ویزای همراه دانش آموز کانادا

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر به خصوص در زمینه تحصیل و ویزای دانشجویی و دانش آموزی میباشد. کیفیت بالای سطح آموزش در  کشور کانادا  را به مقصدی تبدیل کرده است که سالانه تعداد زیادی متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام می کنند. شرایط به گونه ای است که بیشتر خانواده ها نگران وضع تحصیل و آینده فرزندان خود هستند از این رو گزینه مهاجرت تحصیلی در اولویت قرار میگیرد. تحصیل در کانادا این امکان را برای فرزند شما ایجاد می کند که در محیطی بین المللی و غنی از نظر سطح علمی تحصیل و رشد کند.

از آنجایی که شرایط تحصیل از 6 سالگی فراهم است این موضوع و نگرانی برای خانواده ها وجود دارد که آیا امکان همراهی فرزندشان را دارند یا خیر. در این مقاله به بررسی ویزای دانش آموزی کانادا و شرایط ویزای همراه دانش آموز کانادا می پردازیم.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

مانند سایر کشورها برای تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های کشور کانادا باید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کنید. مرحله اول دریافت نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر است. پس از ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز، مدرسه به شما اعلام می کند که با درخواستتان موافقت شده است یا خیر. در صورت موافقت، نامه ی پذیرش یا acceptance letter به شما تعلق میگیرد. به این ترتیب و با داشتن این نامه که نوعی دعوتنامه محسوب می شود می توانید برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید.

دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

در برخی از استان های کشور کانادا مانند انتاریو به کودک زیر 18 سال و در برخی دیگر مانند بریتیش کلمبیا به زیر 19 سال ویزای دانش آموزی اعطا می کنند.

دانش آموزان برای تحصیل در کانادا می بایست از اداره مهاجرت کانادا Study permit یا مجوز تحصیل دریافت کنند، که مجوزی غیر از ویزای دانش آموزی است.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

همانطور که اشاره شد اولین سندی که دانش آموز به آن نیاز دارد نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر است، بعد از آن مدارکی مانند مدارک تحصیلی دانش آموز، هزینه های ویزا، معرفی سرپرست همراه یا فردی که در کانادا مقیم است و سرپرستی دانش آموز را بر عهده خواهد گرفت و اثبات تمکن مالی، مورد نیاز است.

دولت کانادا شرایطی را برای اخذ ویزای دانش آموزی به شرح زیر اعلام کرده است:

  • برای دریافت ویزای تحصیلی، فرد زیر 17 سال نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد
  • دانش آموز زیر 17 سال می بایست فردی به عنوان همراه داشته باشد( یا والدین و یا قیم قانونی در کانادا)
  • فرد متقاضی باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر را داشته باشد.
  • ممکن است فرد در دوره آموزشی شرکت کند که کمتر از 6 ماه باشد دراین صورت نیازی به دریافت ویزای دانش آموزی نیست و متقاضی باید برای اخذ ویزای توریستی درخواست بدهد.
  • اگر والدین فرد متقاضی ویزای دانش آموزی دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشند، فرزند آنها نیاز به اخذ ویزای دانش آموزی ندارد.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

ویزای همراه دانش آموز کانادا

در نظام آموزشی کانادا دانش آموزان از 6 سالگی وارد مدرسه می شوند. اولین مقطع تحصیلی ابتدایی یا Primary است که از 6 سالگی تا 12 سالگی ادامه دارد. بعد از آن مقطع Secondary آغاز شده و از 12 تا 18 سالگی ادامه می یابد.

مدارس در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شوند. اگر چه دانستن زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش اجباری نیست، اما خوب است که فرد متقاضی در کلاس های جانبی برای آموختن زبان انگلیسی شرکت کند. دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در کانادا باید همراه یکی از والدین خود باشند، حضور یکی از والدین برای متقاضیان زیر 18 سال الزامیست در غیر این صورت فرد باید یک قیم قانونی در کشور کانادا معرفی کند.

ویزای همراه دانش آموز، ویزای توریستی است که اعتبار آن 6 ماه می باشد. اگر مدت تحصیل فرزند از 6 ماه تجاوز کرد امکان تمدید ویزای همراه وجود دارد.

در نظر داشته باشید که همراه دانش آموز مجاز به کار کردن در کشور کانادا نیست. همچنین امکان فعالیت در هیچ کاری که دارای پاداش و مزایا باشد را نیز ندارد. پیشنهاد می شود مقاله ویزای همراه کانادا را مطالعه کنید.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه

ویزای همراه یا ویزای گاردین به ویزایی گفته می شود که به جهت همراهی دانش آموز به یکی از والدین و یا سرپرست قانونی او اعطا می شود. اگر فرد دیگری به عنوان سرپرست در کانادا حضور داشته باشد باید بالای 19 سال سن داشته باشد و دارای تمکن مالی کافی باشد.

برای اخذ ویزای گاردین دارا بودن موارد زیر الزامیست:

  • تمکن مالی سرپرست
  • دارا بودن نامه پذیرش از مدرسه
  • ارائه مشخصات هویتی دانش آموز و سرپرست
  • مجوز تحصیل دانش آموز

همانطور که اشاره شد ویزای همراه دانش آموزی ویزای توریستی و موقت است. برای دریافت آن باید به سایت Canada.ca که وبسایت دولتی کشور کانادا است وارد شده و  پروفایل کاربری بسازید و سپس و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. پس از پرداخت هزینه های خواسته شده میبایست منتظر ایمیل و رسیدگی به درخواست خود باشید. پس از دریافت ایمیل ظرف 30 روز باید خود را به سفارت کشور کانادا دریکی از کشورهای همسایه یعنی ترکیه، ارمنستان و یا دبی برسانید و مراحل انگشت نگاری و بیومتریک را انجام دهید.

در صورتی که درخواست ویزای شما پذیرفته شود از طریق ایمیل مطلع می شوید که برای دریافت آن میبایست دوباره به کشور واسط سفر کنید. پیشنهاد میشود برای جلوگیری از هزینه های اضافه و صرفه جویی در وقت از خدمات پیکاپ ویزا قصران گشت استفاده کنید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *