همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا – تمکن مالی یک نامه تائیدیه از بانک است که برای دریافت ویزای کشورهای معتبر دنیا و پذیرش تحصیلی دانشگاه ها مورد نیاز خواهد بود. نامه تمکن مالی نشان دهنده این موضوع است که متقاضی درخواست ویزا از شرایط مالی مناسبی برای پوشش هزینه های سفر برخوردار است.

تمکن مالی از مهم‌ترین مدارک تاثیر گذار در تصمیم گیری افسر کنسولی می‌باشد. در واقع شما با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی این اطمینان را می‌دهید که از پس هزینه‌ها در کشور مورد نظر بر می‌آیید و از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. سفارت خانه هر کشوری مبالغ حداقلی برای تمکن مالی مسافر اعلام کرده‌اند و این مبالغ برای هر کشور متفاوت است.

تمکن مالی ویزای کانادا

همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا  – قصد دریافت یکی از انواع ویزای کانادا و حضور در این کشور را داشته باشید، وجود مدرک تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری افسر پرونده و سفارت کانادا ایفا خواهد کرد. مدرک مهم تمکن مالی براساس گردش حساب 3 تا 4 ماه متقاضی دریافت ویزای کانادا است ،با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا می‌باشد.

البته این میزان برای خانواده دو نفره ۱۶,۱۳۵ دلار کانادا، خانواده ۳ نفره ۱۹,۸۳۶ دلار کانادا و برای خانواده ۴ نفره ۲۴,۰۸۳ دلار کانادا خواهد بود. لازم به ذکر است که نامه تمکن مالی و یا همان موجودی حساب ویزای کانادا باید از مهر شعبه ارزی بانک و امضای مدیر شعبه برخوردار باشد.

عموماً نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی بوده و موجودی و گردش حساب فرد به واحد ارزی ایران یعنی ریال درج می گردد و در محتوای نامه تمکن مالی به نرخ بانکی و دولتی ارز کشور مقصد اشاره می شود. اما در نامه تمکن مالی برخی از بانک ها مقدار موجودی و اطلاعات گردش حساب فرد به صورت معادل دلار کانادا درج می گردد.

همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بسیار تاثیر گذار در تائید و حتی رد کردن درخواست ویزای توریستی کانادا باشد. مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به تاریخچه سفری و اسناد ملکی متقاضی را تعیین می‌کند.به طور معمول ویزای توریستی کانادا یا همان visitor visa به صورت ویزای مولتی و چندبار ورود صادر می گردد و اعتبار آن برابر با اعتبار پاسپورت ایرانی یعنی 5 سال است. از این رو شما این امکان را دارید تا در هر بار سفر خود به کانادا برای حداکثر 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

اطلاعات ارائه شده در وبسایت رسمی دولت کانادا، تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا برای 3 ماه اول اقامت در این کشور معادل 2500 دلار کانادا است. اما به دلیل سختگیری های بیشتر، این مقدار تمکن مالی برای شهروندان ایرانی کفایت نکرده و برای درخواست ویزای توریستی کانادا به نامه تمکن مالی با حداقل موجودی 10 هزار دلاری کانادا نیاز است.

با توجه به اطلاعات بخش تمکن مالی وبسایت Canada.ca، در صورت موفقیت در دریافت ویزای توریستی کانادا ملزم هستید تا در زمان ورود به بخش مرزی این کشور، نامه تمکن مالی بانکی خود را ( با حداکثر 1 هفته از زمان صدور) به افسر مرزی فرودگاه کانادا نشان دهید.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر به مطلب ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا مراجعه کنید.

تمکن مالی ویزای کاری کانادا

متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای اقامت در کانادا را دارا می‌باشد و برای برطرف کردن حداقل الزامات زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد.تمکن مالی نشان دهنده داشتن بودجه کافی برای اقامت و زندگی در کانادا است.

اگر از طریق طرح های مهاجرت کاری اکسپرس اینتری نظیر اسکیل ورکر فدرال و یا نامزدی استانی کانادا برای کار در این کشور و دریافت PR کانادا اقدام کرده باشید و دعوت نامه درخواست ITA برای شما ارسال شود، باید نامه تمکن مالی بانکی خود را به عنوان بخشی از مدارک برای سفارت کانادا ارسال کنید.

اگر همسر و فرزندانتان، به همراه شما در کانادا اقامت داشته باشند، می‌توانید در صورت نیاز از منابع مالی آن‌ها (در صورت وجود) نیز استفاده کنید.اگر شرکت و یا کارفرما، به منظور همکاری با شما، دعوت‌نامه‌ای برایتان ارسال کند، شما باید با مدارک تمکن مالی این اطمینان را به آن‌ها بدهید که در تامین هزینه‌های اولیه خود در کشور کانادا، دچار مشکل نخواهید شد.

همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می‌شود. برای تعیین هزینه‌های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:

 • شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزندان شخص متقاضی
 • فرزندان وابسته به همسرتان (که شما ناپدری / نامادری آن‌ها می‌شوید.)

مقدار تمکن مالی اعلام شده توسط دولت کانادا باید در دسترس باشد. این بدین معنی است که برای مثال ارائه سند ملکی اثبات کننده تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی در کانادا نیست. شما همچنین نباید مبلغ مورد نیاز تمکن مالی را به صورت قرضی از کسی دریافت کرده باشید، بلکه باید قادر به خرج آن برای هزینه های اولیه زندگی خود و خانواده در کانادا باشید ( حتی اگر افراد خانواده شما را همراهی نمی کنند)

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

میانگین هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده شده است. این مقدار برای موسسات آموزشی و برنامه‌های تحصیلی، متفاوت است .شما باید برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا و ادامه تحصیل در این کشور امکان اثبات تامین مالی هزینه های تحصیل و زندگی خود و اعضای خانواده همراه در کانادا را داشته باشید. روش های اثبات تمکن مالی کافی برای ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

• داشتن یک حساب بانکی به نام در کانادا، در صورتی که پول خود را به این کشور منتقل کرده باشید

• داشتن گواهی سرمایه گذاری تضمینی GIC از یک موسسه مالی شرکت کننده در کانادا

• داشتن یک وام دانشجویی و یا آموزشی از بانک کانادایی

• ارائه نامه تمکن مالی معتبر 4 ماه اخیر

• چک بانکی که قابل تبدیل شدن به دلار کانادایی باشد

• اثبات اینکه هزینه شهریه دانشگاه و اقامتگاه مسکونی را پرداخت کرده اید

• نامه ای از یک شخص و یا دانشگاه دال بر ارائه پول به دانشجو

• اثبات اینکه جزوی از برنامه آموزشی با بودجه کانادایی هستید و یا موفق به دریافت بورسیه تحصیلی کانادا شده اید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مشاوران تخصصی ویزا در قصران گشت به صورت رایگان در تماس باشید. 02188697080

ghasrangasht call banner

6 دیدگاه برای ”همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا

 1. سلام وقت شما بخیر من کارمند هستم و در بانک سامان حقوقم بهم واریز میشه خواستم ببینم که چه بانکی مورد قبول هست برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا و اینکه میانگین تراکنشات مهمه یا مقدار خاصی باید داشته باشه در روز آخر که تمکن صادر میشود یا خیر ؟

  1. سلام وقت بخیر، برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بانک‌های مختلفی قابل قبول هستند. اما برای اطمینان بیشتر، بهتر است با سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خودتان تماس بگیرید و از آنها بپرسید که کدام بانک‌ها را توصیه می‌کنند.

   درباره میانگین تراکنشات مهم یا مقدار خاصی که باید در روز آخر تمکن صادر شود، بهتر است با بانک خودتان تماس بگیرید. هر بانک ممکن است الزامات مالی مختلفی داشته باشد و میانگین تراکنشات مهم ممکن است بر اساس سیاست‌های بانک و نوع حساب شما متفاوت باشد. بانک شما می‌تواند بهترین اطلاعات را در این مورد به شما ارائه کند.

 2. سلام. با توجه به قانون جدیدی که برای ایرانیا گذاشتن. آیا از ایران برای ویزا تحصیلی اقدام کنم بهتره یا از خاک کانادا؟ من پذیرش خود را از کالج دریافت کردم و در حال حاضر ویزا توریستی هم دارم. ممنون میشم پاسخ دهید

  1. لطفا به سایت رسمی دولت کانادا یا سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کنید و اطلاعات دقیق و کاملی در مورد شرایط ویزا و مهاجرت به کانادا بدست آورید. همچنین، شما می‌توانید با کارشناسان مهاجرت ما در قصران گروپ مشورت کنید تا بهترین تصمیم را برای خودتان بگیرید.

 3. سلام میشه دقیقا بفرمائید میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا برای هر نفر چقدر باید باشد؟ ممنون

  1. سلام وقت بخیر پیشنهاد میکنیم تماس بگیرید با کارشناسان مربوطه صحبت کنید 02188697080

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *