ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا – شاید شما هم مانند بسیاری دیگر قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید. به همین منظور و قبل از هر چیز باید با توجه به مقطع تحصیلی خود دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و با اساتید و مسئولان موسسه یا دانشگاه انتخابی مکاتبه و صحبت نمایید و شرایط پذیرش را جویا شوید. در صورتی که از سمت دانشگاه یا مدرسه مورد پذیرش واقع شدید با دارا بودن دعوتنامه باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و سفر به این کشور را انجام دهید. در کنار سایر مدارک مورد نیاز شما میبایست درباره ددلاین و زمان نهایی پذیرش اطلاعات کافی نیز داشته باشید تا سال تحصیلی را از دست ندهید.

دانش جویان بین المللی در کانادا در 3 زمان متفاوت پذیرش می شوند. تابستان، پاییز و زمستان. اصلی ترین زمان برای پذیرش کانادا پاییز می باشد و از ماه سپتامبر آغاز می شود. پذیرش دوم یعنی زمستان از ماه ژانویه آغاز می شود و برای دانشجویانی است که شانس اپلای کردن در پاییز را از دست داده اند. پذیرش بعدی برای تابستان است که از ماه می یعنی اردیبهشت ماه آغاز می شود. این دوره معمولا متقاضی چندانی ندارد و تعداد دانشگاه هایی که آن را ارئه می دهند بسیار کم است.

ددلاین دانشگاه های کانادا

پذیرش در پاییز

این دوره تحصیلی که به عنوان پذیرش سپتامبر نیز شناخته می شود بیشترین تعداد موسسه را در بر میگیرد و بیشترین تعداد دوره را در مقایسه با دو دوره دیگر در اختیار دانشجویان میگذارد. پذیرش سپتامبر با استقبال بیشتری توسط متقاضیان روبرو می شود چرا که فرصت کافی برای مطالعه و آشنایی بیشتر با محیط را در اختیار آنها قرار می دهد. به طور معمول زمان اپلای کردن در این ترم تحصیلی از ماه دسامبر تا مارس است اما ممکن است هرموسسه با دیگری متفاوت باشد.

پذیرش در زمستان

پذیرش زمستان یا پذیرش ژانویه در واقع ادامه پذیرش پاییز محسوب می شود. این دوره نسبت به پاییز دوره های کمتری را در اختیار دانش جویان بین المللی قرار می دهد. دانشجویانی که پذیرش پاییز را  از دست داده اند برای این دوره اقدام می کنند. البته هوا در این فصل از سال در کانادا به شدت سرد است که خود عاملی بر محبوب نبودن این دوره است. از ماه سپتامبر تا نوامبر می توانید برای اخذ این دوره ثبت نام کنید.

پذیرش در بهار

پذیرش بهار و تابستان با نام پذیرش می شناخته می شوند. دراین وقت از سال با کمترین میزان دوره در دانشگاه ها و موسسات مواجه هستید. اغلب دانشجویان تابستان را برای تحصیل انتخاب نمی کنند و ترم تابستان یک ترم اختیاری است و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود ندارد.

ددلاین ثبت نام برای ترم تابستان فوریه است که نسبت به هر موسسه یا دانشگاه می تواند متفاوت باشد.

نکات و مراحل پذیرش در دانشگاه های کانادا

به موقع اقدام نمایید

اکثر دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو بدین صورت عمل می کنند که به درخواست دانشجویی که زودتر اپلای کرده باشد سریعتر رسیدگی می کنند.بنابراین بهتر است با اطلاع از ددلاین ترم تحصیلی خود به موقع اقدام به ثبت نام نمایید.

ددلاین دانشگاه های کانادا

لیستی از دانشگاه های انتخابی خود تهیه کنید

قبل از هر اقدامی لیستی از دانشگاه ها و یا کالج های مورد علاقه خود تهیه کنید. اهداف علمی و رشته تحصیلی مورد نظر خود را تعیین کنید. ددلاین پذیرش هر ترم از دانشگاه مد نظر خود را درنظر بگیرید و سپس اقدام به ارسال رزومه و مدارک خود کنید.

از دو ماه قبل از شروع ترم تحصیلی آزمون هایی مانند TOFEL , SAT, GRE ,GMAT, IELTS  را نسبت به درخواست دانشگاه انجام دهید. مدت زمان اعلام پاسخ به آزمون ها را نیز ر نظر بگیرید چرا که ممکن است بیشتر از زمان اعلام شده طول بکشد.

اپلای را شروع کنید

اپلیکیشن نهایی خود را آماده کنید. تمام نقاط قدرت خود را برجسته کنید.  تمام مدارک خود را قید نمایید. هر ویژگی منحصر به فردی که دارید را به طور کامل بیان کنید. از اساتید خود درخواست توصیه نامه نمایید و آن را ضمیمه مدارک خود کنید. SOP که نوشته هدف از اپلای است تهیه کنید. مدارک خود را حداقل 1 ماه پیش از اپلای جمع آوری کنید. دائما وبسایت دانشگاه مد نظرخود را چک کنید تا زمان ددلاین را از دست ندهید.

مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه های کاناداد

ممکن است مدارکی که هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو درخواست می کند با دیگری متفاوت باشد، اما به طور کلی مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی، حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان مانند آیلتس آکادیک یا تافل آی بی تی، رزومه تحصیلی و توصیه نامه، از جمله مدارک مورد نیاز  برای اپلای در دانشگاه های کانادا هستند.

متداول ترین مدارکی که از دانشجویان درخواست می شود عبارت هستند از:

  • گواهی فارغ التحصیلی
  • فرم درخواست تکمیل شده
  • رزومه یا CV
  • انگیزه نامه
  • مدارک مالی جهت اثبات این موضوع که دانشجو توانایی حمایت مالی از خود را در دوران تحصیل در کانادا را دارا می باشد.
  • ۲ توصیه نامه آکادمیک

ددلاین دانشگاه های کانادا

نامه پذیرش و مصاحبه

ددلاین دانشگاه های کانادا – در صورتی که توسط دانشگاه مورد پذیرش واقع شوید ایمیلی مبنی بر قبول درخواست شما برایتان ارسال می شود. سریعا تصمیم خود را نهایی کنید و به دانشگاه اعلام کنید و وقت را از دست ندهید. اکثرا با شما مصاحبه ویدئویی برگزارمی کنند. پس از انجام مصاحبه تصمیم نهایی را با شما فیکس می کنند و کارهایی را که می بایست انجام دهید را به شما علام می کنند.

برای اخذ ویزا و بلیط اقدام کنید

در صورتیکه از دانشگاه نامه پذیرش و دعوتنامه داشته باشید دریافت ویزای شما آسوده تر خواهد شد. تمام مدارک خواسته شده را فراهم کنید تا در دریافت ویزا دچار مشکل نشوید. ممکن است پروسه دریافت ویزا کمی زمان ببرد پس به موقع اقدام نمایید و به هیچ وجه زمان را از دست ندهید. پس از اینکه ویزای شما صادر شد تقریبا آماده سفر به کانادا هستید. بلیط خود را تهیه کنید و سفر لذت بخش خود به کانادا را آغاز کنید.

1 دیدگاه برای ”ددلاین دانشگاه های کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *