اگر برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده اید، احتمالا با اصطلاح ویزای مولتیپل کانادا، ویزای مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا برخورد کرده‌اید. اما این‌که دقیقا این نوع ویزا، کاربرد آن، شرایط و مدارک آن چیست موضوعی است که در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.

برای ورود به کشور کانادا، در ابتدا باید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرد. انگیزه سفر متقاضی می تواند توریستی، یک تور گردشگری، دیدار اقوام و آشنایان، ادامه تحصیل در کانادا و یا اهدافی مانند کار در کانادا و سرمایه‌گذاری باشد.

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، ویزاهای توریستی صادر شده از این کشور برای ایرانیان به دو صورت سینگل یا یک بار ورود و یا به صورت ویزای مولتیپل (Multiple-entry) یا چند بار ورود می باشد. ویزایی که با نام‌هایی مانند ویزای ۵ ساله کانادا، ویزای مولتی کانادا و یا ویزای چند بار ورود نیز شناخته‌ می‌شوند.

ماهیت ویزای مولتی کانادا از نوع اقامت موقت بوده و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا در هر بار ورود به کانادا حداکثر تا ۶ ماه در این خاک کشور اقامت داشته باشد.

آژانس مسافرتی قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه ویزای کانادا از جمله ویزای مولتی کانادا و پیکاپ ویزا با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. جهت مشاوره و اطلاع از جزئیات ویزا با متخصصان ما در آژانس قصران گشت تماس حاصل فرمائید.

ویزای مولتیپل کانادا چیست؟

از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ بخش عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌ است.

در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا با ویژگی‌ و کارکرد یکسان است، اما با این تفاوت که دارندگان ویزای مولتیپل کانادا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورت خود بدون محدودیت و نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کرده و با هر بار ورود تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشند.

اگر چه ویزای مولتیپل کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا شناخته می‌شود، اما در حقیقت ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است؛ اعتبار پاسپورت ایرانی نیز ۵ ساله است، به همین دلیل این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند.

حال آن‌که اگر فردی برای مثال پاسپورت ترکیه را در اختیار داشته ‌باشد، به دلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود.

با در دست داشتن ویزای مولتی کانادا می توانید موقتا در خاک کانادا اقامت داشته باشید و به هیچ وجه مجاز به استفاده از حقوق شهروندی نظیر پوشش رایگان خدمات درمانی کانادا و مدارک دولتی کانادا را نخواهید داشت. بنابراین اگر دارای پاسپورت کشوری باشید که مدت زمان اعتبار آن بیشتر از پنج سال باشد، اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ اعتبار پاسپورت، محاسبه می‌شود.

ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا، به شما این اجازه را می دهد که در طول این 5 سال و دوره های 6 ماهه بدون نیاز اقدام مجدد برای ویزا به طور مکرر به این کشور رفت و آمد داشته باشید.

برای هر ویزای مولتی کانادا، مأمور مهاجرت باید تأیید نماید که شما الزامات و قوانین مهاجرت و پناهندگی را رعایت خواهید کرد و مطمئن شود که شما تنها برای یک دوره محدود قصد اقامت در کشور کانادا را دارید و بعد از اتمام آن به کشور خود بازمیگردید.

موارد لازم برای واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا است عبارت است از:

 • اثبات کنید که خطری برای امنیت کشور کانادا ندارید
 • هر گونه مدراک و اسناد اضافی که مأمور مهاجرت از شما تقاضا کرده است را ارائه نمایید
 • رضایت مأمور مهاجرت را جهت ترک کشور بعد از اتمام ویزا جلب نمایید
 • در سلامت باشید( ممکن است نیاز به ارائه گواهی سلامت داشته باشید)
 • تمایلی به کار در کشور کانادا یا تحصیل در کشور کانادا ندارید؛ مگر این که مجوز آن را داشته باشید.
 • به قوانین احترام می گذارید و هیچ گونه سابقه کیفری و جنایی نداشته باشید (ارائه گواهی عدم سوء پیشینه الزامیست)
 • شما باید نشان دهید که پول کافی جهت مخارج خود و اعضای خانواده تان در کشور کانادا در اختیار دارید و توانایی ترک کشور و برگشت به خانه تان را دارید

به تمام متقاضیان پرونده های ویزای اقامت موقت که شرایط ذکر شده را دارا باشند، ویزای مولتی کانادا ارائه می شود و حتی بعضی از آنها که برای ویزای یک بار ورود تقاضا داده اند، نیز ویزای مولتی دریافت خواهند کرد.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا

برای خیلی افراد ممکن است که این سوال پیش آمده باشد که قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا به چه صورت است؟ در جواب این سوال باید گفت که هزینه ویزای 5ساله کانادا شامل فاکتور های مختلفی می شود که بر روی قیمت اخذ ویزای مولتیپل کانادا تأثیر می گذارد، یکی از این فاکتور ها نوع دعوتنامه و برنامه سفر است.

برخی از هزینه های دیگر ویزای کانادا شامل هزینه های رسیدگی به پرونده، انگشت نگاری در سفارت و هزینه معاینات پزشکی نیز می شود.

چرا برخی از افراد مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا را کمتر از 5 سال اعلام میکنند؟

اعتبار ویزای مولتی کانادا  بر اساس میزان اعتبار پاسپورت شما است ، از آنجا که پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند ویزای مولتی کانادا یکماه قبل از تاریخ انقصای پاسپورت شما بی اعتبار میشود. بنابراین شما در بهترین حالت 4 سال و 11 ماه اعتبار دارید.

اخذ ویزای مولتی کانادا چه مزایایی به دنبال دارد؟

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، بزرگترین مزیت ویزای 5 ساله کانادا، اینست که می‌توانید در طی این پنج سال، به هر تعدادی به این کشور سفر داشته باشید. این ورود با استفاده از این ویزا می‌تواند از طرف هر مرزی صورت بگیرد و محدودیتی از این نظر نیز وجود ندارد.

همانطور که از نامش پیداست – می‌تواند دفعات متوالی به این کشور سفر کنند. اما با هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت شش ماهه دارند. سپس دارندگان این ویزا می‌توانند حتی برای چندین ساعت از این کشور خارج شوند و پس از ورود دوباره، اجازه شش ماه دیگر اقامت در کانادا  را دارند.

چه مدارکی جهت اخذ ویزای مولتی کانادا لازم است؟

 • ترجمه اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت معتبر با پاسپورت های قبلی که در آن ها ویزا دارید
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت سفر با همسر خود)
 • تکمیل فرم مشخصات فردی برای تمام اعضای خانواده و متقاضیانی که قصد سفر دارند
 • ترجمه سند یا اسناد ملکی
 • ارائه مدارک مالی از جمله نامه مهر شده تمکن مالی به زبان انگلیسی از بانک و پرینت گردش 6 ماهه حساب بانکی که میزان درآمد ماهانه شما در آن قید شده است
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل کودکان (در صورت سفر او با شما)
 • ارائه دعوت نامه دارای مهر و امضای دفاتر اسناد رسمی کانادا قرار گرفته (باید اطلاعات کامل متقاضی ویزا و شخصی که او را دعوت کرده به همراه آدرس محل اقامت، تلفن و سایر موارد که در قسمت دعوتنامه توضیحات کامل آن آورده شده، قید شده است.)
 • ترجمه رضایت نامه محضری همسرتان در صورتی که با فرزند خود قصد سفر دارید و همسرتان در این سفر همراهیتان نمی کند.

ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

مدارک شغلی ویزای مولتی کانادا

افرادی که برای ویزای کاری کانادا از نوع مولتیپل اقدام می کنند، علاوه بر دارا بودن مدارک بالا بایستی مدارک و اسناد ذکر شده را در بخش زیر به همراه داشته باشند؛ که عبارت اند از:

بازرگانان: ترجمه کارت بازرگانی، ترجمه گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست سوابق بیمه ای و پرداخت بیمه مسافرتی کانادا

صاحبین مشاغل آزاد مانند کارخانه داران: ترجمه مدارک شامل پروانه بهره برداری، جواز کسب و آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه خود و کارمندان

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی بر روی سر برگ شرکت که شامل تاریخ شروع به کار، عنوان شغل، درآمد ماهانه و سالیانه، نام سرپرست و مدیر شما و موافقت برای میزان مرخصی شما به همراه ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر

کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت، ترجمه سوابق بیمه و فیش حقوقی کارمندان شما برای دو ماه آخر، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و نامه مهر شده تمکن مالی شرکت از بانک به زبان انگلیسی

مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماهه بازنشستگی

 

 

ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

ویزای مولتیپل کانادا تضمینی

در واقعیت چیزی به عنوان ویزای تضمین مولتیپل کانادا وجود ندارد. این بدان معناست که آژانس قصران گشت و یا کارگزاران انجام ویزای مولتی کانادا، هیچگونه اختیار یا ضمانتی در رابطه با اخذ ویزا و یا ریجکت شدن مسافر ندارند؛ تصمیم گیرنده اصلی صدور ویزای مولتیپل کانادا، سفارت و افسر کنسولی کانادا می باشد.

 • با توجه به کاهش پاندمی کرونا، کشور کانادا شرایط پذیرش مهاجر را از سر گرفته است. در صورت تزریق 2 دوز واکسن مورد تایید کشور کانادا می توانید به این کشور سفر کنید.

وقت سفارت و انگشت نگاری ویزای مولتی کانادا 

در صورتیکه جهت دریافت ویزای مولتی کانادا و ویزای توریستی کانادا اقدام کرده باشید میبایست پس از تکمیل مدارک هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. بعد از 24 ساعت وقت انگشت نگاری و نامه مربوط به آن برای شما صادر شده و سپس با مراجعه به سایت VFS باید شهر و تاریخ مراجعه را تعیین کنید.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تورهای مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

6 دیدگاه برای ”ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

 1. با سلام من متقاضی درخواست ویزای مسافرتی کانادا هستم کارمند می باشم دارای ۲۰ سال سابقه بیمه می باشم از دو سال پیش در شرکتی جدید کار می کنم که از شرکتهای قبلی متفاوت می باشد برای ترجمه لیست سابقه بیمه بایستی همین دوسال که در این شرکت کار می کنم و گواهی اشتغال و فیش حقوقی از آنها می گیرم را انجام بدم یا اینکه لیست بیمه برای مجموع ۲۰ سال گذشته را ترجمه کنم ؟ سپاسگزارم

  1. با سلام،
   برای درخواست ویزای مسافرتی کانادا، شما باید تاریخچه کاری و سابقه بیمه خود را به صورت کامل ترجمه کنید. بهترین راه برای این کار، ترجمه تمامی سابقه بیمه هایی است که تا کنون داشته اید. اگر نمی توانید تمامی سابقه بیمه های خود را ترجمه کنید، حداقل باید سابقه بیمه هایی که در حال حاضر به آنها دسترسی دارید را ترجمه کنید. همچنین فیش حقوقی و گواهی اشتغال از شرکت جدیدی که در آن کار می کنید برای اثبات وضعیت شغلی خود نیز بسیار مهم است.
   در کل، مهمترین نکته این است که تمامی مدارک شما باید به صورت کامل، دقیق و مرتبط با موضوع درخواست ویزا ترجمه شود.

 2. با سلام
  هزینه ویزای مولتی کانادا چقدر میشه؟ در صورت ریجکت شدن چقدرش برمی گرده؟

  1. درود
   لطفا برای اطلاعات در خصوص قیمت و شرایط آن با کارشناسان ما تماس بگیرید

 3. با سلام و احترام
  در شرایط اعتراضات اخیر در ایران آیا کانادا ویزای مالتیپل می دهد ؟

  1. بله – میتوانید با مشاوران متخصص ما صحبت کنید – کافیست یک وقت برای مشاوره بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *