اطلاعات بیومتریک کانادا

جدیدترین قوانین بیومتریک کانادا – سالانه ایرانیان زیادی به دلایل مختلف مانند توریستی، تحصیل یا تجارت به کانادا اقدام به دریافت ویزای کانادا می‌کنند. اما دلیل سفر هرچه که باشد، اقدام به‌موقع نقشی اساسی در مدت زمان اخذ ویزای کانادا ایفا می‌کند. دریافت ویزای کانادا در ظاهر دشوار و کمی پیچیده می‌باشد اما داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می‌تواند دریافت ویزای کانادا را راحت‌تر کند.

از مهم‌ترین عوامل صدور ویزای کانادا، سابقه سفر و داشتن دعوت‌نامه معتبر می‌باشد. البته ارائه مدارک خواسته شده از طرف سفارت و ترتیب بارگذاری مدارک نیز بسیار حائز اهمیت است. از این رو در این مطلب به انگشت نگاری ویزای کانادا یا بیومتریک یکی از مراحلی که باید برای دریافت ویزای کانادا انجام بدهید انگشت‌نگاری یا بیومتریک است که در دفاتر مرتبط با سفارت کانادا انجام می‌شود. از سال 2013 به بعد، طبق قانون کانادا، انگشت‌نگاری برای متقاضیان صدور ویزای کانادا الزامی شد.

خوب است بدانید که تا قبل از انجام انگشت‌نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا به جریان نمی‌افتد. وزیر مهاجرت کانادا برای بالابردن امنیت کانادا و وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور، انگشت‌نگاری را جزء شرایط صدور ویزای کانادا قرار داده است.

جدیدترین قوانین بیومتریک کانادا

جدیدترین قوانین بیومتریک کانادایکی از مراحلی که باید برای دریافت ویزای کانادا انجام بدهید انگشت‌نگاری یا بیومتریک است که در دفاتر مرتبط با سفارت کانادا انجام می‌شود. از سال 2013 به بعد، طبق قانون کانادا، انگشت‌نگاری برای متقاضیان صدور ویزای کانادا الزامی شد. خوب است بدانید که تا قبل از انجام انگشت‌نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا به جریان نمی‌افتد. وزیر مهاجرت کانادا برای بالابردن امنیت کانادا و وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور، انگشت‌نگاری را جزء شرایط صدور ویزای کانادا قرار داده است.

فرآیند انگشت ‌نگاری ویزای کانادا

برای انجام مرحله انگشت‌نگاری باید با مراجعه به سایت سفارت کانادا، مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. با انجام ثبت‌نام در سایت، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد. بعد از دریافت کد رهگیری یک ماه فرصت دارید که به یکی از دفاتر مرتبط با سفارت کانادا برای انجام انگشت‌نگاری ( VAC) مراجعه کنید. در زمان مراجعه به این دفاتر، متصدی انگشت‌نگاری از شما عکس می‌گیرد و سپس می‌خواهد که انگشتتان را روی صفحه‌ای شیشه‌ای قرار بدهید. اگر ظرف مدت ذکر شده به دفاتر VAC مراجعه نکنید به درخواست صدور ویزا رسیدگی نخواهد شد.

در زمان انگشت‌نگاری هیچ مصاحبه‌ای با متقاضیان صورت نمی‌گیرد و نیازی نیست که اطلاعات پرونده خود را ارائه کنید.

توجه: در حال حاضر به دلیل بیماری COVID-19 و مشکلات ناشی از شیوع این بیماری مثل قرنطینه سراسری کشورهای مختلف و تعطیلی دفاتر و مراکز انگشت نگاری در این کشور ها، قطعا صدور ویزا با زمان طولانی تری همراه خواهد بود.

نکات مهم در مورد انگشت نگاری برای ویزای کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا- افراد تنها ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا اقدام نماید و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.

 • تمام افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) می‌بایست همزمان برای انگشت نگاری اقدام نمایند.
 • اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید.
 • برای انگشت نگاری نیاز نیست مدارک پرونده را به همراه داشته باشید و نامه انگشت نگاری به تنهایی کفایت می‌کند.
 • برای انگشت نگاری سفارت کانادا نیاز به وقت قبلی نیست و متقاضی در هر زمان (یک بازه ۳۰ روزه) می‌تواند برای بیومتریک کانادا اقدام نماید.
 • تمامی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا برای ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می‌شود و می‌بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.

هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا

فرایند جمع آورى اطلاعات بیومتریک فقط چند دقیقه طول مى کشد و هزینه آن براى هر نفر ٨۵ دلار کانادا و براى یک خانواده ١٧٠ دلار کانادا است.

اگر کنسولگری کانادا از شما بخواهد تا مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کنید، برای این موضوع نیز هزینه ای باید پرداخت گردد. این هزینه، ثبت تصویر دیجیتالی و مجموعه اثر انگشتان را شامل می شود. علاوه بر این، اگر تقاضای خود را در یک مرکز تقاضای ویزای رسمی (VAC) ثبت کرده باشید، هزینه سرویس دهی این مراکز نیز اضافه خواد شد که شامل موارد زیر می شود:

بررسی این موضوع که تقاضای شما کامل شده است.

 • ارسال پرونده اپلای شما به مرکز ویزا.
 • فرستادن پاسپورت ها و مراقبت از اسناد در این پروسه و تا اداره ویزا.
 • پیگیری های مربوط به اپلای افراد که به صورت آنلاین ثبت شده اند.

در موارد خاص و برای افرادی خاص نیاز به بیومتریک نیست. این موارد عبارتند از:

 • افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال
 • افرادی که ویزای مهاجرتی دارند
 • افراد مقیم کانادا
 • افراد با پاسپورت کانادایی
 • دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می‌کنند
 • افرادی که حین درخواست ویزا در کانادا هستند.جدیدترین قوانین بیومتریک کانادا

 نکات مهم در انگشت نگاری برای ویزای کانادا

انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای شما قلمداد کرد. مرحله‌ای مهم که با حضور هر فرد در یکی از VAC های VFS نسبت به انجام آن اقدام می نماید. در ادامه باید و نباید‌های بیومتریک را با هم مررور می‌کنیم:

روش صحیح انگشت نگاری:

 • انگشتان دست راست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
 • انگشتان دست چپ به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
 • انگشت شست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرد

روش غلط انگشت نگاری: 

 • خم بودن و حالت نامناسب انگشت
 • همه 4 انگشت بر روی اسکنر جای نگرفته باشند
 • آرایش دست – ناخن خیلی بلند
 • نزدیک بودن و چسبیدن انگشتان به هم

مدارک مورد نیاز برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

اگر به صورت آنلاین درخواست بیومتریک داده شده باشد می‌بایست رسید درخواست ویزا را به همراه اصل پاسپورت به همراه داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که مدارک کاغذی را در یکی از دفاتر VAC تحویل دهید و هزینه ویزا و انگشت نگاری را در همان دفتر پرداخت کنید.

دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا

 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس – گرجستان
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی

خدمات پیکاپ ویزا چیست ؟

 

انگشت نگاری ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا

پس از انجام مراحل بیومتریک ویزای کانادا باید منتظر بررسی درخواست ویزا و اعلام نتیجه آن باشید. بدیهی است که نمی‌توانید در تمام طول مدت بررسی درخواست ویزا در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید، بنابراین در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، شما باید برای الصاق ویزا به پاسپورت یکبار دیگر به آن کشور خارجی مراجعه نمایید و این موضوع باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد.

برای جلوگیری از سفر دوباره برای الصاق ویزای کانادا به پاسپورت می‌توان از خدمات پیکاپ پاسپورت یا خدمات پیکاپ ویزای موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کرد. در پیکاپ پاسپورت شما به یک موسسه مهاجرتی معتبر وکالت می‌دهید که پاسپورت شما را با خود به یک کشور خارجی ببرد و ویزا را به آن الصاق نماید.قصران گشت با برخورداری از مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، از طریق نماینده‌ای قانونی و پروازهای اختصاصی هفتگی (دو پرواز رفت و برگشت  در هفته) پاسخ درخواست ویزا به همراه پاسپورت شما را در تهران تحویل خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *