جنوا

جنوا شهری واقع در شمال غربی ایتالیا و نزدیک به مرز فرانسه است. جنوا با وجود زیبایی هایی که دارد خیلی شناخته شده نیست و اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد. در سفر به ایتالیا و اخذ ویزای شنگن حتما سری به این شهر بزنید.

اگر اهل غذاهای ایتالیایی هستید به خصوص آنهایی که سس پستو همراهشان است به این شهر توجه ویژه نشان دهید. جنوا در میان کوه و دریا واقع شده و در طول سال آب و هوای معتدلی دارد و تمام فصول سال برای سفر به این شهر مناسب هستند.

جنوا

همه چیز درباره شهر جنوا

حال و هوای جنوا قدیمی است، زمانی که در کوچه پس کوچه های این شهر قدم می زنید انگار به ایتالیای 100 سال پیش باز گشته اید. پورتوفیو یکی از محلاتی است که افراد بسیاری را عصر هنگام و در حال قدم زدن در آن می بینید.

 هتل موچیا جنوا یک هتل قدیمی و مربوط به قرن 16 است که در مرکز این شهر واقع شده است. اتاق های این هتل دارای گچ بری های مخصوص کشور ایتالیا هستند و شکلی باستانی دارند.

اکثر غذاهایی که در این رستوران سرو می شود از نان صبحانه گرفته تا غذاهای روزانه همگی سنتی و خانگی هستند. انواع اقامتگاه ها از هتل آپارتمان ها گرفته تا هتل های 5 ستاره همگی در این شهر قابل مشاهده و استفاده است. گرند هتل ساووآ هتلی 5 ستاره و لوکس از مشهورترین هتل های ایتالیا است که محلی برای تجمع اشراف زاده های ایتالیا بوده است.

یکی از معروفترین خیابان های این شهر خیابان پادشاهان با  250 متر طول است که در یونسکو نیز ثبت جهانی شده. کاخ پلازو روسو و پلازو بیانکو دو کاخ معروف در جنوا است که تبدیل به گالری شده اند  آثار فاخری از هنرمندان معروف در این کاخ  به چشم می خورد.

جاذبه های گردشگری جنوا

شاید جنوا مانند دیگر شهرهای ایتالیا مکان های زیادی برای بازدید نداشته باشد، اما شهریست که خاطره سفر به آن را هرگز فراموش نخواهید کرد.

بوکاداسه

منطقه ای قدیمی و خوش منظره و متعلق به دریانوردان جنواست. بوکاداسه در سه کیلومتری کوروسو ایتالیا واقع شده است و سواحل آن از سنگ ریزه پوشیده شده است. در سواحل این منطقه قایق های رنگارنگ بسیاری را مشاهده می کنید که متعلق به ماهیگیران است. انواع غذاهای دریایی تازه در رستوران های ساحلی این شهر سرو می شود.

جنوا

کلیسای جامع سن لورنزو

کلیسای جامع سن لورنزو در اوایل قرون وسطی ساخته شده و تا به امروز هنوز سرپا و به جا مانده است. طراحی داخلی کلیسا برگرفته از سبک باروک است. تابلوی شهادت سن لورنس در این کلیسا نگهداری می شود که بسیار ارزشمند است. همچنین در داخل کلیسا گنجینه ی ارزشمندی از طلا و نقره دیده می شود.

میدان دِ فراری

میدان پیازا د  فراری در مرکز شهر جنوا واقع شده است، مانند اکثر میدان های ایتالیا در پیازا دو فواره بزرگ وجود دارد که شکلی زیبا به محوطه و شهر می دهد. میدان با رستوران ها، مغازه ها و کافه هایی احاطه شده که مردم محلی و گردشگران بسیاری در عصرهای تابستانی را دور هم جمع می کند.

آکواریوم جنوا

آکواریوم جنوا به عنوان مجهزترین آکواریوم در اروپا شناخته می شود. بیش از 15000 موجود دریایی، شامل کوسه ها، خزندگان و ماهی های متنوع  در آن زندگی می کنند.

در سفر به ایتالیا و اخذ ویزای شنگن این کشور فراموش نکنید سری به شهر جنوا زده و از زیبایی های آن نهایت لذت را ببرید.