پیش از سفر به هر مقصدی، حتی شهری در نزدیکی محل سکونت خودتان، قطعا درباره مسافت اطلاعات کسب خواهید کرد و میخواهید بدانید فاصله ایران تا کشورهای دنیا چقدر است. شرایط آب و هوایی، طول مسیر، آداب و رسوم شهر یا کشور مقصد، شرایط زندگی و … از دیگر مواردی هستند که پیش از هر سفری باید در نظر داشته باشید.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

اگر قصد سفر خارجی داشته باشید طول مسیر از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. اگر قصد سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا را داشته باشید خوب است که درباره فاصله ایران تا کانادا اطلاعات داشته باشید. البته کشوری مانند کانادا بسیار پهناور است و فاصله ایران تا هر کدام از استان های آن متفاوت است. البته اختلاف زمانی ایران و کانادا در مقالات قبل مورد بررسی قرار گرفته است. در این نوشته به مسافت میان ایران با سایر کشورها می پردازیم. تا انتهای مطلب با قصران گشت همراه باشید.

فاصله ایران تا آمریکا

افراد خوش شانسی که در لاتاری 2024 برنده می شوند امکان سفر و مهاجرت به کشور آمریکا را پیدا می کنند. برای سفر به آمریکا باید ویزای این کشور را دریافت کرده و آزمایشات مدیکال آمریکا را نیز انجام دهند.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا را که بررسی کنید میبینید که آمریکا تا ایران فاصله نسبتا زیادی دارد، مسافت این دو کشور 11681 کیلومتر است که طی کردن حدودا 17 ساعت زمانبر خواهد بود. البته از آنجایی که از ایران تا آمریکا پرواز مستقیم وجود ندارد و برای سفر به آمریکا باید از ایران به کشوری واسط مانند ترکیه یا امارات سفر کنید این زمان ممکن است طولانی تر شود.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا کانادا

اگر مشتاق دانستن فاصله ایران تا کشورهای دنیا و سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا هستید، باید بدانید بعد از دریافت ویزا و برای رسیدن به این کشور سفری طولانی در انتظار شماست. از ایران تا کانادا چیزی حدود 10.011 کیلومتر است. همانطور که گفته شد به دلیل وسعت بسیار زیاد کانادا فاصله هر کدام از استان های کانادا تا ایران متفاوت است. برای مثال فاصله ایران تا ونکوور 10579 کیلومتر است و این پرواز حدود 18 ساعت زمان می برد.

یا برای سفر به مونترال 16 ساعت حدودا در مسیر خواهید بود. از آنجایی که از ایران تا کانادا پرواز مستقیم وجود ندارد همانند آمریکا برای رسیدن به کانادا نیز باید از کشوری واسط به کانادا سفر کنید که در صورت توقف در کشور واسط مدت زمان سفر شما بیشتر خواهد شد.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا استرالیا

درباره موضوع فاصله ایران تا کشورهای دنیا ، میتوانیم به استرالیا اشاره کنیم. استرالیا میزبان برترین دانشگاه های دنیاست. تحصیل رشته پزشکی در این کشور مشتاقان بسیاری دارد و افراد بسیاری برای سفر به این کشور اقدام می کنند. برای سفر به قاره اقیانوسیه و کشور استرالیا مسافتی حدود 12600 کیلومتر پیش رو خواهید داشت. پرواز تهران تا ملبورن 16 ساعت زمان می برد؛ اگر چه این مسافت قابل توجه است اما برای رسیدن به استرالیا طی کردن این مسیر خالی از لطف نیست.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا فرانسه

یکی از کشورهای مهم و مطرح در قاره اروپا که در حوزه شنگن قرار دارد کشور فرانسه است.فرانسه یکی دیگر از کشورهایی است که میخواهیم در مقاله فاصله ایران تا کشورهای دنیا به آن بپردازیم.

برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن دریافت کنید. فرانسه کشوری زیبا در تمام فصول است. شهر زیبای پاریس میزبان گردشگران بسیاری از تمام نقاط دنیاست. برای سفر به فرانسه باید مسافتی حدود 4221 کیلومتر را در نظر بگیرید. اگر با هواپیما بخواهید به فرانسه سفر کنید و تور فرانسه دریافت کنید حدودا 6 ساعت زمان باید در نظر بگیرید.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا آلمان

آلمان هم یکی از کشورهای محبوب و پرطرفدار نزد ایرانیان است. متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان هر ساله افزایش می یابند و درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است.

کشور آلمان جز 26 کشوری است که در منطقه شینگن قرار دارد و برای سفر به آن باید ویزای شینگن آلمان دریافت کنید. مسافت ایران تا فرانکفورت 3775 کیلومتر است و این پرواز 5 ساعت زمان میبرد.

اگر مقصد شما شهر برلین باشد 3513 کیلومتر تا این شهر فاصله دارید و زمانی در حدود 5 ساعت برای رسیدن به این شهر باید در نظر بگیرید.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای آسیایی است که اقتصاد کارآمد و پر قدرتی دارد. به علاوه پاسپورت ژاپن در لیست قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در جایگاه خوبی قرار دارد. ژاپن کشور پرجمعیت و بزرگی است و میزبان ایرانیان بسیاری می باشد.

با وجود اینکه هر دو کشو در آسیا قرار دارند اما از تهران تا توکیو حدودا 7.532 کیومتر مسافت پیش رو دارید که این فاصله با هواپیما 8 ساعت است.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا روسیه

در بحث فاصله ایران تا کشورهای دنیا میتوان به کشور روسیه اشاره کرد. از ایران تا پهناورترین کشور دنیا یعنی روسیه حدودا 4883 کیلومتر فاصله است. این فاصله را با هواپیما 5 ساعته می توان طی کرد. مهم ترین شهر روسیه یعنی سن پترزبورگ تا ایران مسافتی 4 ساعته دارد. برای سفر به روسیه بهتر است فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. در زمستان دمای هوا در این کشور به شدت پایین میرود به طوری که اگر با هوای سرد میانه خوبی نداشته باشید با مشکل مواجه خواهید شد.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

فاصله ایران تا انگلیس

کشور انگلیس نیز به دلیل دارا بودن دانشگاه های برتر و تراز اول و کیفیت بالای آموزش و زندگی میزبان افرادی بسیاری است و میخواهیم در مقاله فاصله ایران تا کشورهای دنیا ، این کشور را هم مورد بررسی قرار دهیم.

از تهران تا لندن حدودا 4436 کیلومتر فاصله است که این فاصله با هواپیما حدود 8 ساعت است. برای سفر به انگلیس می توانید از پرواز مستقیم استفاده کنید یا از ایران به کشوری دیگر مانند امارات سفر کرده و از آنجا به انگلیس سفر کنید.

فاصله ایران تا کشورهای دنیا

حال که با مسافت میان ایران و برخی از کشورها آشنا شدید میتوانید برای سفر خود برنامه ریزی دقی تری کرده و با خیالی آسوده اقدام به دریافت ویزای اروپا، ویزای شینگن و دریافت تور دبی نمایید.

1 دیدگاه برای ”فاصله ایران تا کشورهای دنیا چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *