وبلاگ

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا از جمله فاکتورهای مهمی است که در زمان درخواست ویزا باید آن را مورد توجه قرار داد. مراحل مهمی که جهت تحصیل در کانادا باید آن ها را داشته باشید اخذ ویزای کانادا و انجام دادن مراحل اخذ استادی پرمیت کانادا است.

بسیاری از افرادی که اقدام به اخذ ویزای کانادا از نوع تحصیلی می گیرند این سوال برایشان به وجود می آید که مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا چقدر است؟ به این افراد توصیه می شود جهت تسریع فرآیند اخذ ویزا و استادی پرمیت و نداشتن وقفه تمامی مراحل را به درستی انجام دهند.

این مقاله توسط متخصصین مجرب قصران گشت به نگارش در آمده است و سعی گردیده به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی متقاضیان گرامی پاسخ داده شود.

معرفی ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در واقع مدرکی است که به شهروندان خارجی اجازه تحصیل در موسسات آموزشی معین (DLI) را در یک مدت زمان خاص می دهد. بدون شک و تردید کانادا یکی از بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و همچنین بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان است. نه تنها ایرانیان بلکه از سراسر دنیا جهت تحصیل به این کشور می آیند. اکثر شهروندان خارجی و همچنین ایرانیان جهت تحصیل در کانادا نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستند.

متقاضی قبل از وارد شدن به کانادا باید درخواست ویزای تحصیلی خود را ارائه داده باشد. شایان ذکر است مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا برابر است با مدت برنامه تحصیلی + 90 روز اضافی جهت آمادگی برای خروج از کانادا.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟

به طور خلاصه اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید گفته شود که  مدت زمان رسیدگی به ویزای تحصیلی کانادا به آن کشوری که متقاضی در آن اقامت دارد بستگی دارد. به طور کلی مدت زمان رسیدگی ویزای تحصیلی کانادا از 2 هفته تا 20 هفته می باشد و این موضوع به تعداد درخواست اداره  IRCCو متقاضیان نیز بستگی دارد.

تعریف زمان رسیدگی

زمان رسیدگی و یا همان Processing Time پس از آن که اداره مهاجرت، پناهندگلان و تابعیت کانادا (IRCC)، درخواست متقاضی را دریافت کند آغاز می شود. در تاریخ 31 جولای 2018، این اداره تصمیم به تغییر شیوه برآورد زمان های رسیدگی متقضیانی که درخواست اقامت موقت و دائمی کانادا را دارند، گرفت و آن را عملی کرد.

فاکتورهای تاثیر گذار در مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

   • چه مدت زمانی طول می کشد تا متقاضی به درخواست ها پاسخ دهند
   • انتظار IRCC جهت سرعت رسیدگی به درخواست متقاضی
   • تکمیل بودن درخواست
   • نوع درخواست تحوسل داده شده

مدت زمان رسیدگی به درخواست ایرانیان

به طور کلی مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای تحصیلی کانادا متفاوت است. با این حال معمولا زمان رسیدگی به نوع درخواستی که متقاضی ارائه می دهد و همچنین به اداره ایی که آن درخواست را پذیرش می کند بستگی خواهد داشت. اداره IRCC مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا برای ایرانیان را مشخص کرده است. این زمان ممکن است تا 7 هفته طول بکشد.

شایان ذکر است جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید اطلاعات بیومتریک خود را نیز ارائه دهد، در نتیجه باید به این نکته توجه شود که زمان بیان شده 7 هفته شامل ارائه اطلاعات بیومتریک و همچنین زمان ارسال درخواست مابین مرکز درخواست ویزا VAC و اداره مهاجرت کانادا نمی باشد.

رسیدگی سریعتر با برنامه Student Direct Stream

از تاریخ 30 آوریل 2019 برنامه ای به صورت آنلاین  در اختیار متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا قرار گرفته است. این برنامه جهت تسریع در درخواست ویزای تحصیلی کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا، طراحی شده است.

بر اساس این برنامه متقاضی می تواند درخواست خود، فرآیند پردازش، تحویل و رسیدگی به درخواست را دنبال و تسریع کند.

*به متقاضیان توصیه میشود جهت تسریع در فرآیند اخذ ویزا و استادی پرمیت، و برای آن که مدت زمان صدور ویزا بیش از 7 هفته زمان نبرد به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، جهت دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند.

*دانشجویان ایرانی که از کشور ایران اقدام به تحصیل در کانادا می کنند باید در ابتدا برای دریافت استادی پرمیت اقدام کنند. شایان ذکر است اداره مهاجرت کانادا در چنین حالتی به دانشجویان ایرانی پس از صدور استادی پرمیت، به صورت خودکار یک ویزای موقت نیز برای متقاضی صادر می کند. در نتیجه متقاضی دیگر نیاز به گرفتن ویزا به صورت جداگانه ندارد

*برخی از افراد به علت طولانی شدن فرآیند صدور ویزای خود نگران نرسیدن به ترم تحصیلی می شوند. در چنین مواقعی جای نگرانی وجود ندارد و فرد می تواند با زدن ایمیل به دانشگاه و شرح شرایط به وجود آمده تاریخ شروع به تحصیل خود را یک ترم عقب بیاندازد.

This post was last modified on 2021/07/13 11:46 ق.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago