به قصد زندگی در کانادا وارد این کشور می شوند. از مهمترین روش های مهاجرت به کانادا اخذ اقامت تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و ویزای ازدواج کانادا است. به طور کلی دریافت ویزای ازدواج یکی از روش های مهاجرت به کشورهای مختلف است که می تواند منجر به اقامت دائم و یا تابعیت فرد شود. در این مقاله به چگونگی اخذ ویزای ازدواج کانادا و شرایط دریافت ویزای ازدواج می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اخذ اقامت کانادا ازطریق ویزای ازدواج کانادا به نام spousal sponsorship شناخته می شود و یکی از روش های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا میباشد. برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج فرد متقاضی مهاجرت به کانادا باید از یک فرد درجه اول یا فردی که قصد ازدواج با او را دارد دعوتنامه دریافت کند و از لحاظ مالی اسپاسر شونده او شود.

برای دریافت اقامت و تابعیت کانادا از طریق ازدواج فرد متقاضی باید دارای شرایطی باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

ویزای ازدواج کانادا

شرایط ازدواج در کانادا

مهمترین شرطی که برای دریافت ویزای ازدواج کانادا در نظر گرفته می شود تمکن مالی همسر است. به این ترتیب فردی که اقامت و تابعیت کانادا را دارد و شهروند این کشور است باید اثبات کند که توانایی مالی برای حمایت از خانواده خود را دارد و پس از ازدواج سربار دولت نمیشود. البته این مسئله بدین معنا نیست که فرد متقاضی و خانواده او از کمک های اجتماعی دولت بهره نمیبرند، بلکه فقط باید اثبات کنند که به جز در مواردی خاص، در حالت کلی قادر به حمایت مالی از خانواده خود می باشند.

از دیگر شرایطی که برای دریافت ویزای ازدواج کانادا ضروری است تسلط به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه است که باعث ثبت امتیاز مثبتی در پرونده تقاضی می شود.

در صورتی که به دلیل دارا بودن ویزای کاری یا تحصیلی ساکن کانادا باشید و یا با ویزای توریستی اقامت 5 ساله این کشور را داشته باشید و قصد داشته باشید که با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید باید از داخل خاک کانادا برای دریافت ویزای کانادا از طریق ازدواج درخواست دهید.

در صورتی که همسر شما شهروند کانادا است و اسپانسر شماست میبایست بیرون از خاک کانادا برای دریافت ویزای ازدواج درخواست دهید و و پروسه اخذ ویزا را پیگیری کنید.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

امور مربوط به مهاجران، شهروندان و پناهندگان کانادا بر عهده IRCC می باشد. برای دریافت ویزای ازدواج کانادا متقاضی و همسرش باید درخواست خود را به این سازمان ارسال کنند.

قبل از ارسال درخواست، اسپانسرکننده باید مراحل زیر را انجام دهد و دارای شرایط زیر باشد:

  • از شرایط مالی خوبی برای حمایت از همسر خود برخوردار باشد
  • هزینه های مربوطه برای ارسال درخواست در IRCC بپردازد
  • فرم های مربوطه را پر کند

در صورتی که تمام مدارک خواسته شده که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم را دارا باشید و در پرونده خود نقصی نداشته باشید با درخواست شما موافقت می شود.

ویزای ازدواج کانادا

مدارک ویزا ازدواج کانادا

مهمترین مدرکی که برای دریافت ویزای کانادا باید ارائه دهید سند ازدواج شما و سایر مدارکی که ازدواج شما را اثبات کند میباشد. عکس، فیلم و یا هر چیزی که ثابت کند شما و همسرتان یک زوج واقعی هستید را ارائه دهید. این به خاطر این است که بسیاری از افراد برای مهاجرت به کانادا اقدام به ازدواج صوری و استفاده از روش های غیرقانونی می کنند. سایر مدارک برای دریافت ویزای ازدواج کانادا عبارتند از:

  • مدارک هویتی مانند شناسنامه
  • گذرنامه معتبر
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • سند ازدواج و عقدنامه
  • مدارک مالی و تمکن مالی

مهریه در کانادا

ازدواج در کانادا توسط یک روحانی و در کلیسا انجام میشود و دو نفر بزرگسال به عنوان شاهد باید در حضور داشه باشند. در صورتی که ازدواج در دفاتر رسمی در ایران به ثبت رسیده باشد به شیوه ازدواج در ایران مهریه تعیین میشود. اگر در کانادا  یک ازدواج به جدایی ختم شود تمامی اموال که در طی زندگی مشترک به دست آمده است بین طرفین تقسیم میشود.

ازدواج صوری کانادا

افراد بسیار زیادی به دلیل نداشتن شرایط ازدواج مانند تمکن مالی و یا سایر شرایط به روش غیر قانونی ازدواج صوری دست می زنند. باید بگوییم توسل به ازدواج صوری روشی غیر قانونی است که در صورتی که مقامات کشور کانادا متوجه این موضوع شوندبرای فرد خاطی جرایمی مانند حبس، بازگشت به کشور و جریمه در نظر میگیرند. در صورت اناجم همچین تخلفی ویزای فرد خاطی باطل شده و تا 5 سال ورود به کانادا برای فرد غیر ممکن خواهد بود.

ازدواج صوری کانادا

قوانین ازدواج در کانادا

برای ازدواج در کانادا باید 18 سال تمام داشته باشید. ازدواج بین سنین 16 تا 18 سالگی باید با اجازه والدین و یا حکم قاضی انجام شود. ازدواج دوم در کانادا مجاز نیست و فقط در صورتی این کارممکن است که از همسر سابق خود طلاق گرفته باشید.

برای اخذ ویزای ازدواج کانادا باید دارای عدم سوء سابقه کیفری باشید و معاینات پزشکی را گذارنده باشید.

همچنین برای دریافت تابعیت کانادا فرد باید در طی 5 سال گذشته 3 سال را در کانادا زندگی کرده باشد. برای دریافت تابعیت از طریق ازدواج فرد باید 2 سال زندگی مشترک و مداوم در کانادا داشته باشد.

هزینه ویزای ازدواج کانادا

همانطور که در قسمت های پیشین گفته شد برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج متقاضی باید درخواست خود را در IRCC ثبت کند. در این روند می بایست هزینه درخواست ویزا را نیز بپردازید. نگران هزینه ای که پرداخت کرده اید نباشید در صورتیکه با درخواست شما موافقت نشود هزینه به شما بازگردانده می شود.

مبلغی که برای دریافت ویزای ازدواج کانادا باید پرداخت کنید مبالغ زیر است:

75 دلار هزنیه حمایت مالی

500 دلار حق اقامت دائم

475 دلاز هزینه پردازش متقاضی

ویزای ازدواج کانادا

 

 

قوانین مهاجرت به کانادا شامل چه کسانی می شود؟

قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با ایران کمی متفاوت است. درایران همسر و شریک زندگی فردی است که از جنس مخالف باشد و به طور شرعی و قانونی با فرد ازدواج کرده باشد.

در کانادا دو نوع شریک زندگی تعریف شده است؛ شریک زندگی قانونی به نام همسر و شریک زندگی عرفی. مخالف یا موافق بودن شریک زندگی در کانادا تفاوتی ندارد.

نوع دیگری از شریک زندگی وجود دارد که طرفین دارای رابطه عاطفی هستند و زندگی زناشویی دارند اما به دلایلی نمی توانند در کنار هم زندگی مشترک داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شامل هر یک از موارد بالا که باشد قابل قبول است. اما توجه داشته باشید که افسران بررسی کننده ویزای ازدواج کانادا همه موارد را با دقت بررسی می کنند و تا زمانی که نامزد شما همسر و یا شریک قانونی زندگی شما نباشد نمی توانید با استفاده از قانون اسپانسرشیپ او را به اقامت دائم کانادا درآورید.

در صورتی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا و یا مهاجرت به کانادا را دارید با کارشناس مجرب ما در قصران گشت در تماس باشید  صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.