ریجکت ویزا – اغلب مردم دنیا خواهان سفر به کشورهای مختلف و بازدید از جاذبه های بی نظیر و درک فرهنگ سایر جهانیان است . یکی از تمهیدات مربوط به هنگام سفر به کشورهای مختلف تهیه ی ویزای مخصوص آن کشور است. به هنگام ارائه ی اطلاعات مورد نظر برای تهیه ی ویزا ممکن است زمان دریافت نتیجه ، فرد با کلمه ریجکت روبرو شود. مطمئنا این شخص خواهان دانستن مشکل موجود برای گرفتن ویزای خود خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشترین دلیل ریجکت شدن ویزا در میان ایرانیان عدم وجود دلایل محکم برای بازگشت از کشور موردنظر می باشد و اگر شخص مدارک کافی جهت ارئه برنامه و اهداف سفر خود نداشته باشد احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای شخص بسیار بالاست.

 چه اتفاقی میافتد که ویزا ریجکت می شود!

یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزا ورود به فرودگاه های غیر مجاز می باشد عنوان یک فرودگاه غیر مجاز شناخته شده ودر صورت وجود مهر این فرودگاه در پاسپورت فرد, سبب ریجکت شدن ویزا از تمام سفارتخانه های اتحادیه اروپا خواهد شد.
عدم وجود سفر های قبلی در پاسپورت فرد ,عامل دیگر رد شدن ویزا می باشد. در واقع اگر پاسپورت فرد فاقد هرگونه مهر ویزا سفر باشد ویا تعداد سفر های شخص کم باشد ,فرد واجد شرایط اخذ ویزا نمی باشد.

 -Schengen- Visa- Rejection

بعضی از افراد هستن که بعد رد شدن ویزا خود دچار افسردگی ویا متحمل هزینه های گزاف مادی ومعنوی می شوند ,ولی این را بدانید که شما با آگاهی های لازم وداشتن وکلی حقوقی میتوانید از دلایل ریجکت شدن ویزا اطلاع پیدا کنید ومی توانید به تحلیل پرونده خود بپردازید, بنابراین این را بدانید که ریجکت شدن ازدرخواست ویزا به این معنی نیست که همان ویزا را نمیتوانید برگردانید! و همچنین شما قانونا اجازه ی ارائه نامه یا اعتراض خواهید داشت. شما میتوانید اعتراض بزنید و ویزای رد شده ی خود را برگردانید اگر بدانید که ویزای شما واقعی بررسی شده است یا غیر واقعی تعیین میکند که شما می توانید ویزای ریجکت شده ی خود را برگردانید یا نه. بهتر است دلایل ریجکت شدن هر نوع از ویزا را از قبل مورد بررسی قرار دهید اگرچه ممکن است در کلیات دلایل ریجکتی آن ها یکسان باشد اما در جزئیات متفاوت خواهد بود به عنوان مثال جزئیات دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن با جزئیات علت ریجکتی ویزای کانادا می تواند متفاوت باشد.

پس این بسیارحائز اهمیت است را بدانید که کشوری برای اخذ ویزای آن اقدام کرده اید افسر ویزا در وقت سفارت با هدف (علمی بدون نظر خصوصی) بررسی میکند یا بدون هدف! کسانی که دلایل زیر دارا باشند ویزا آنها ریجکت می شوند.

توصیه می شود چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید و برای ویزای کانادا می خواهید اقدام کنید، حتما مقاله دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

اگر ویزای شما رد شود پس مطمئنا دلیل نامطلوبی در پرونده درخواست ویزای مورد نظر وجود داشته است.

 • اقدامات جنایت کارانه کنونی یا گذشته
 •  مدارک سفر نادرست و جعلی
 •  ارائه ندادن توضیحات کافی برای هدف اقامت
 •  پاسپورت آسیب دیده
 • پاسپورت نامعتبر
 • عدم تایید برنامه سفر
 • نامه مرجع نامعتبر
 • معیارهای معیشتی ناکافی
 • گواهی ازدواج یا تولد غیرقابل قبول
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم ارائه مدارک اقامت
 • وضعیت نابسامان ویزای شینگن .

حال ویزای شما ریجکت شده است برای رفع ریجکتی آن باید چه اقداماتی انجام دهید ! اگر شما برای گرفتن ویزای شینگن از یک سفارت اقدام کرده و ریجکت شده باشد تا 6 ماه باید صبر کنید تا دوباره بتوانید برای ویزای شینگن از همان کشور یا سایر کشور های حوزه شینگن اقدام نمایید ,بدون هیچگونه دلیلی مجددا درخواست شما برای ویزا ی شینگن ریجکت خواهید شد. که داشتن 2 مهر ریجکتی در پاسپورت برای گرفتن ویزای شینگن برای آینده کار را بسیار سخت میکند.
رفع ریجکت ویزا  شینگن به صورت قانونی شما اگر نتوانید دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنیم که برنامه ی کوتاه یا بلند مدت ما ,برای آنها و کشور مورد نظر سود خواهد داشت مطمئنا ویزای ما رد خواهد شد. بسیاری از متقاضیان اخذ ویزا متوجه دلایل رد شدن ویزای شینگن و یا دیگر ویزا ها نمی شوند.
به همین دلیل ما رایج ترین دلایل ریجکت شدن ویزا را ذکر می کنیم. تا شاید در یافتن دلیل مشخص رد شدن ویزا کمکی به شما شود.
اگر یه افسر کنسول نتواند اطلاعات مورد نیاز متقاضی را به طور کامل دریافت کند درخواست اخذ ویزا را رد می کند و تشخیص می دهد فردمتقاضی صلاحیت دریافت را ویزا را ندارند. برای رفع ریجکت آن باید با مشاوران حقوقی مشورت کنید. و دنبال علت ریجکت شدن ویزا خود بروید تا بتوانید ویزا را بگیرید.

ghasrangasht call banner

2 دیدگاه برای ”ریجکت ویزا چیست ؟

 1. من بند ۹ و ۱۱ ریجکت شدم حالا میخوام دوباره درخواست بدم چکار باید انجام بدم

  1. سلام و وقت بخیر
   برای رفع ریجکتی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *