وبلاگ

آیا میتوان ویزای تحصیلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟

آیا میتوان ویزای تحصیلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟ از جمله مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان می باشد که هر ساله مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از سراسر دنیا می باشد. روش های متنوعی برای وجود دارد که روش تحصیل در کانادا یکی از محبوب ترین روش ها می باشد.

علت این امر را می توان علاوه بر رفاه اجتماعی بالا در کانادا، کیفیت آموزشی بالا و دانشگاه های سطح بالای کانادایی دانست.اما زمانی که بحث پیش می آید موضوعی که دغدغه بسیاری از متقاضیان است، اقامت پس از تحصیل در کانادا می باشد.

خوشبختانه کشور کانادا برنامه هایی برای اقامت پس از تحصیل ارائه می دهد و دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیلات خود اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند و حتی به دست یابند.در ادامه گزینه‌های موجود برای تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم در کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

آیا میتوان ویزای تحصیلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟ – شاید تا به حال درباره سیستم اکسپرس اینتری، به عنوان سیستم اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا چیزی شنیده باشید. از سال ۲۰۱۵ که اکسپرس انتری کانادا معرفی شد، این سیستم برای ارائه مزایایی به آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، دستخوش تغییر قرار گرفت.

بیشترین تغییر قابل توجه آن اضافه کردن ۳۰ امتیاز به سیستم امتیازدهی CRS برای آن دسته از دانشجویانی بود که یک مدرک تحصیلی دانشگاهی در این کشور دریافت کرده‌اند.

پیش از اینکه به عنوان یک دانشجو برای دریافت دعوت‌نامه اقامت دائم کانادا واجد شرایط شوید، باید دارای شرایط لازم برای شرکت در یکی از ۳ طرح فدرال اقتصادی مهاجرت و ورود به pool اکسپرس اینتری باشید، جایی که توسط سیستم CRS به شما امتیاز داده می‌شود.

سپس دولت کانادا در قرعه‌کشی‌هایی که معمولا هر چند هفته یکبار انجام می‌گیرد، نامزدهای برتر pool  اکسپرس اینتری را دعوت به ارسال درخواست می‌کند.

سپس کاندیدای موردنظر ۶۰ روز برای ارسال درخواست تکمیل شده فرصت دارد، این درخواست برای برنامه‌ای دولتی در کانادا است که تکمیل فرآیند آن به حداقل ۶ماه زمان نیاز دارد. ترجیح و اولویت برنامه اکسپرس اینتری، نامزدهای جوان با تجربه تحصیل و کار در کانادا و توانایی زبان است و این موضوع به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دانشگاه‌های کانادا فرصت ویژه‌ای برای اخذ اقامت دائم کانادا ارائه می‌کند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری

روشی دیگر برای اینکه بتوانید اقامت پس از تحصیل در کانادا را کسب نمایید، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. کشور کانادا بهترین و امن ترین سیستم مالی و بانک داری را در دنیا دارا می باشد، که سبب شده است علاقه مندان زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود داشته باشد. البته برای نیازی نیست که حتما در این کشور تحصیل کرده باشید، اما از این روش نیز می توانید برای تمدید اقامت خود در کانادا بهره برید.

مزیت تحصیل و سپس سرمایه گذاری در کانادا این است که شما از نزدیک با کشور کانادا و شرایط بازار کار آن آشنا شده اید و حتی تخصص کانادایی به دست آورده اید، بنابراین نسبت به شخصی که از خارج از کانادا برای اقامت سرمایه گذاری اقدام می نماید، آگاهانه تر و مطمئن تر اقدام می نمایید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند کانادایی نیز می تواند سبب اقامت پس از تحصیل در کانادا باشد. در صورتی که شما در زمان حضور در کشور کانادا با فردی کانادایی ازدواج کنید می توانید اقامت و تابعیت این کشور را کسب نمایید.

البته توجه داشته باشید که ازدواج شما باید حقیقی باشد و با هدف اخذ اقامت کانادا و فریب دولت کانادا صورت نگیرد. شما باید بتوانید حقیقی بودن ازدواج را اثبات نمایید و در صورت اثبات صوری بودن ازدواج جریمه هایی شامل طرفین خواهد شد.

زوجین باید حداقل 18 ساله باشند و همسر کانادایی باید توانایی مالی برای تامین زندگی دو نفر را داشته باشد. زوجین همچنین باید در یک مسکن مشترک زندگی کنند. در این صورت ابتدا به شخص خارجی اقامت موقت 3 ساله اعطا می شود و پس از گذشت 3 سال در صورتی که ازدوج همچنان پایدار باشد شخص می تواند تابعیت و پاسپورت کانادایی دریافت نماید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا و اخذ تابعیت کانادایی

گام آخر در مهاجرت به کانادا اخذ تابعیت کانادا می باشد. ابتدا لازم است تفاوت بین اقامت دائم و تابعیت ذکر گردد. در عمل شاید کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند تفاوت چندانی نسبت به شهروندان کانادایی ندارند، چرا که آن ها نیز مانند شهروندان از تمامی امتیازات شهروندی و خدماتی رفاهی و اجتماعی برخوردارند. یکی از تفاوت ها برای دارندگان اقامت دائم کانادا این است که اجازه ندارند در رای گیری ها شرکت کنند و یا شغلی امنیتی یا سیاسی داشته باشند.

 همان طور که در روش های پیشین ذکر شد، در همه روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا، شما مستقیما نمی توانید تابعیت کانادا به دست آورید و باید ابتدا اقامت دائم کانادا را کسب نموده و پس از گذشت چند سال جهت اخذ تابعیت کانادایی درخواست دهید. عموماً در اغلب روش ها شما پس از 3 سال اقامت دائم در کشور کانادا می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادایی درخواست دهید.

در پایان باید گفت تحصیل در کانادا می‎تواند شما را یک پله به اخذ اقامت دائم نزدیک کند. برای کسانی که از وضعیت تحصیلی خوبی برخوردارند؛ مدرک زبان دارند و همچنین توانایی تامین هزینه‎های تحصیلی خود را دارند این یک فرصت فوق‎العاده برای زندگی در کانادا است.اقامت پس از تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا دارای اهمیت فراوانی دارد. بسیاری از افرادی که به تحصیل در کانادا می پردازند تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود نیز در کشور کانادا اقامت داشته و به کار و زندگی بپردازند. خوشبخانه روش های متنوعی برای اقامت پس از تحصیل در کانادا وجود دارد، که محبوب ترین آن مجوز کار پس از تحصیل در کانادا می باشد که می تواند حتی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا گردد.
قصران گشت ارئه دهنده خدمات  اخذ و همچنین خدمات به هموطنان عزیر می‌باشد. می‌توانید اطلاعات تکمیلی را در لینک داده شده مطالعه نمایید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

This post was last modified on 2021/05/02 5:05 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

3 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago