بازل

از زیبایی های کشور سوئیس و شهرهای آن هر چه بگوییم باز هم حق مطلب ادا نشده است. هر کدام از شهرهای سوئیس به گونه ای منحصر به فرد زیباست. یکی از شهرهای دیدنی سوئیس شهر بازل است که طرفداران زیادی دارد.

برای سفر به سوئیس باید ویزای این کشور را دریافت کنید. سوئیس در منطقه شنگن واقع شده و جهت بازدید از آن باید ویزای شنگن سوئیس دریافت کنید.

شهر بازل سوئیس

دومین شهر بزرگ و پرجمعیت سوئیس شهر بازل است شهری که به نام شهر موزه ها شناخته می شود. بازل میزبان موزه های فراوانی است به علاوه اینکه نما و ساخت و ساز شهر به گونه ای زیبا و قدیمی است، حتی اگر از موزه های شهر هم دیدن نکردید تنها با قدم زدن در خیابان و تماشای خانه ها و خیابان های این شهر انگار در موزه به سر میبرید.

بازل

در مراسم و تاریخ های مختلف در سال نمایشگاه ها، جشن ها و کارناوال های گوناگونی برگزار می شود.

شهر بازل در قسمت شمالی کشور سوئیس قرار دارد و درست به آلمان و فرانسه چسبیده است. تصور کنید رودخانه راین از میان یک شهر عبور کند، واقعا حس غیر قابل وصفی است!

رودخانه شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است که توسط 6 پل این دو قسمت به هم وصل شده اند.

بازل یکی از شهرهای مهم سوئیس است که دارای مراکز شیمیایی و داروسازی پیشرفته ای است. به دلیل نزدیکی این شهر با آلمان اغلب مردم به زبان آلمانی یا آلمانی سوئیسی صحبت می کنند.

بیشتر از 40 موزه در شهر بازل قرار دارد و عمده جاذبه گردشگری این شهر بازدید از همین موزه هاست.

جاذبه های گردشگری بازل

جاذبه های شهر بازل بی شمار است، بهتر است پیش از سفر به سوئیس با جاذبه های دیدنی این شهر آشنا شوید.

صومعه بازل

بر روی تپه صومعه، صومعه ای مخروطی شکل خودنمایی می کند. پیشینه صومعه بازل به قرن 17 باز می گردد. میدان صومعه سابق بر این دژی رومی بوده است. پس از زمین لرزه سال 1529 این صومعه مجددا مورد بازسازی قرار گرفت. در سفر به سوئیس و بازل بازدید از صومعه بازل را از دست ندهید.

موزه هنر بازل

غنی ترین مجموعه نقاشی و نمایشگاهی سوئیس در موزه هنر بازل قرا دارد. آثار بسیاری از هنرمندان و نقاشان سوئیسی و اروپایی در این مجموعه نگهداری می شود.

آقار ار ونگوک، پیکاسو، براک و حتی تابلوء به صلیب کشیدن مسیح اثر گرونوالد نیز در این مجموعه نگهداری می شود.

کلیسای سنت تئودور بازل

نزدیک به پل وتشاین و بر روی رودخانه راین یک کلیسایی مربوط به قرن 14  قرار دارد. حوضچه ای کوچک که در قرن 15 در آن غسل تعمید انجام می شده است در محوطه این کلیسا قرار دارد.

بازل - کلیسای سنت تئودور بازل

مجموعه لودویگ و موزه عتیقه

انواع آثار هنرمندان مصری، ایتالیایی، یونانی در این مجموعه نگهداری می شود. طلا و جواهرات، مجسمه های فلزی گلدون های یونانی که طرفداران بسیاری دارد همگی در این موزه نگهداری می شوند.

بازار بازل

بازار بازل در قسمت قدیمی شهر واقع شده است و بازاریست با رنگ های درخشان و شاد. ساختمان های این بازار به سبک گوتیک طراحی و ساخته شده است. انواع محصولات غذایی محلی و گل و گیاه در این بازار به فروش می رسد. انواع نقاشی های دیواری در حیاط این بنا قابل مشاهده است.

برای سفر به شهر بازل می توانید با دریافت تور سوئیس قصران گشت سفری خوب داشته باشید.