بدروم

یکی دیگر از شهرهای ساحلی و زیبا در ترکیه که در جنوب غربی این کشور واقع شده است شهر بدروم است. این شهر که در ساحل دریای اژه قرار دارد، دارای معماری فوق العاده زیبا به سبک مصری است و بناهای تاریخی فراوانی در ان به چشم می خورد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

شهر بدورم

شبه جزیره بدروم و روستاهای اطراف آ ن محیطی امن و دنج برای گردشگران از سرتاسر دنیا است. این شهر و روستاهای اطراف آن دارای اقامتگاه های فراوانیست و مسافران با هر سلیقه ای می توانند در آنها اقامت داشته باشند. در سواحل بدروم انواع ورزش ها و تفرحات آبی برای مسافران و گردشگران فراهم است و میتوانید اوقاتی خوش را در تعطیلات خود در آن آنجا سپری کنید.

بدروم از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای ترکیه است و در اطراف شهر بناهای باستانی فراوانی دیده میشود. در سفر به بدورم با تور ترکیه فقط کافیست در کوچه های این شهر قدم بزنید و از دیدن ساختمان های قدیمی و تاریخی لذت برید.

بدروم

جمعیت و فرهنگ مردم بدروم

بندر یا شبه جزیره بدروم در جنوب ازمیر واقع شده است. موقعیت این شهر و خط ساحلی آن باعث شده بدورم به منطقه ای گردشگری در ترکیه تبدیل شود. به دلیل ارتقا ساختار و توجه ویژه به گردشگری دراین منطقه جمعیت آن و رشد مهاجر در این شهر بسیاربالا رفته است.

مردم در این شهر زندگی سنتی را حفظ کرده اند و اغلب به زبان بومی با یکدیگر صحبت می کنند. البته قشر تحصیل کرده و دانشگاهی به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. قبل از سفر به بدروم با مکالمات روزمره آشنا شوید و هنگامی که با فردی برخورد می کنید یا قصد خرید دارید با سلام و احوالپرسی احترام خود را نشان دهید.

حتما می دانید مردم ترکیه به قهوه علاقه زیادی دارند اما در بدورم علاوه بر قهوه مردم چای نیز به میزان زیاد می نوشند، در سفر به این شهر اگر به جای قهوه از شما با چای پذیرایی کردند تعجب نکیند.

آب و هوای بدروم

همانطور که گفته شد بدروم مشرف به دریای اژه است و آب وهوایی مدیترانه ای دارد. تابستان های بدروم گرم و زمستان های آن بارانی است. اما نه در تابستان هوا خیلی گرم می شود و نه در زمستان هوا انقدری سرد می شود. در زمستان هوا معتدل و آفتابی است و می توانید حتی در این فصل هم از حضور در ساحل لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به بدروم از اردیبهشت تا آبان است، اگر در اردیبهشت به بدروم سفر کنید از دیدن شکوفه های بادام و عطر آنها شگفت زده خواهید شد. به طور کلی سفر به این شهر در هر فصلی از سال لذت بخش است.

جاذبه های گردشگری بدروم

در سفر به بدروم تنها کافیست در خیابان های این شهر قدم بزنید و از دیدن مناظر لذت ببرید. اما جاذبه های گردشگری بدروم کم نیستند. در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

بدروم - جاذبه های گردشگری بدروم

آمفی تئاتر بدروم

آمفی تئاتر بدروم شهرتی بسیار و قدمتی تاریخی دارد. در این بنا کنسرت و تئاترهای فراوانی اجرا می شود. این آمفی تئاتر چشم اندازی به سمت کوه و شهر دارد اگر خوش شانس باشید و در سفر به بدروم با اجراهای این آمفی تئاتر مواجه شوید خاطره ای به یاد ماندنی در سفر به این شهر خواهید داشت.

دروازه میندوس

آخرین بقایای جا مانده از یک دیوار دژ مانند در بدروم دروازه آجری میندوس است. این دروازه که طول آن 7 کیلومتر است یکی از مناطقی است که در سفر به بدروم باید به دیدن آن بروید. در اطراف دیوار بقایایی مربوط به قلعه هایی که از قرن 4 به جا مانده است نیز دیده می شود.

خلیج بارداکچی

یکی دیگر از مناطق جذاب در بدروم خلیج بارداکچی است که نه تنها در ترکیه بلکه در هیچ جای دنیا مانند آن وجود ندارد. به دلیل بازدید بسیار گردشگران از این منطقه هتل های فراوانی در اینجا وجود دارد که هر کدام دارای خدمات و امکانات تفریحی بسیاری است.

بدروم  یکی از شهرها و جاذبه های گردشگری ترکیه است که در سفر به این کشور به هیچ عنوان نباید سفر به آن را از دست بدهید.