استعلام ویزای کانادا – ممکن است شما هم جز افرادی باشید که برای دریافت ویزای کانادا درخواست داده اید اما هنوز پاسخی دریافت نکرده اید و همچنان در اوضاع بلاتکلیفی به سر می برید. سوال این است چگونه از وضعیت درخواست ویزای کانادا مطلع شوید؟ قبل از اینکه بگوییم چطور می توانید پیگیر جواب درخواست ویزای کانادا باشید کمی درباره شرایط ثبت درخواست ویزای کانادا توضیح می دهیم.

استعلام ویزای کانادا

درخواست ویزای کانادا

روش حضوری – برای درخواست ویزای کانادا سابق بر این که روش اینترنتی و آنلاین مرسوم نبود متقاضیان به صورت حضوری به سفارتخانه مراجعه می کردند. از آنجایی که کانادا در ایران سفارت فعال ندارد برای ثبت درخواست ویزای کانادا متقاضیان باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه کنند. واضح است که روش حضوری هزینه بردار است، مخارج سفر به کشوری دیگر مانند بلیط و هزینه های اقامت مبلغی قابل توجه خواهد بود. در روش حضوری متقاضی با در دست داشتن مدارک به سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از پرداخت تمام هزینه های درخواست شده و انگشت نگاری مراحل اخذ ویزای کانادا را انجام خواهد داد.

استعلام ویزای کانادا

روش آنلاین – در روش اخذ ویزای کانادا به روش آنلاین پس از ساخت حساب کاربری در سایت سفارت کانادا و دریافت کد رهگیری و پرداخت هزینه های خواسته شده درخواست شما ثبت می شود. دقت داشته باشید که فرم ها را بادقت پر کنید و سطری را خالی نگذارید. اطلاعات وارد کرده را چندین بارچک کنید. از آنجایی که دریافت وقت آنلاین کانادا بسیار حساس است پیشنهاد می کنیم در انجام این کار از کارشناسان با تجربه در اخذ ویزای کانادا در قصران گشت کمک بگیرید.

استعلام ویزای کانادا جواب آن چقدر زمان میبرد؟

اصولا پاسخ به درخواست ویزای کانادا کمی زمانبر است. بعد از اینکه مدارک خود را در سایت سفارت آپلود کردید باید در تاریخی که برای شما مشخص می شود برای انگشت نگاری حاضر شوید. بعد از اتمام این مرحله پاسخ به درخواست شما از طریق ایمیل اعلام میشود.

بعد از استعلام ویزای کانادا  ،دریافت پاسخ ویزای کانادا معمولا چه منفی و چه مثبت یک تا 2 ماه زمان میبرد. اما گاهی زمان پاسخگویی از این بیشتر هم می تواند باشد؛ عوامل بسیاری در این روند نقش دارند که یکی از مهمترین آنها نقص در مدارک است. در صورتی که مدارک شما کامل نباشد پروسه پاسخ به درخواست ویزای کانادا زمانبر می شود.

اما معمولا اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشده باشد و پاسخ منفی باشد پس از چند روز و تا یک هفته به شما اعلام میشود.

اگر با درخواست ویزای شما موافقت شده باشد می توانید برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنید. به این ترتیب که پاسپورت خود را به شرکت معتبری که خدمات پیکاپ ویزا انجام می دهد می سپارید و نماینده آن شرکت از طرف شما به سفارت کشور کانادا در یکی از کشورهای همسایه رفته و پاسپورت ویزا شده ی شما را تحویل میگیرد.

استعلام ویزای کانادا

نحوه استعلام ویزای کانادا

استعلام ویزای کانادا هم به دو صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود.

در روش استعلام ویزای کانادا به صورت اینترنتی کافیست به حساب کاربری خود در سایت سفارت کانادا وارد شده و پس از وارد کردن کد رهگیری از وضعیت پرونده خود مطلع شوید.

در روش استعلام ویزای کانادا  به صورت حضوری، می توانید به دفتر کارگزاری VFS مراجعه کنید، به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران این کارگزاری مسئول رسیدگی به پرونده متقاضیان ویزای کانادا و برخی کشورهای اروپایی و آسیایی است. با مراجعه به دفتر وی اف اس و دادن اطلاعات پرونده خود می توانید از وضعیت درخواست ویزای خود مطلع شوید.

همانطور که گفته شد عوامل بسیاری در روند جواب ویزای کانادا نقش دارند، یکی از آنها مسائلی مانند بحران کرونا بود که باعث کند شدن بررسی پرونده متقاضیان و یا رد درخواست آنها شد.

قصران گشت مجری اخذ ویزای کانادا، تور کانادا و پیکاپ ویزای کانادا آماده ارائه خدمات به مسافران ارجمند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *