شهر والنسیا ،سومین شهر بزرگ اسپانیا، شهری محبوب برای داشتن یک تعطیلات آخر هفته ای بی نظیر در رقابت با مادرید و بارسلونا در اسپانیا خود نمایی می کند.

دما و هوای عالی این شهر با  300 روزِ آفتابی و میانگین دمای 18 درجه سانتیگراد شهری پر رونق و متنوع از لحاظ غذا و میزبان فضاهایی سرسبز است که عنوان پایتخت سبز اروپا را از آنِ خود کرده است. آب وهوای این شهر مدیترانه ای و نیمه خشک است و زمستان های آن معتدل و گرمای آن طولانی است . این شهربا قرار داشتن در کنار رودخانه توریا و ساحل شرقی شبه جزیره ایبری پنجمین بندر اروپا و بزرگترین بندر مدیترانه است.

قبل ازسفر به اسپانیا و دریافت ویزای شینگن پیشنهاد می کنیم راهنمای سفر به شهر والنسیا را مطالعه نمایید.

راهنمای سفر به شهر والنسیا

اسپانیا در منطقه شینگن واقع شده است و برای سفر به شهر والنسیا باید ویزای شینگن دریافت کنید. پس از دریافت موفقیت آمیز ویزا و اخذ تور اروپا می توانید سفر به یادماندنی به این کشور زیبا داشته باشید.

غذاهای برنجی را امتحان کنید به خصوص پائلا

بیش از 200 غذای برنجی در منطقه والنسیا وجود دارد، توصیه می کنیم حداقل یکی از آنها را امتحان کنید. یکی از معروفترین غذاهای والنسیا پائلا است.

پائلا مهم‌ترین غذایی است که در شهر والنسیا وجود دارد و چیزی بیشتر از یک غذا است و این چیزیست که سنت و تاریخ والنسیا در آن نهفته است.

تقریبا در تمام مهمانی های مردم شهر والنسیا این غذا وجود دارد و به عنوان یک مهمان نوازی عالی شناخته می شود.

در حالی که در قدیم پائلای سنتی والنسیا با خرگوش یا حلزون درست می‌شد، اکنون  انواع مختلفی دارد.

از پائلای کلاسیک همراه با غذاهای دریایی گرفته تا پائلا با گوشت.

شهر والنسیا

در تاریخ والنسیا غرق شوید

مورها – Moors  صدها سال بر والنسیا حکومت کردند و تأثیر حاکمیت آنها و فرهنگ اسلامی هنوز در معماری و جاده های باریک شهر در کنار ساختمان های رومی و مدرن مشاهده میشود. قدم زدن در قلب مرکز تاریخی والنسیا شما را به تاریخ و پیشینه والنسیا می برد.

مراکز تاریخی والنسیا عبارتند از  La Lonja de la Sedaیک بازار ابریشم قرون وسطایی با معماری گوتیک است که در میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است، بازار مدرنیستی  Colón، که اکنون محل سکونت فروشگاه‌های مواد غذایی شیک و کافه‌های بی نظیر است می تواند تجربه ای بی نظیرباشد.

تعهد شهر به سرسبزی را گرامی بدارید

شهر والنسیا با غلبه بر شهر کالیاری ساردینیا ، عنوان پایتخت سبز اروپا را در سال  2023 از آنِ خود کرده است. این جایزه به منظور قدردانی از تلاش های شهر برای حفظ طبیعت و همچنین پروژه هایی که در آینده آن برای بهبود و گسترش فضای سبز منطقه در حال انجام است تعلق گرفته است.

والنسیا بیش از دو میلیون متر مربع باغ دارد. فقط کافیست در شهر والنسیا قدم بزنید و مناظر طبیعی شهر را ببینید.

باغ توریا، باغ های گیاه شناسی و Viveros  و پارک طبیعی آلبوفرا از مناطقی هستند که در سفر به والنسیا حتما باید ازآنها دیدن کنید.

به موسیقی والنسیایی گوش دهید

بیش از 1000 گروه موسیقی سنتی در شهر والنسیا (گروه های مشهور بین المللی) وجود دارد که بسیاری از آنها در جشنواره های سالانه شرکت می کنند.

والنسیا دارای موسیقی های ترکیبی بی نظیر از سبک‌های مختلف موسیقی سنتی و مدرن است که در قرن‌های گذشته در والنسیا تکامل یافته است از جمله سبک فندانگو و جوتا، که با رقص‌های سنتی همراه است.

حتی مرسوم است که دربرخی از کافه ها و رستوران های شهر بندهای موسیقی گرد هم می آیند و زنده اجرا می کنند. از تفریحات وشبگردی های والنسیا غافل نشوید چرا که خاطره ای بی نظیر برای شما رقم خواهد زد.

به سواحل شهر والنسیا برویید

چه در تابستان و چه زمستان، سواحل شنی والنسیا برای بازدید بی مانند است.

در این شهر بیش از 500 کیلومتر خط ساحلی وجود دارد که هم از نظر چشم انداز و هم از نظر تاریخ غنی هستند.

شهر والنسیا

بهترین سواحل در داخل شهر  لاپاتاکونا، لا مالواروسا و پیندو هستند.

لاپاتاکونا یک ساحل شهری است که در شمال بندر والنسیا فرار گرفته است. ماسه های سفید در ساحل، تفریحات آبی، کافه ها و رستوران های ساحلی همه گی می تواند باعث ثبت بی نظیرترین خاطرات از سفر به والنسیا باشد.

پینهدو هم یکی از سواحل فوق العاده تمیز در والنسیا است که تنها 15 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. می توانید برای ساعت ها در ساحل بنشینید و از منظره دریا لذت ببرید.

در خارج از شهر نیز سواحل باشکوهی را خواهید دید که در دل طبیعت خیره کننده منطقه غوطه ور شده اند.  پارک های طبیعی در کل منطقه والنسیا وجود دارد که اکثر آنها قابل دسترسی برای عموم است.

در داخل حفاظتگاه طبیعی لا آلبوفرا، ساحل پنج کیلومتری ال سالر را خواهید دید که تنها 10 دقیقه با ماشین از شهر فاصله دارد. خلاصه اینکه سواحل والنسیا در نوع خود بی نظیر هستند و شاید مانند آن را در هیچ جای دنیا پیدا نکنید.

به خارج از شهر بروید

اگر به مناطق خارج شهری علاقه دارید و اهل گشت و گزار و کاوش هستید حتما به نواحی خارج شهر نیز سفر کنید.

بدون شک طرفداران سریال بازی تاج و تخت از دیدن  Peniscola که شهری ساحلی و زیباست و فصل ششم سریال در آن فیلم برداری شد لذت خواهند برد.

بندرساپلایا که از والنسیا و با اتوبوس می توانید به آن دسترسی داشته باشید دهکده ای برای ماهیگیریست و ونیز کوچک والنسیا لقب دارد.

منطقه والنسیا همچنین دارای چندین منطقه است که توسط یونسکو ثبت جهانی شده است. همچنین انواع جشنواره های سالانه در این شهر برگزار می شود که نباید انها را از دست بدهید.

سایر مناطق گردشگری در شهر والنسیا

میدان آیونتامینتو

یکی از اصلی ترین میدان های والنسیا، آیونتامینتو است که در میانه ی آن مجسمه فرانسسک دِ ویناتئا وجود دارد و اغلب جشن های شهر در این میدان برگزار می شود.

شهر والنسیا

پارک رودخانه توریا

پارک رودخانه توریا یکی از سرسبزترین و زیباترین مناظر طبیعی در والنسیا است. این پارک سابق بر این بستر رودخانه بوده  هم اکنون به عنوان مکانی تفریحی شناخته می شود.

آب نماها، زمین های ورزشی و صفحه شطرنج بزرگی در این این پارک وجود دارد که علاقه مندان بسیاری را به خود کشانده است.

کلیسای جام مقدس، آکواریوم اقیانوس شناسی، ساحل مالواروسا و شهر هنر و علم والنسیا از دیگر جاذبه های گردشگری هستند که در سفر به این شهر باید از انها دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *