اگر اهل سفر به اروپا باشید قطعا با ویزای شینگن و انواع ویزای شینگن آشنا هستید. به طور مختصر ویزای شینگن به ویزای شینگن تحصیلی، ویزای توریستی شینگن، ویزای شینگن کاری، ویزای شینگن دیدار اقوام و ویزای شینگن ترانزیت دسته بندی می شود. اما نوع دیگری از ویزای شینگن وجود دارد که خیلی مرسوم نیست و احتمالا به گوشتان نخوره و آن ویزای وان وی شینگن One way Schengen visa است.

اما اینکه ویزای وان وی شینگن چیست و آیا روش مناسبی برای ورود به منطقه شینگن و سفر به کشورهای اروپایی هست یا خیر را در این مطلب بررسی می کنیم.

 ویزای وان وی شینگن چیست؟

ویزای وان وی شینگن را نمی توان در دسته بندی های این ویزا قرار داد، زیرا مورد تایید نیست. نمی توان گفت روشی غیر قانونی برای سفر به اروپاست، زیرا به طور واضح اخذ این نوع ویزا رد نشده است. در مواردی خاص افراد اقدام به دریافت ویزای وان وی شینگن می کنند. مثلا در مواردی که متقاضی شرایط اخذ روش دیگری از ویزای شینگن را نداشته. تمکن مالی مناسبی ندارد،  یا شرایط لازم برای تحصیل در کشور مقصد را دارا نمی باشد.

برای دریافت ویزای وان وی فرد متقاضی فقط بلیط یک طرفه ارائه میدهد و به نوعی اعلام می کند تصمیم به بازگشت ندارد، که برای افسر پرونده اصلا موجه نیست!

شاید بتوان گفت ویزای وان وی شینگن یک جور پناهندگی است، اما کمی بهتر از آن!

ویزای وان وی شینگن چیست؟

آیا ویزای وان وی شینگن قانونی است؟

آژانس ها موسسات معتبر ویزای وان وی شینگن را قانونی نمی دانند، زیرا هدف متقاضی از سفر مشخص نبوده و مدارک کافی نیز برای دریافت ویزای شینگن را ارائه نمی دهد.

اداره مهاجرت کشورهای اروپایی به طور رسمی اعلام نکرده است که دریافت این ویزا غیرقانونی است، به همین جهت هنوز هم متقاضیان امید خود را برای دریافت این ویزا از دست نداده اند. اما در هر صورت هنگام مراجعه به سفارت و ارائه مدارک ممکن است با سختگیری ها و یا سوال های افسر مواجه شوید، چرا که عدم ارائه بلیط برگشت و برنامه سفر دقبق برای افسر پرونده توجیه پذیر نیست.

آیا می توانم بلیط یک طرفه تهیه کنم؟

برای دریافت ویزای اروپا حتما باید بلیط رفت و برگشت تهیه کنید زیرا باید ثابت کنید که قصد ماندن بیش از حد مجاز در آن کشور را ندارید. انقدر هدف شما از سفر باید مشخص باشد که افسر را قانع کند که برای دلیل خاصی به اروپا می روید، باید اثبات کنید اگر بلیط برگشت را تهیه نکرده اید دلیلی بر ماندگار شدن شما نیست!

یکی از فن هایی که می توانید به کار ببرید این است اصرار و اثبات کنید که بلیط برگشت شما توسط فرد دیگری که در اروپا است خریداری و رزرو شده است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای وان وی شینگن

مانند دریافت هر نوع ویزایی برای دریافت وقت سفارت شینگن مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن ضروری است که مهمترین آنها به شرح زیر است:

تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزا و پرداخت هزینه ها

  • پاسپورت معتبر
  • بیمه نامه سفری با پوشش پزشکی
  • تمکن مالی
  • مدارک هویتی

نکات مربوط به ویزای وان وی شینگن

سعی کنید سایر مدارک خود را کامل و بدون نقص ارائه دهید. دارا نبودن بلیط برگشت به اندازه کافی شک برانگیز است، پس حداقل باقی مدارک خود را کامل کنید.

به خاطر داشته باشید که امکان ریجکتی شما بسیار بالا است مگر اینکه خوش شانس باشید.

ویزای وان وی شینگن چیست؟

افرادی که سابقه دریافت ویزای شینگن را دارند شاید شانس بیشتری در دریافت ویزای وان وی شینگن داشته باشند.

از آنجایی که این اقدام شما نوعی پناهندگی به حساب می آید، گمان نکنید که در کشور مقصد به راحتی می توانید کار پیدا کنید چون حضور شما را به رسمیت نمی شناسند. پس بهتر است با تمکن مالی کافی وارد کشور مقصد شوید.

پاسخ هایی قانع کننده آماده کنید زیرا افسر به اندازه کافی به پرونده شما شک دارد.

مشخص کردن محل اقامت در کشور مقصد و واچر هتل نیز از الزامات است.

در هر صورت نقص در مدارک پرونده منجر به ریجکت شدن متقاضی می شود. در اخذ ویزای وان وی شینگن همانطور که گفته شد بلیط برگشت موجود نمی باشد که این خود نقص به حساب می آید و درصد پذیرش ویزا را پایین می آورد.

نکته پایانی این است که موسسات و آژانس های کمی در ایران اقدام به دریافت ویزای وان وی شینگن برای متقاضی می کنند. در این مطلب درباره ویزای وان وی شینگن چیست؟ توضیح دادم اما آژانس قصران گشت این روش را برای اخذ ویزای شینگن توصیه نمی کند. اگر شرایط خاصی دارید و مایل هستید راحت ترین کشور برای ویزای شینگن را انتخاب کنید  مطالعه مطلب سریعترین روش اخذ ویزای شینگن می تواند کمک بزرگی به شما کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *