پیکاپ پاسپورت کانادا – کانادا مقصد بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت یا سفر گردشگری دارند. اما برای این‌که بتوان به این کشور سفر کرد نیازمند اخذ ویزای کانادا هستید. ویزا انواع مختلفی دارد که به‌این‌ترتیب اجازه می‌دهد تا افراد با شرایط و اهداف مختلف وارد خاک این کشور شوند. معمولاً ویزای توریستی کانادا جزو رایج‌ترین نوع ویزاهاست. البته ویزاها انواع دیگری مثل ویزای تجاری یا کاری و تحصیلی هم دارند که می‌توان از آن برای ورود به خاک کانادا استفاده کرد.

برای این‌که بتوانید هر یک از این ویزاها را بگیرید می‌بایست شرایط و مدارک خاصی را به سفارت تحویل دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید ویزای موردنظر خود را اخذ کنید. دقت داشته باشید که ویزا در هر نوعی محدودیت زمانی دارد و با انقضای تاریخ ویزا باید خاک این کشور را ترک کنید.

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

همان‌طور که می‌دانید کانادا جزو کشورهایی است که روابط کنسولی با ایران ندارد و سفارت‌خانه‌ای در ایران ندارد. همین اتفاق یعنی سخت شدن گرفتن ویزا و انجام مراحل پیچیده‌تر در دریافت پاسپورت و ویزا. اما یکی از راه‌هایی که شما باید طی کنید تا به ویزای کانادا برسید اقدام به اخذ ویزا در کشورهای همسایه است. این یعنی شما بایستی از طریق سفارت‌خانه کانادا در کشورهای همسایه درخواست صدور ویزا را انجام دهید و این یعنی صرف هزینه و وقت بیشتر برای مسافرت به یکی از این کشورها جهت دریافت ویزای کانادا.

به‌عنوان‌مثال کانادا در کشورهای ترکیه، ارمنستان، امارات متحده عربی و … سفارت‌خانه دارد و متقاضیان اخذ ویزا می‌توانند به این کشورها سفر کنند تا درخواست اخذ ویزای خود را به سفارت ابلاغ کنند. بعدازاینکه سفارت با درخواست شما موافقت کرد سفری دیگر در پیش دارید تا باز به کشور موردنظر سفر کنید و ویزای خود را اخذ کنید و در این صورت باید دوباره به این کشورها مراجعه کنید تا موفق به اخذ ویزا شوید.

هر سفری برای شما هم شامل هزینه می‌شود و هم‌زمان و وقتی از شما می‌گیرد . حال‌آنکه شما با یک کار ساده می‌توانید همه این معضلات را بدون حضور فیزیکی حل کنید. تنها راه انجام این کار استفاده از خدمات پیکاپ ویزا  و پیکاپ پاسپورت کانادا است. برای این کار شما باید به شرکت‌هایی که این کار را انجام می‌دهند مراجعه کنید و با استفاده از این خدمات می‌توانید بدون سفر به کشورهای همسایه ویزای کانادا را اخذ کنید.

در روند دریافت پاسپورت یا به‌اصطلاح پیکاپ ویزای کانادا شما در واقع نماینده قانونی خود را به سفارت می فرستید تا با ارائه برخی مدارک از سوی شما ویزای شمارا اخذ کند. این کار هم هزینه کمتری برای شما در بردارد و هم در صرف وقت و زمانتان صرفه‌جویی می‌شود.

درصورتی‌که موفق به پذیرش ویزا از سوی سفارت شدید، می‌توانید از پیکاپ پاسپورت کانادا استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا را درب منزل خود تحویل بگیرید.

پیکاپ پاسپورت کانادا

درخواست پیکاپ ویزا

 همان‌طور که گفتیم کانادا سفارت‌خانه ندارد و شما باید این روند را خودتان طی کنید و به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید و ویزای کانادا را از شعبه‌ی قرارگرفته در آن کشور تحویل بگیرید.شما باید به مراکزی به نام وک مراجعه کنید این مراکز مسئول رسیدگی به ویزا هستند. وک درواقع مسئول رسیدگی به درخواست متقاضیان اخذ ویزا هستند. برای مراجعه به این مراکز باید از قبل وقت گرفته باشید زیرا نیاز به انگشت‌نگاری نیز هستید.

اگر بعد از دو تا چهار هفته پاسخ درخواست شما مثبت شد باید دوباره به مرکز وک (VAC) مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت کنید. در این میان ذکر این نکته لازم است که سفارت‌خانه‌ها برای سهولت کار متقاضیان اجازه داده‌اند تا اشخاص حقیقی و حقوقی با در دست داشتن مدارک شما  بتوانند به این مرکز مراجعه کنند و ویزای شما را بگیرند.  ویزا در پاسپورت درج می‌شود و می‌توانید  در کمترین زمان ممکن این مدرک را بدون سفر دریافت کنید. پیکاپ پاسپورت در حقیقت به معنی دریافت پاسپورت یا درج ویزا در آن هست. به‌این‌ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ممکن پیکاپ پاسپورت کانادا را انجام دهید.

 آفیسرهای اداره مهاجرت در صورت موافقت با درخواست متقاضی، ایمیلی تحت عنوان پاس ریکوئست Pass Request Letter برای فرد ارسال می‌کنند. در این حالت فرد ۳۰ روز فرصت دارد تا برای الصاق ویزا به پاسپورت به سفارت کانادا در یکی از کشورها مراجعه نماید.

 

پیکاپ پاسپورت کانادا

این نکته را مد نظر داشته باشید که در پیکاپ ویزای کانادا به‌صورت جمعی، ممکن است به علت روند بررسی پاسپورت‌ها برای صدور ویزا، تعدادی از پاسپورت‌ها با تأخیر یا زودتر یا دیرتر ارسال شود که جای نگرانی ندارد و این امر عادی است و مطمئن باشید بعد از چند روز یا چند هفته همه پاسپورت‌ها به دست شما می‌رسد.

در بحث پیکاپ پاسپورت کانادا مدارکی موردنیاز است که از آن جمله مهم‌ترین مدارک، اصل پاسپورت امضاشده، کپی پیوست ایمیل سفارت و برگه‌ی وکالت‌نامه است . البته برای شهرهای خاص همانند ابوظبی، دبی، آنکارا و یا استانبول  برخی از مدارک دیگر نیز لازم است که می‌توانید از مشاورین قصران گشت دراین‌باره اطلاعات لازم را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *