اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آناسپانیا کشوری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن و سازمان ملل متحد میباشد. اسپانیا یکی از کشورهای مهم درقاره اروپا است و افراد زیادی خواهان مهاجرت و یا اخذ ویزای اسپانیا هستند. از آنجایی که اسپانیا عضو منطقه شنگن است برای ورود به این کشور میبایست ویزای شنگن دریافت نمایید.

به دلیل افزایش پناهندگی در این کشور، کشور اسپانیا شرایط سختی را در اعطای ویزای برای متقاضیان در نظر گرفته است. بنابراین اگر سابقه دریافت ویزای شنگن ندارید بهتر است به صورت گروهی اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا نمایید.

از دیگر انواع ویزای اسپانیا می توان به ویزای مولتی اسپانیا، ویزای دانشجویی و ویزای کاری اسپانیا اشاره کرد که ویزای توریستی اسپانیا از طرفداران بسیار بالایی برخوردار است.

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

دریافت ویزای اسپانیا مانند ویزای شینگن است، اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم شما برای ورود به اسپانیا باید ویزای شینگن اسپانیا بگیرید که برترین مزیت آن، این است که با دارا بودن آن می توانید به سایر کشورهای عضو حوزه اتحادیه اروپا سفر کنید. اما به خاطر داشته باشید اگر در ابتدا ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کردید، باید از همین کشور یعنی اسپانیا وارد این حوزه شوید اما خروج شما از منطقه شینگن از هر کدام از کشورهای این منطقه ممکن است.

از مهمترین شرایطی که سفارت برای متقاضیان ویزای اسپانیا در نظر گرفته است موارد زیر است:

بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزای اسپانیا به چند کشور دیگر که اعتبار ویزای بالایی دارند سفر کنید. کشورهای آسیایی مانند سنگاپور و ژاپن می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. با این کار شما به افسر پرونده اعلام خواهید کرد که با توجه به سابقه سفر خوبی که دارید پس اتمام مدت ویزای خود همانند سفرهای قبلی به کشور خود باز خواهید گشت.

 • تمکن مالی و گردش حساب

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن – تمکن مالی به این دلیل از شما خواسته می شود که به وسیله آن اثبات می کنید برای مدتی که در اسپانیا اقامت دارید می توانید از عهده مخارج خود در این کشور برآیید و دچار مشکل نمی شوید. همچنین گردش حساب 3 ماه آخر شما نیز مورد نیاز است.

 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

با ارائه مدرک رزرو بلیط و هتل افسر پرونده را از اینکه محلی برای اقامت دارید و پس از پایان مدت سفر به کشور خود بازمیگردید مطمئن می کنید.

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

مدارک ویزای اسپانیا

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن – با توجه به نوع ویزا مدارک فرد متقاضی می تواند متفاوت باشد اما عمده ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا به شرح زیر است:

 • فرم تکمیل  شده ویزای اسپانیا
 • پاسپورت با اعتبار کافی همراه با پاسپورت های قبلی و سابقه سفر
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • دو قطعه عکس در ابعاد 3.5 در 4.5
 • پرداخت هزینه های مربوطه و رسید پرداخت آنها
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • ترجمه مدارک هویتی

وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت وقت سفارت اسپانیا از طریق BLS باید اقدام نمایید. در واقع این مرکز کارگزار سفارت اسپانیا در ایران است. برای دریافت ویزای اسپانیا نیازی به مصاحبه نیست و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به BLS باید مراجعه نمایید. حدودا 21 روز تا 1 ماه پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری جواب ویزای شما اعلام می شود.

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

مانند درخواست اخذ ویزا برای هر کشور دیگر، ممکن است درخواست ویزای اسپانیا نیز رد و یا به اصطلاح ریجکت شود. به دلایل گوناگون ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود که مهمترین آنها عبارتند از:

 • سابقه سفر خوبی ندارید و به صورت انفرادی نسبت به اخذ ویزا اقدام نموده اید
 • دارای سوء سابقه کیفری هستید
 • مدارک هویتی و ملکی شما جعلی و یا دروغین است
 • پاسپورت  جعلی و یا نامعتبر ارائه داده اید
 • بیمه مسافرتی ندارید و یا جعلی است

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

به طور کلی هر سند و مدرکی که جعلی باشد و یا سعی در فریب افسر پرونده را داشته باشد به ریجکت شدن ویزای شما منجر میشود. همچنین اگر دلایل و مدارک کافی برای اثبات اینکه پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمیگردید ارائه ندهید منجر به ریجکت شدن ویزای شما می شود و باید در پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن قرار بگیرید. رفع ریجکتی ویزای اسپانیا مانند رفع ریجکتی ویزای شینگن روند مشابهی دارد و بر اساس آن می توانید اقدام نمایید.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

در صورت ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع نشدن آن  6 ماه بعد با تکمیل مدارک دوباره برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نمایید.

می توانید نامه ای در جهت اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن به سفارت اسپانیا بنویسید و آن را به سفارت تحویل دهید. توجه داشته باشید که نامه اعتراضی را خود فرد حضورا باید تحویل دهد. توضیحات شما مجدد بررسی می شود، در صورت متقاعد شدن و کافی بودن دلایلتان ممکن است در اعطای ویزا تجدید نظر شود و ویزا شوید.

در صورتیکه اقدامات شما در اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن مفید نبود، برای اخذ دوباره ویزای اسپانیا می بایست 6 ماه از ریجکتی ویزای شما زمان بگذرد و بعد برای دریافت دوباره اقدام نمایید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *