آلمان کشوری پیشرفته واقع در اروپای مرکزی است که روندی رو به رشد در زمینه اقتصاد داشته است. سطح کیفی زندگی، کار و تحصیل در آلمان بسیار بالاست و به همین جهت هر ساله افراد بسیاری برای مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای آلمان درخواست می دهند، بر همین اساس سفارت آلمان، انجام امور انگشت نگاری و خدمات کنسولی اخذ ویزا را به یک کارگزار معتبر ویزا سپرده است که نام این شرکت ویزامتریک (visa metric) است.

ویزامتریک آلمان چیست؟

برای انجام خدمات مربوط به اخذ ویزا برخی سفارت ها نماینده و یا کارگزاری هایی را در کشورهای مختلف معرفی می کنند. کشور آلمان نیز مانند برخی دیگر از کشورهای اروپایی خدمات کنسولی مربوط به دریافت ویزا را به شرکت ویزامتریک سپرده است. این شرکت در ایران نیز شعبه دارد و علاقه مندان به دریافت ویزای آلمان برای سهولت امر در دریافت ویزا می توانند به این شرکت مراجعه نمایند.

در واقع ویزامتریک به عنوان واسطی میان متقاضیان و سفارت آلمان عمل میکند و در روند اخذ ویزا دخالتی ندارد. این کارگزرای به نمایندگی از سفارت آلمان خدمات درخواست ویزای شینگن آلمان رابر عهده دارد و متقاضیان به جای حضور در سفارت آلمان از طریق این شرکت امور مربوط به دریافت ویزا را انجام میدهند.

ویزامتریک

مراحل ویزامتریک آلمان

برای دریافت وقت ویزامتریک باید از طریق سایت این شرکت و به صورت آنلاین و بعد از پرداخت هزینه های مربوطه وقت دریافت کنید.  برای این کار باید اطلاعات خواسته شده را به طور کامل وارد نمایید؛ نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره پاسپورت را به طور دقیق وارد نمایید. بعد از تایید اطلاعات وقت حضور در ویزامتریک رابر اساس تقویم موجود انتخاب کنید.

برای جلوگیری از هرگونه اشتباهی در روند دریافت نوبت از ویزامتریک بهتر است این کار را به افراد مجرب و کارشناسان اخذ ویزا بسپارید. قصران گشت آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزای آلمان و دریافت وقت ویزامتریک آلمان می باشد.

حتما در روزی که برای شما تعیین می شود به موقع حاضر شوید. در روز حضور در ویزامتریک مدارک درخواست شده را  به طور کامل همراه خود داشته باشید. تمام کار شما در روز حضوردر ویزامتریک تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری و برداشتن عکس است.

مدارک و پاسپورت شما به سفارت آلمان تحویل داده می شود و 3 هفته تا 1 ماه زمان میبرد تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شده باشد از طریق ویزامتریک ایمیلی مبنی بر اعطای ویزا دریافت می کنید. می توانید برای دریافت پاسپورت ویزا شده خود به ویزامتریک مراجعه کنید یا پاسپورت برای شما ارسال می شود.

ویزامتریک

آدرس و اطلاعات ویزامتریک

قبل از دریافت وقت از ویزامتریک از زمان تعطیلات رسمی اطلاع پیدا کنید. دفتر ویزامتریک در ایران مطابق با تعطیلات ایران و تعطیلات کشورآلمان است. در ایام عاشورا و تاسوعا ویا در آغاز سال نوء میلادی این دفتر خدماتی ارائه نمی دهد.

آدرس ویزامتریک در تهران: خیابان بهشتی-خیابان وزرا-نبش خیابان بیست و یکم-ساختمان شیراز-شماره ۱۳۷-طبقه ۱-کدپستی: 1513933134

ویزای آلمان

باید گفت آلمان یکی از سخت گیرترین کشورها در اعطای ویزا و ویزای شینگن آلمان است. برای دریافت ویزای آلمان باید دارای شرایطی باشید که از مهمترین انها دارا بودن تمکن مالی است. جهت اخذ ویزای آلمان باید بالای 200 میلیون تمکن مالی داشه باشید و ثابت کنید برای سفر به آلمان و مخارج اقامت مشکلی نخواهید داشت.

همچنین دارا بودن سابقه سفر پرونده شما را قوی تر می کند؛ دلیل این است که شما به افسر بررسی کننده پرونده ثابت می کنید در گذشته تجربه سفر داشته اید و بعد از اتمام مهلت ویزا به کشور خود بازگشته اید. یکی از مواردی که منجر به ریجکتی ویزای شنگن می شود این است که افسر از بازگشت شما به کشورتان بعد از اتمام مدت ویزا اطمینان ندارد.

دعوت نامه معتبر یکی از مواردی است که می تواد در اخذ ویزا موثر باشد. دعوتنامه می تواند از اقوام درجه یک شما و یا برای شرکت در نمایشگاه و یا سمینار باشد. ضروری است که در متن دعوتنامه مشخصات فرد دعوت کننده، مدت زمان حضور در آلمان و همچنین توانایی مالی قید شود.

از دیگر شرایط و مدارک برای اخذ ویزای آلمان موارد زیر هستند:

  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت
  • سند ازدواج در صورت تاهل
  • مدارک ملکی و مالی
  • سابقه بیمه
  • گردش حساب
  • گواهی تحصیلی در صورت محصل بودن
  • گواهی کار ی در صورت شاغل بودن در سازمان و یا شرکتی مشخص
  • اسناد مربوط به کسب و کار در صورتی که فرد کارفرما است
  • گواهی عدم سوء پیشینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *