شهر بوردو

یکی دیگر از شهرهای کشور زیبای فرانسه شهر بوردوست که شهری ساحلیست و در نزدیکی اقیانوس اطلس واقع شده است. جمعیت این شهر حدودا یک میلیون و 196 هزار است و تاریخچه ای غنی دارد.

شهر بوردو 

بندر بوردو در نزدیکی رود گارون قرار دارد و یکی از بنادر مهم فرانسه است. برخی از شرکت های مهم و اساسی فرانسه در  این شهر قرار دارند. شهر بوردو به دلیل بازار مسکن ارزان بسیار سرآمد است به همین جهت یکی از شهرهای مناسب برای سرمایه گذاری است. بوردو هم مانند شهرهای دیگر فرانسه مانند پاریس، مارسی و لیون از شهرهای مهم و شناخته شده فرانسه است.

شهر بوردو دارای درختان و تاکستان های بسیاری است به همین جهت در صنعت تولید شراب بسیار سرآمد است.

بوردو 

آب و هوای بوردو

شهر بوردو دارای آب و هوایی اقیانوسی است و تابستان های آن بسیار گرم و زمستان هایش معتدل است. در گرم ترین ماه سال دمای هوا  ۲۷ سانتی گراد است.

در پاییز دمای هوا تا ۱۳ درجه سانتیگراد کاهش می یابد، به طور کلی دمای ها در بوردو بسیار متنوع است. در فصل بهار آب و هوای معتدل و مطبوع و همچنین کمی بارانی آغاز می گردد. در تیر ماه هوا گرم است. بهترین زمان برای سفر به بوردو بهار و پاییز است.

جاذبه های دیدنی بوردو

جاذبه های شهر بوردو کم نیست، مانند اکثر شهر های فرانسه بوردو هم دارای موزه های دیدنی بسیاری است. موزه هایی مانند:

موزه تجارت شراب

موزه تاریخ و تبار شناسی

مرکز توضیح معماری و میراث

موزه هنرهای زیبا

به علاوه ساختمان های قدیمی و سالن های تئاتر و موسیقی و اپرای ملی همگی از جاذبه های دیدنی شهر بوردو است.

بوردو 

اقتصاد در در بوردو

در سال های اخیر اقتصاد این شهر رشد چشمگیری داشته است. بخش خدمات و تاسیس چند کارخانه در شهر در رشد اقتصاد بوردو نقش زیادی داشته است. همچنین علوم دریایی، هوانوردی و فضانوردی و ایجاد شرکت هایی در این زمینه وضعیت اقتصاد را در این شهر بهبود بخشیده است. قیمت مناسب خانه در این شهر باعث سرمایه گذاری های زیادی در این شهر شده است.

برای سفر به بوردو باید ویزای فرانسه دریافت کنید. همانطور که می دانید فرانسه در منطقه شنگن واقع شده است و دریافت ویزای شنگن فرانسه برای سفر الزامیست. همچنین دریافت تور فرانسه گزینه مناسبی برای سفر به بوردو است.