ویزای اسپانیا از طریق BLS

کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن است و برای ورود طولانی مدت به آن مثلا دوره 6 ماهه باید ویزای شینگن دریافت کنید. کشورهای عضو حوزه شینگن به منظور جلوگیری از تجمع و ازدحام بیش از حد متقاضیان اخذ ویزای شینگن و سهولت در انجام امور مربوط به اخذ ویزا سیاست هایی را مبنی بر ارائه خدماتی خاص و کنسولی کردند. یکی از این کشورها، اسپانیا است که به عنوان نماینده و کارگزار کشور اسپانیا در ایران، مرکزی به نام بی ال اس بنیاد نهاد تا این مرکز به ارائه امور کنسولی مربوط به ویزا در ایران انجام دهد.

ویزای اسپانیا از طریق BLS

 وقت  سفارت اسپانیا از BLS

مرکزدرخواست ویزای اسپانیا، کارگزاری بی ال اس BLS در کشور ما فعالیت می کند و خدمات کنسولی ارائه می دهد. این مرکز فقط مختص به اخذ ویزای کوتاه مدت است که حداکثر مدت آن 90 روز است. ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای ترانزیتی از اقسام ویزاهای کوتاه مدت اسپانیا هستند. کشور اسپانیا در حوزه شینگن قرار دارد و قوانین ویزای آن از قوانین ویزای شینگن پیروی می کند.

برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا که همان ویزای توریستی شینگن است می بایست تمامی قوانین مربوط به اخذ این ویزا را رعایت کنید. ویزای توریستی اسپانیا می تواند به صورت سینگل و یا مالتیپل  باشد که در ویزای سینگل شما مجاز به  یک بار ورود به اسپانیا هستید و در صورت خروج میبایست دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی از BLS

گرفتن وقت ملاقات و حضور در محل سفارت

برای اقدامات اولیه درخواست ویزا و تعیین روزی که باید در بی ال اس حضورداشته باشید باید به صورت آنلاین و از طریق  visa application center اقدام کنید. بعد از تکمیل درخواست که بدون هزینه است برای شما روزی مشخص می شود که باید در محل حضور داشته باشید. تمام افراد و اعضای خانواده شما که متقاضی دریافت ویزا هستند باید به صورت جداگانه فرم پر کرده و برای آنها روز حضور در محل کارگزاری تعیین شود.

در روزی که برای شما مقرر شده است باید در محل حضور داشته باشید و پرینت تایید وقت خود را به همراه تمامی مدارک مورد نیاز همراه داشته باشید. مدارک شما باید به صورت ترجمه شده به یکی ازبان های اسپانیایی و یا انگلیسی باشد. ضمنا فارغ از این مسئله که به شما ویزا تعلق میگیرد یا خیر باید هزینه مربوط به اخذ ویزا را پرداخت نمایید. دقت نمایید که فرایند اخذ ویزا ممکن است کمی زمان بر باشد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم 3 ماه قبل از تاریخی که برای سفر خود تعیین کرده اید اقدام به شروع مراحل اخذ ویزای اسپانیا نمایید.

بعد از اینکه درخواست خود را ثبت کرده و مدارکتان را تحویل دادید باید منتظر شوید تا در رابطه با درخواست شما تصمیم گیری شود. توجه داشته باشید که کارگزاری فقط به عنوان واسط عمل کرده و تصمیم نهایی و بررسی پرونده و مدارک شما بر عهده سفارت اسپانیا می باشد. برای پیگیری درخواست و اطلاع از وضعیت پرونده تان نیز باید از طریق وبسایت که در یالا اشاره شد مربوطه عمل کنید. زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست ویزا معمولا 21 روز است.

اگر با درخواست ویزای شما موافقت شد، باید مجدد به کاگزاری مربوطه یعنی بی ال اس مراجعه کرده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

ویزای اسپانیا از طریق BLS

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کوتاه مدت اسپانیا

مدارکی که برای اخذ ویزای کوتاه مدت اسپانیا نیازدارید مشابه ویزای شینگن است که عبارتند از:

  • اسناد ملکی، شغلی و تحصیلی.
  • تمکن مالی و پرینت حساب 6 ماه اخیر.
  • فرم درخواست.
  • پاسپورت با اعتبار کافی.
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه به صورت ترجمه شده.
  • بیمه نامه سفر
  • تاییدیه رزرو بلیط هواپیما و هتل.
  • و یک قطعه عکس 3 در 4 که مربوط به 3 ماه اخیر است.

آدرس کارگزاری بی ال اس در تهران

برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای کوتاه مدت اسپانیا و حضور در مرکز بی ال اس باید به آدرس پاسداران شمالی، پایین تر از فرمانیه، نبش  نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس، طبقه دوازدهم مراجعه کنید.

ساعت کاری این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 تا 16 می باشد. کارگزاری بی ال اس در برخی از تعطبلات رسمی ایران و اسپانیا مانند سال نو میلادی، روز ملی اسپانیا، میلاد مسیح، روز قانون اساسی اسپانیا، روز عاشورا و روز اربعین تعطیل میباشد.

ضمنا درهنگام ورد به کارگزاری همراه داشتن وسایلی مانند دوربین عکاسی، لپ تاپ و تلفن همراه مجاز نمی باشد.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *