چرا اقامت ترکیه!

آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه در زمان کوتاه  – افراد زیادی هستند که علاوه بر پاسپورت سرزمین مادری خود، پاسپورت یک کشور دیگر را نیز دارند. داشتن پاسپورت دوم می‌تواند مزایای مختلفی از جمله تردد راحت‌تر در کشورهای مختلف جهان را داشته باشد.کشور ترکیه با جذب 30 میلیون گردشگر در سال، ششمین مقصد توریستی گردشگران در سطح جهان می باشد.

موقعیت جغرافیایی خاص و قرار گرفتن بخشی از خاک این کشور در اروپا و بخشی در آسیا، آب و هوای متنوع و برنامه ریزی گسترده و امکانات متنوع برای جذب توریست، این کشور را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است.آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه در زمان کوتاه

روش های دریافت پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاسپورت ترکیه روش‌های مختلفی وجود دارد که بنا بر شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. طبق قوانین کشور ترکیه در صورت داشتن شرایطی مانند ۵ سال زندگی در ترکیه از طریق ویزای تحصیلی یا کاری می‌توانید برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام کنید که یکی از مزایای آن اخذ پاسپورت ترکیه است. اما بسیاری از افراد علاقه‌ای به زندگی در این کشور نداشته و فقط پاسپورت این کشور را نیاز دارند. در ادامه روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه را بررسی کرده و آسان‌ترین روش را معرفی خواهیم کرد.

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج هم میتواند برای شما پاسپورت ترکیه را به همراه داشته باشد.اما باید بدانید که ۳ سال باید از تاریخ ازدواج شما گذشته باشد و مهمترین نکته اینکه حتما این ازدواج واقعی باشد.زیرا اگر ازدواج صوری برای دریافت شهروندی ترکیه باشد می تواند برای طرفین حتی زندان در پی داشته باشد.داره نفوس و شهروندی ترکیه بعد از ازدواج و ثبت درخواست تحقیقاتی را در خصوص غیر صوری بودن آن و گذشته طرفین انجام می دهد.و شرط دیگر این است که آن شهروند ترک سوپیشینه در اداره امنیت ترکیه نداشته باشد.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه ، گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین شیوه‌های دریافت پاسپورت ترکیه به حساب می‌آید. در واقع در این روش شهروندان کشورهای دیگر می‌توانند با خرید یک ملک در ترکیه حق شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. البته گرفتن شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک دارای شرایطی است که باید مد نظر قرار داده شود.

آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه در زمان کوتاه

مهم‌ترین موضوع در این رابطه به قیمت ملک مربوط می‌شود. قیمت ملک خریداری شده توسط شما باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد تا بتوانید حق شهروندی این کشور را بگیرید. این مبلغ در گذشته ۱ میلیون دلار بود که با قوانین جدید کشور ترکیه به ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در یک شرکت

ترکیه برای جذب سرمایه گذار خارجی، قوانین مربوط به دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری را اصلاح کرده و در واقع می‌توان گفت بسیار راحت‌تر نموده است. اگر در سالهای گذشته برای دریافت شهروندی ترکیه لازم بود که سرمایه گذاری بسیار زیادی را در این کشور انجام بدهید، با فرصت پیش آمده می‌توانید بسیار راحت‌تر و در طی مدت زمان کوتاهی و با سرمایه گذاری کمتری پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اصلاح این قوانین موجب شده تا سرمایه گذاران زیادی از سراسر دنیا شروع به سرمایه گذاری در ترکیه کرده و از فرصت پیش آمده به خوبی استفاده کنند. اقامت ترکیه و شهروندی آن مزایای زیادی دارند.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کارآفرینی

در صورتی که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور ترکیه را داشته باشید می‌توانید تحت شرایطی حق شهروندی این کشور را اخذ نمایید. کسب‌وکار مورد نظر شما باید حداقل ۵۰ شهروند این کشور را مشغول به کار کند تا منجر به گرفتن پاسپورت ترکیه شود. با توجه به دشواری‌هایی که در ارتباط با راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهای دیگر وجود داشته و همچنین مسائل مربوط به مالیات و حقوق کارکنان این روش چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سپرده بانکی

یک گزینه جذاب دیگر برای گرفتن حق شهروندی ترکیه سرمایه‌گذاری در بانک‌های این کشور است. با افتتاح یک حساب بانکی در ترکیه ضمن سرمایه‌گذاری و گرفتن پاسپورت ترکیه امکان اتصال به سیستم بانکداری جهانی و برخورداری از مستر کارت یا ویزاکارت را نیز خواهید داشت. در حال حاضر برخی بانک‌های کشور ترکیه از جمله زراعت بانک خدمات مربوط به افتتاح حساب را برای شهروندان ایرانی انجام می‌دهند. دقت داشته باشید که برای گرفتن حق شهروندی و پاسپورت ترکیه از طریق سپرده بانکی باید حداقل میزان سرمایه‌گذاری شما در بانک‌های ترکیه ۵۰۰ هزار دلار باشد.

آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه در زمان کوتاه

بهترین روش گرفتن پاسپورت ترکیه کدام است؟

هر یک از روش‌های یادشده دارای مزایای خاص خود بود و شرایط ویژه‌ای دارند که متقاضیان بر اساس هدف خود می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. اما با توجه به تمامی موارد می‌توان گفت که گرفتن شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک بهترین و آسان‌ترین روش برای دریافت پاسپورت ترکیه محسوب می‌شود. این روش دارای مزایایی است که در زیر به آن‌ها اشاره خواهد شد:

  • فرآیند سریع و کم‌دردسر برای اخذ شهروندی و پاسپورت.
  • وضعیت مطلوب بخش املاک و مستغلات ترکیه.
  • امکان اجاره دادن ملک و ایجاد منبع درآمد.
  • امکان اقامت در ملک شخصی در هنگام سفر به ترکیه.
  • امکان خرید چند ملک با مجموع ارزش ۲۵۰ هزار دلار به جای خرید یک ملک.
  • ارزان‌ترین روش بین تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری ترکیه.

خرید ملک در ترکیه یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک محسوب می‌شود و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ایران می‌تواند به عنوان گزینه‌ای جذاب برای شهروندان ایرانی مطرح باشد تا سرمایه خود را وارد یک نظام اقتصادی باثبات کنند. ضمن این که توریستی بودن ترکیه و افزایش دانشجویان خارجی ترکیه طی سال‌های اخیر باعث شده تا اجاره دادن ملک در این کشور راحت‌تر شود. بنابراین خرید ملک در ترکیه یک سرمایه‌گذاری مطمئن محسوب می‌شود که حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را نیز در دسترس شما قرار خواهد داد.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *