10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید – دومین کشور پهناور جهان کانادا است. سرزمینی که از لحاظ آب و هوایی، فرهنگ و مناظر طبیعی بسیار متنوع  است. این کشور دارای دو زبان رسمی یعنی انگلیسی و فرانسوی است و بیشترین دریاچه در جهان را در خود جای داده است. کشور کانادا با آداب و رسوم مختلف و البته عجیب است که باعث شده اینجا بسیار خاص به نظر برسد. در حالی که از نظر همه مردم کانادا بخشی است که با آمریکا در هم آمیخته شده اما عادات و رسومی وجود دارد که کاملا مخصوص کانادایی هاست.

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان قصد مهاجرت و یا سفر به کانادا دارند. اگر برای سفر طولانی مدت به این کشور می روید بهتر است با عادات و رسوم آنها آشنا شوید تا بتوانبد به راحتی ارتباط برقرار کنید و زندگی مطلوبی داشته باشید. برای سفر به کانادا باید یکی از انواع ویزای کانادا که مرسوم ترین آنها ویزای توریستی کانادا است را دریافت کنید.

در این مقاله به 10 قانون در کانادا می پردازیم. با ما همراه باشید .

4 فصل در 24 ساعت!!

تنها در جایی مثل کانادا است که می توانید دمای هوایی بسیار متغیری را تجربه کنید؛ به طوری که در سال 1962 در آلبرتا در یک ساعت دمای هوا از منفی 19درجه به 22 درجه تغییر یافت! اگر چه بعد از آن دیگر همچین حادثه ی عجیبی رخ نداد اما نوسان و تغییر دمای روزانه موضوع دور از دسترس و غیر قابل تصوری نیست.

به خصوص در زمان تغییر فصل زمستان به بهار هوا به شدت متغیر است. روزی که شما تصور می کنید هوا بهاری و بسیار مطبوع است و لباس های خنک خود را می پوشید فردای آن روز با برف سنگینی مواجه می شوید!

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

عذرخواهی بیشتر در مقابل عذرخواهی

کشور کانادا به مودب ترین و محترم ترین مردم در دنیا معروف است و این چیزی جز حقیقت نیست. ادب و احترام مسئله ای است که در فرهنگ روزانه مردم کانادا به شدت جریان دارد. از فردی کانادایی شنیدم که می گفت: ما به قدری عذرخواهی می کنیم که گاهی باعث آزار مخاطبمان می شویم و کار به جایی می رسد که مجبور می شویم برای زیاد عذرخواهی کردنمان نیز عذرخواهی کنیم!

اسکناس جادویی

جنس جدیدترین اسکناس های کانادایی شبهِ پلاستیک است به طوری که نواری که از میان عبور آن کرده این قابلیت را دارد که بتوانید طرف دیگر محیط را ببینید. اسکناس های جدید جایگزینی برای اسکناس های قدیمی هستند و بسیار بادوام و مقاوم  ساخته شده اند. این اسکناس ها در برابر دمای بالا و همچنین آب مقاوم هستد.

پس نگران جا گذاشتن اسکناس خود در جیب خود و در ماشین لباسشویی نباشید. تعداد کشورهایی که اسکناس پلاستیکی تولید می کنند بسیار کم است و کانادا، ویتنام و نیوزلند پیشرو در این صنعت می باشند.

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

کانادا، کشور درختان افرا

درختان افرای بسیار زیادی در کشور کانادا وجود دارد. علی الخصوص در استان کبک. 75 درصد از تولید شیره ی افرا در دنیا در استان کبک انجام می شود و جایگاه ویژه ای در کبک برای ذخیره سازی شیره افرا وجود دارد. به همین جهت استفاده از شیره افرا در غذاها، وعده صبحانه و پنکیک بخش جدا نشدنی از مردم کانادا می باشد. مردم کانادا به استفاده از شیره افرا بسیار معروف هستند و به جای شکر از آن استفاده می کنند. حتی پیشنهاد می کنند شیره افرا را روی بیکن و سالاد های خود استفاده کنید.

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

پوشش رانندگان تاکسی

کشور کانادا سخت گیری بسیار زیادی بر لباس پوشیدن رانندگان تاکسی دارد. بنابر قوانین شهرداری شهرهای کانادا به خصوص شهر هلیفکس رانندگان تاکسی باید پوششی مرتب داشته باشند و منضبط باشند. تمامی رانندگان باید کفش و جوراب رسمی به پا کنند و مجاز به پوشیدن تی شرت نیستند در غیر اینصورت جریمه میشوند.

در بندرگاه ها شنا کردن ممنوع است

بر طبق قوانین کشور کانادا افراد اجازه شنا کردن در بندر تورنتو را ندارند. به خاطر داشته باشید که اگر قصد شنا کردن در دریاچه ها و بندرهای کانادا را دارید فقط در مناطقی که برای شنا مجاز اعلام شده، می توانید شنا کنید.

حمل خزندگان در مکان های عمومی ممنوع است

گرچه این قانون تقریبا در همه کشورها وجود دارد اما در کانادا به این موضوع اهمیت بیشتری داده می شود. شما مجاز نیستید مار و سایر خزندگان را در مکان های عمومی مثل رستوران و یا حتی خیابان همراه خود ببرید. تصور یک خزنده مانند مار آن هم بدون قفس و حفاظ در سطح شهر خیلی وحشتناک است و باعث ایجاد ترس در مردم و به خصوص بچه ها می شود. آگاه باشید که در صورت مشاهده خزندگان بدون حفاظ و قفس در معابر و مکان های عمومی شهرهای کانادا جریمه خواهید شد.

از رنگ بنفش برای رنگ آمیزی منازل استفاده نکنید

یکی از قوانینی که در شهر اتاوا حاکم است منع استفاده از رنگ بنفش برای دیوارها، نما و در پارکینگ ساختمان است. ممکن است عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد. پس اگر نمیخواهید رنگ دیوارهای منزل خود را مجدد عوض کنید از همان ابتدا رنگ بنفش را انتخاب نکنید.

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

زیبایی شهر را حفظ کنید

دولت و شهردار استان های مختلف کانادا سخت گیری شدیدی بر زیبایی شهری دارند به همین جهت شهروندان اجازه پهن کردن رخت و لباس در بالکن خود به طوری که از خیابان دیده شود را ندارند، چرا که زیبایی شهر بهم میریزد و شهر جلوه ی زیبا و یکدست خودرا از دست میدهد. حتی اگر مسئولین هم در این مورد سخت گیر ی نکنند، همسایه ها و سایر افراد به فرد خاطی تذکر می دهند.

سرود ملی به دو زبان انگلیسی و فرانسه!

شاید عجیب به نظر برسد اما در کشور کانادا نصفی از سرود ملی به زبان انگلیسی و نصف دیگر به زبان فرانسوی خوانده می شود. از آنجایی که هر دو زبان در کانادا جزو زبان های مرسوم است، به همین جهت سرود ملی هم به هر دو زبان اجرا می شود.

10 قانون عجیب در کانادا که باید بدانید

در این مطلب سعی کردیم تعدادی از قوانین و عاداتی که در کشور کانادا مرسوم است را برای شما بازگو کنیم. اگر قصد سفر به کانادا را دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گشت تماس گرفته و ویزای کانادا را در کمترین زمان دریافت کنید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *