Purpose of travel یا نامه هدف از سفر یکی از مدارکی است که برای سفر به کانادا ضروری و مورد نیاز است. در این نامه که خطاب به افسر پرونده است در آن توضیح می دهید که به چه علت قصد سفر به کانادا را دارید فراموش نکنید که نوع ویزایی که درخواست داده اید باید با هدف شما از سفر برابر باشد. برای مثال نمی توانید برای ویزای تحصیلی درخواست داده باشید اما هدف خود از سفر را توریستی شرح دهید. برای چگونگی نگارش هدف از سفر به کانادا با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

کلیات نوشتن نامه هدف از سفر

در نامه هدف از سفر به کانادا باید برنامه سفر تمامی روزهای خود را ذکر کنید. روز پرواز، روزی که وارد هتل می شوید، تاریخی که هتل را ترک می کنید و تاریخ اتمام سفر خود را باید به طور کامل شرح دهید. با توجه به اینکه بیشتر سفارتخانه ها از طریق کارگزاری VFS مدارک متقاضیان را جهت اخذ ویزا تحویل سفارت می دهند شما دیداری با افسر پرونده قبل از دریافت ویزا نخواهید داشت. در رابطه با ویزای کانادا متقضیان مدارک ترجمه شده و نامه هدف از سفر را پس از ساخت پروفایل و نام کاربری باید در سایت www.canada.ca آپلود کنند.

نامه هدف از سفر به کانادا

با توجه به مدارک ارسالی و شرح هدف از سفر آفیسر بر روی پرونده شما تصمیم میگیرد. بنابراین توصیه می کنیم توضیحات دقیق همراه با مداک معتبر مثلا رزرو بلیط یا هتل را به درستی تهیه کرده و همراه با سایر مدارک آپلود کنید.

جزئیات نگارش نامه هدف از سفر

Purpose of travel یا نامه هدف از سفر باید توسط متقاضی ویزای کانادا نوشته و امضا شده و همراه با سایر مدارک سابمیت شود. در نوشتن نامه به جزئیات زیر دقت نمایید:

 • در ابتدا تاریخ نوشتن نامه را ذکر نمایید.
 • نام سفارت کانادا را بنویسید و مشخص  کنید که نامه خطاب به سفارت یا آفیسر کانادا است.
 • شماره پاسپورت خود را قید نمایید.
 • سابجکت را نوشته و سپس به شرح هدفتان از سفر بپردازید.

فرض کنید برای اخذ ویزای توریستی کانادا درخواست داده اید و این سفر برای حضوردر یک نمایشگاه یا کنسرت است. اگر از طرف نمایشگاه دعوتنامه دارید و یا اگر بلیط کنسرت را تهیه کرده ید حتما اسکن آن را ضمیمه کنید.

در متن نامه به مدارکی که ضمیمه کرده اید اشاره نمایید. مثلا بگویید با توجه به فیش حقوقی ارائه شده من توانایی لازم برای تامین هزینه های سفر را دارم یا با توجه به اینکه بنده در کشور خودم صاحب شغل یا حرفه ای هستم و دارای ملک میباشم بعد از اتمام مهلت سفر و ویزا حتما به کشور خودم باز می گردم.

اگر جهت درمان و یا انجام کارهای پزشکی قصد سفردارید حتما مدارک پزشکی و درمانی خود را ضمیمه کنید.

اگر جهت دیدار اقوام و بستگان قصد سفر به کانادا را دارید حتما دعوتنامه خود را همراه با سایر مدارک سابمیت کنید. فرد دعوت کننده نیز باید مدارکی مبنی بر اینکه در کشور کانادا دارای ملک هست و شما پس از ورود به کانادا مکانی را برای اسکان دارید ارائه دهد. همچنین میبایست مدارکی جهت اثبات توانایی مالی و ساپورت هزینه های شما در مدت اقامتتان نیز ارائه دهد و شما در کنار مدارک مربوط  به خود مدارک مربوط به دعوت کننده را نیز ارائه دهید.

نامه هدف از سفر به کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولا به صورت 5 ساله صادر می شود. ویزای توریستی، ویزای مولتی یا ویزای 5 ساله کانادا این شرایط را برای متقاضی فراهم می کند که تا پایان مدت اعتبار ویزا – 5 سال، هر زمان که خواست وارد کانادا بشود و در هر بار ورود تا 6 ماه در آنجا اقامت داشته باشد.

برای اخذ  ویزای کانادا با توجه به نوع ویزای درخواست داده شده مدارک شما می تواند متفاوت باشد. اما در رابطه با رایج ترین ویزای کانادا یعنی ویزای توریستی مدارک زیر را باید تهیه کنید:

 • اصل پاسپورت متقاقضی با 1 سال اعتبار
 • دارا بودن پاسپورت های گذشته و منقضی شده که در آنها مهر ویزا مشخص شده باشد
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی و سایر مدارک هویتی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه مدارک تحصیلی و هویتی فرزندان و همسر
 • یک قطعه عکس جدید 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید

در صورتی که کارمند هستید:

 • ترجمه فیش حقوق چند ماه آخر
 • ترجمه سابقه بیمه
 • و ترجمه حکم کارگزینی و یا ترفیع

در صورتی که کارفرما هستید یا صاحب شغلی می باشید:

 • ترجمه جواز کسب یا آگهی تاسیس و یا آگهی تغییر
 • ترجمه لیست بیمه کارمندان
 • ترجمه پرداخت های مالیاتی
 • نامه تمکن مالی بانک

نامه هدف از سفر به کانادا

و در صورتی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنید، میبایست تمامی مدارک خواسته  شده توسط دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید را تهیه کنید.

به خاطر داشته باشید در کنار مدارکی که گفته شد و نامه هدف از سفر را که می توان گفت یکی از مهمترین مدارک اخذ ویزای کانادا است را به زبان انگلیسی نوشته و همراه با سایر مدارک تحویل دهید.

دقت کنید که انگیزه خود از سفر را به خوبی شرح دهید. مثلا اگر جهت ادامه نحصیل درخواست ویزا داده اید و قصد سفر به کانادا را دارید به طور کامل شرح دهید که توسط کدام دانشگاه پذیرش شده اید، زمان تحصیل شما چقدر طول می کشد، درطی دوران تحصیل در کجا اقامت خواهید داشت، در مدت تحصیل هزینه های زندگی خود را چگونه تامین میکنید و ….

به این ترتیب با روشن بودن همه موارد سفر و زندگی، هیچ ابهامی برای افسر پرونده باقی نمی ماند و آسوده تر بر روی پرونده شما تصمیم میگیرد.

برای اخذ انواع ویزای کانادا با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

1 دیدگاه برای ”نامه هدف از سفر به کانادا

 1. همه پیچها سوالات رو میگن
  جواب آفیسر پسند رو بگید
  و سوال آفیسر به انگلیسی
  و پاسخ به انگلیسی
  که حافظش کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *