قوانین عجیب کشور سوئیس

همگی ما سوئیس را کشوری زیبا، آرام و پر از شگفتی های طبیعی می دانیم. کشوری که از لحاظ کیفیت زندگی و آموزش در سطح فوق العاده ای قرار دارد و سالانه مهاجران زیادی به جهت گردشگری ،اقامت و مهاجرت وارد این کشور می شوند. به جرات می توان گفت سوئیس کشوری لاکچری و لوکس است به خصوص پیست های اسکی ایمن و استاندارد آن که شهرت جهانی دارد و افراد زیادی را جذب خودش می کند.

اما جدای از همه ی شگفتی های سوئیس این کشور داری قوانینی است که ممکن است از نظر شما عجیب باشد، اما شاید به دلیل رعایت همین قوانین باشد که سوئیس به کشوری منضبط تبدیل شده است. در این مقاله قانون عجیب کشور سوئیس را برای شما می گوییم. خواندن این مطلب را از دست ندهید.

انتخاب اسم

سوئیس کشوری است که در حوزه آموزش و تربیت کودکان سرمایه گذاری فراوانی کرده است. یکی از قوانینی که این کشور وضع کرده مربوط به انتخاب اسم کودکان است. بر طبق مقررات سوئیس پدر و مادر حق این را ندارند که برای فرزندشان نامی انتخاب کنند که معنی و مفهوم به جایی ندارد و با این کار آینده فرزند را به خطر بیندازند و او را در معرض تمسخر و تحقیر قرار دهند.

زمانی که خانواده ای نامی برای فرزندشان انتخاب می کنند ابتدا باید تاییدیه لازم برای را برای گزینش این نام دریافت کنند. بنابراین انتخاب نام های من درآوردی و بی مفهوم در کشور سوئیس ممنوع می باشد!

قوانین عجیب کشور سوئیس

به سگ ها مالیات تعلق می گیرد!

سوئیس کشوری است به شدت حامی حیوانات است و مردم این کشور ملزم هستند که حقوق حیوانات را محترم بشمارند و با آنها رفتار خوبی داشته باشند. از این رو افرادی که دارای سگ هستند باید مالیات مربوط به آن را پرداخت کنند. مبلغ مالیات با توجه به هر منطقه و شهر، نوع و وزن سگ متفاوت است. در صورتی که صاحب سگ مالیات مربوطه را پرداخت نکند مجرم و بدهکار مالیاتی شناخته می شود.

قوانین عجیب کشور سوئیس

آماده بمب هسته ای باشید!

با اینکه سوئیس همیشه در مواضع جنگی کشوری بی طرف بوده، اما بنا به دستور مقامات هر خانه ای در سوئیس باید پناهگاهی داشته باشد یا به پناهگاهی امن نزدیک باشد تا در صورت انفجار بمب هسته ای یا حمله درامان باشند. بنابراین اگر قصد ساختن یا خرید خانه در سوئیس دارید این موضوع را در نظر بگیرید.

یکشنبه ها روز استراحت است!

یکی از تفریحات سوئیسی ها دوچرخه سواری است. بسیاری از مردم برای گشت و گزار در شهر دوچرخه را ترجیح می دهند. اما استفاده از دوچرخه در روز یکشنبه ممنوع است و این یک قانون است و در صورت نقض، فرد خاطی جریمه می شود. به طور کلی هر اتفاقی که باعث اختلال در استراحت شهروندان سوئیسی در روز یکشنبه شود ممنوع است. حتی استفاده از ماشین چمن زنی که با سر و صدا همراه است در روز یکشنبه ممنوع می باشد.

قوانین عجیب کشور سوئیس

شب به دستشویی نروید!

همانطور که گفته شد در سوئیس قوانین مربوط به شهروندی بسیار مورد توجه است. یکی دیگر از کارهایی که انجام آنها منجر به اخطار می شود عدم استفاده از وان یا سیفون دستشویی از ساعت 10 شب به بعد است. تخلیه وان حمام  یا استفاده از سیفون در ساعات پایانی شب سر و صدای زیادی ایجاد می کند و ممکن است باعث آزار همسایگان شود.

احترام به آداب و رسوم در سوئیس

آداب و معاشرت در سوئیس بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که اگر وارد مغازه یا مکانی شوید و از سلام و خداحافظی غافل شوید فردی بی ادب محسوب می شوید. وقت شناس باشید! سوئیس مهد تولید ساعت و زمان مداری است. هرگز دیر به قرار خود نرسید چرا که مخاطبتان تا ابد این بی ادبی شما را فراموش نمی کند.

قوانین عجیب کشور سوئیس

سایر شگفتی های سوئیس

  • بیشترین میزان تولید شکلات در جهان در اختیار کشور سوئیس است.
  • سوئیسی ها بیشترین مصرف شکلات در را دنیا دارند.
  • پر درآمدترین شغل در سوئیس آموزش است.
  • سوئیس جایگاه معروف ترین برندهای ساعت دنیا است و برترین ساعت ها مانند رولکس، تیسوت، پتک فیلیپ در سوئیس ساخته می شوند.
  • اولین قهوه فوری در جهان Nescafe  است که تولید کشور سوئیس است.
  • پایتخت سوئیس برن و بزرگترین شهر آن زوریخ می باشد.
  • سوئیس (و واتیکان) تنها کشوری است که پرچم آن مربع شکل است.

اگر با تور سوئیس به این کشور سفر کردید به خاطر داشته باشید که سوئیس مردمانی قانونمند دارد که با سر و صدای زیاد میانه خوبی ندارند. فراموش نکنید که سوئیس عضو حوزه شینگن است و برای ورود به آن باید ویزای شینگن اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *