27 کشور اروپایی قراردادی به نام شینگن امضا کرده اند و بر طبق آن محدودیت های تجاری و مرزی را تحت شرایطی از میان برداشته اند. شهروندان این کشورها می توانند آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزا میان یکدیگر رفت و آمد داشته باشند. گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن یکی از ضروریات دریافت این ویزا است.

متقاضیان سفر به اروپا و کشورهایی که عضو این منطقه از اروپا هستند با دریافت ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو می توانند بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد به کشوری دیگر در این منطقه سفر کنند. البته باید توجه داشته باشید که ویزای خود را از هر کشوری که دریافت کرده باشید باید از همان کشور وارد این حوزه شوید اما برای خروج مشکلی نخواهید داشت و از هر کشوری مجاز به ترک این منطقه خواهید بود.

برای مثال اگر ویزای سوئیس را دریافت کرده اید برای ورود به منطقه شینگن باید از سوئیس اقدام کنید و با داشتن این ویزا می توانید به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کنید مثلا می توانید به ایتالیا سفر کرده و بعد به فرانسه بروید بدون اینکه نیاز به اخذ ویزای این کشورها داشته باشید .پس از اتمام مدت ویزایتان نیازی نیست حتما از سوئیس خارج شوید از هر کشور عضو این منطقه می توانید به کشور خود باز گردید.

برای دریافت ویزای شینگن باید شرایط و مدرک خاصی داشته باشید البته مدارک شما بسته به این که کدام نوع از ویزای شنگن را دریافت می کنید نیز بستگی دارد.

در میان مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن ارائه گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن

گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن

برای افسر و سفارت بررسی کننده پرونده شما ضروری است که بداند می توانید از عهده هزینه های سفر خود برآیید. به همین دلیل ازشما درخواست میشود گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن خود را ارئه دهید. در واقع اینکه در مدت سفر سربار دولت نیستید بسیار مهم است.

اثبات گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن

از سه طریق می توانید گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن را به اثبات برسانید

ضمانتنامه – sponsorship letter

ضمانتنامه نشان می دهد که فرد دیگری می تواند هزینه های سفر شما را در مدت زمان سفر تقبل کند. برای این منظور ضامن باید گردش حساب 3 ماه اخیر و صورت حساب خود را اعلام کند.

گردش حساب – bank account statement

برای دریافت گردش حساب بانکی، ضامن باید به بانک مراجعه کرده و گواهی دریافت کند که به زبان انگلیسی صادر می شود. در این گواهی گردش حساب روزانه در طی 3 ماه اخیر گزارش داده می شود.

گردش حساب باید به یورو صادر شده و در آن تاریخ افتتاح حساب و مشخصات صاحب حساب قید شود. گواهی در سربرگ بانک و باید ممهمور به مهر برجسته بانک باشد.

برای اثبات تمکن مالی ویزای توریستی خود علاوه بر گردش حساب می توانید با ارائه

 • اسناد ملکی
 • فیش های حقوقی
 • چک مسافرتی
 • کارت اعتباری
 • اثبات پرداخت هزینه های اقامت

توانایی خود را به اثبات برسانید.

گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن تحصیلی

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی شینگن و یا مهاجرت تحصیلی دارید باید اثبات کنید که درطی مدت تحصیل در مقصد میتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنید.

برای این منظور گردش حساب و صورت حساب بانکی خود را ارائه دهید

اگر بورسیه تحصیلی دریافت کردید می بایست اصل گواهی بورسیه را نیز تحویل دهید.

گردش حساب و تمکن مالی ویزای شینگن کاری 

اگر برای دریافت ویزای کاری شینگن درخواست می دهید ارائه کپی قرارداد کاری، آدرس محل اقامت، تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه اخیر از بانک کشور خود را نیز ارائه دهید. لازم به ذکر است که هزینه بیمه درمانی را نیز باید پرداخت کنید که حداقل مبلغ 30000 یورو است.

سایر مدارک ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن علاوه بر تمکن مالی و گردش حساب باید مدارک دیگری نیز فراهم کنید. ویزای توریستی شینگن پرتقاضاترین نوع از ویزای شینگن است و معمولا مدارک زیر از متقاضی درخواست می شود:

 • مدارک هویتی متقاضی ( شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه)
 • اسناد ملکی( سند ملک، ماشین، زمین)
 • اسناد و گواهی های شغلی( فیش های حقوقی، گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس)
 • برگه پرداخت مالیات
 • مدارک تحصیلی در صورت محصل بودن( گواهی اشتغال به تحصیل)
 • سوابق تامین اجتماعی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل
 • رسید پرداخت هزینه های وقت سفارت
 • فرم درخواست ویزای شینگن
 • دعوتنامه در صورت وجود

بهتر است پیش از درخواست ویزا مدارک خود را فراهم و ترجمه کنید. دقت داشته باشید که هر گونه نقص و جعل در مدارک شما ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

همچنین به تاریخ پایان اعتبار ویزای خود توجه داشته باشید زیرا در صورت حضور بیش از حد در این منطقه دچار عواقب بیش از حد حضور در حوزه شینگن می شود.

قصران گشت بهترین تورهای اروپایی، را با بهترین خدمات را برای شما عزیران در نظر گرفته است. برای دریافت تور و اخذ ویزای شینگن می تواند با کارشناسان ما در قصران گشت در تماس باشید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *