مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – شینگن معاهده ای است که میان 26 کشور اروپایی امضا شده است. بر طبق این تفاهم نامه افرادی که شهروند یکی از این کشورها باشند و یا داری ویزای یکی از کشورهای منطقه شینگن باشند بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به طور آزادانه میان کشورها ورود و خروج کنند. اساس این معاهده برداشتن محدودیت های رفت و آمد میان کشورهای عضو این منطقه و افرادی که دارای ویزای شنگن هستند بوده است.

اما برای دریافت ویزای اروپا باید دارای شرایط و مدارکی باشید که در این نوشتار به توضیح و معرفی مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – بسته به کشور و نوع ویزای شینگن که درخواست می دهید مدارک مورد نیاز نیز متفاوت است. همچنین وابسته به شغل و رشته تحصیلیتان مدارک مختلفی از شما درخواست میشود. اما مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن نیاز دارید مدارک شغلی، ملکی و مالی هستند که نقص در هر کدام از مدارک ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

دسته ای دیگر از مدارک مربوط به تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزا و پرداخت هزینه های آن است که باید به درستی تکمیل و پرداخت شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

مدارک مالی

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – از مهمترین مدارک مالی برای اخذ ویزای شینگن تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر متقاضی است. تمکن مالی فرد متقاضی برای افسر بررسی کننده پرونده اهمیت دارد زیرا نشاندهنده این است که شما توانایی کافی برای تامین هزینه های خود در سفر را دارا می باشید. اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید سعی کنید مانده حساب شما کمتر از 200 میلیون تومان نباشد. همچنین گردش حساب و مبالغ ورودی و خروجی به حسابتان نشان دهنده این است که با حساب خود کار می کنید و به نوعی حسابتان گردش دارد.

اگر از تمکن مالی کافی برخوردار نیستید می توانید نامه اسپانسرشیپ استفاده کنید. به این ترتیب که فرد دیگری که مقیم منطقه شینگن است اسپانسر و حامی مالی شما می شود. برای اثبات این مورد فرد اسپانسر باید گردش مالی 3 ماه آخر خود را مبنی بر اینکه می تواند اسپانسر و حامی مالی شما در سفر باشد ارائه دهد.

دقت داشته باشید که به هیچ عنوان مبلغ تمکن مالی را یکجا به حساب وارد نکنید زیرا با این کار افسر پرونده شک می کند و با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند.

مدارک شغلی

 برای دریافت هر نوع ویزای شینگن باید مدارک مربوط به شغل خود را ارائه دهید این مورد در اخذ ویزای کاری شینگن از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر صاحب شغلی هستید و خود کارفرما می باشید  باید مدارک مربوط به بیزنس خود را همراه داشته باشید.

مثلا اگر پزشک هستید پروانه ی طبابت و گواهی های تحصیلی مربوط به رشته طبابت را باید ترجمه کرده و در کنار سایر مدارک به سفارت تقدیم کنید.

همچنین اگرکارمند هستید مدارک مربوط به استخدام و قرارداد خود، فیش های حقوقی و سابقه بیمه مورد نیاز است.

به طور کلی مدارک شغلی برای دریافت ویزای شینگن موارد زیر هستند:

 • نامه اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • پروانه و جواز کسب در صورت دارا بودن واحد تولیدی و مشاغل آزاد
 • ارائه نامه اشتغال به کار در سربرگ رسمی شرکت، سابقه بیمه و فیش های حقوقی همگی ممهور به مهر شرکت
 • ارائه ی برگه های پرداخت مالیات

دقت داشته باشید که هرگز مدارک جعلی و غیر واقعی ارائه ندهید زیرا در صورتی که افسر پرونده متوجه این امر شود درخواست ویزای شما رد می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

مدارک ملکی

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن اسناد ملکی به نام فرد متقاضی است. کاربری املاک تفاوتی ندارد مسکونی باشد یا تجاری. مبایعه نامه هایی که دارای کد رهگیری هستند نیز حکم سند ملکی دارند و قابل ارائه هستند. با ارائه اسناد ملکی فرد به سفارت اثبات می کند که در کشور خود دارای وابستگی است و به محض اتمام مدت ویزا به کشورش باز خواهد گشت.بدیهی است که اسناد ملکی نشاندهنده وضعیت مالی فرد است. هر چه ارزش ملک بیشتر باشد اعتبار فرد نزد سفارت بالاتر می رود.

 موارد زیر را در ارائه سند ملکی در نظر داشته باشید:

 • از ارائه اسناد جعلی ملکی خودداری کنید زیرا در صورتی که افسر پرونده متوجه شود با پیگیرد قانونی مواجه می شوید.
 • سند ملک خود را باید به صورت ترجمه شده تحویل دهید. برای ترجمه اصل سند ملک باید موجود باشد.
 • اگر چه ارائه سند ملک برای اخذ ویزای شینگن ضروری نیست اما وجود آن می تواند موفقیت شما را در دریافت ویزا بالا ببرد.

تاریخچه سفر

تاریخچه سفر در اخذ ویزای شینگن موثر است. در صورتی که سابقه سفر نداشته باشید سفر به اورپا کمی برای شما سخت می شود. برخی از کشورهای حوزه شینگن مانند هلند به متقاضی ای که دارای سابقه سفر نباشد ویزای شینگن اعطا نمی کند. در این مواقع به متقاضی پیشنهاد می کنیم به صورت گروهی اقدام به دریافت تور کند و یا قبل از تقاضا برای دریافت ویزای شینگن چند سفر خارجی برود و بعد برای شینگن درخواست بدهد.

یکی از مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن به آن نیازدارید پاسپورت معتبر و جدید با 6 ماه اعتبار و پاسپورت قدیمی متقاضی جهت رویت سابقه سفر اوست.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن برای خردسالان

در صورتی قصد سفر به حوزه شینگن با خانواده خود و کودک خردسال خود را دارید علاوه بر مدارکی که ذکر شد باید مدارک کودک خود را نیز همراه داشته باشید. موارد زیر از ضروریات اخذ ویزای شینگن برای کودک هستند:

 • گواهی تولد و سایر مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • فرم درخواست ویزا ( امضا و تکمیل شده توسط والدین و یا سرپرست کودک)
 • ترجمه مدارک هویتی و پاسپورت والدین کودک
 • در صورتی که کودک قصد سفر به تنهایی به حوزه شینگن دارد اجازه محضری و امضای والدین و یا قیم کودک ضروری است.

مدارک ویزای درمانی و پزشکی شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن – اگر به قصد درمان وارد یکی از کشورهای اروپا میشوید علاوه بر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن باید مدارک و سابقه پزشکی خود را نیز همراه داشته باشید:

 • پرونده پزشکی و نامه تایید از پزشک و بیمارستان مبنی بر ضرورت سفر متقاضی برای درمان
 • ارائه تمکن مالی و اثبات اینکه فرد متقاضی توانایی مالی برای درمان و هزینه اقامت در طول دوره درمان در کشور مقصد را دارد
 • بیمه نامه برای پوشش هزینه های درمانی در کشور مقصد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ترانزیت 

 اگر قبل از رسیدن به مقصد مجبور به توقف در فرودگاه کشور دیگری باشید باید ویزای ترانزیت دریافت کنید. برخی از کشورها حتی برای توقف چند ساعت در فرودگاه هم از متقاضی ویزای ترانزیت تقاضا میکنند. به همین جهت پیش از سفر باید از شرایط و ضرورت اخذ ویزای ترانزیت شینگن مطلع شوید.

برای دریافت این ویزا باید پاسپورت، ویزای کشور مقصد و بلیط نهایی کشور مقصد را همراه داشته باشید و هزینه اخذ این ویزا را نیز پرداخت کنید.

واچر هتل، بیمه مسافرتی و رزرو بلیط

برای افسر پرونده مهم است که بداند در طول زمان اقامت در اروپا در کجا مستقر خواهید شد. به همین دلیل رزرو هتل می تواند مدرکی بر محل اقامت شما باشد. بیمه نامه مسافرتی نیز بسیار ضروری است. دارا بودن بیمه برای پوشش هزینه های احتمالی در سفر از سوی افسر بررسی کننده پرونده تان بسیار ضروری است.

نیازی به اخذ بلیط رفت و برگشت نیست، رزرو بلیط نیز نشان دهنده برنامه سفر شماست و می تواند به مدارک شما قوت ببخشد.

سایر مدارک اخذ ویزای شینگن

همانطور که گفته شد بسته به هدف شما از سفر و نوع ویزای شینگن دریافتی مدارک می تواند متفاوت باشد.برای مثال در اخذ ویزای شینگن تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی قبلی، ریز نمرات و مدرک زبان الزامیست.در ویزای شینگن کاری سابقه بیمه، دعوتنامه از کارفرمای خارجی، تمکن مالی و مدرک تحصیلی مرتبط با شغل الزامیست.

اگر به قصد درمان وارد منطقه شینگن می شوید باید علاوه بر مدارک هویتی خود مدارک و پرونده پزشکی را همراه داشته باشید. همچنین باید با ارائه تمکن مالی اثبات کنید که از عهده مخارج درمان برخواهید آمد.اگر حامی مالی و اسپانسرشیپ دارید باید آن را نیز ضمیمه مدارک خود کنید.

توجه داشته باشید که پس از اتمام مدت ویزا از کشور مقصد خارج شوید تا دچار عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن نشوید.

توصیه کارشناسان قصران گشت به شما این است که در صورتیکه مدارک شما کامل نیست اقدام به دریافت ویزای شینگن نکنید زیرا سابقه ریجکتی ویزای شینگن در پرونده متقاضی سفرهای بعدی او را با مشکل مواجه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *