نایروبی

شهر نایروبی 

بزرگترین شهر در شرق آفریقا و پایتخت کشور کنیا شهر نایروبی است. این شهر در کنار رود نایروبی و در جنوب کنیا واقع شده و از مهمترین شهرهای قاره افریقا به حساب می آید.

نایروبی حدود 150 کیلومتر مربع مساحت دارد و 1660 متر بلاتر از سطح دریا واقع شده است. به دلیل موقعیت این شهر و قرارگیری آن در نزد گسل زلزله های بسیاری را تجربه می کند.

نایروبی

آب و هوا و جغرافیای نایروبی

آب هوای شهر تقریبا همیشه معتدل است که عامل آن ارتفاع مساعد شهر از سطح دریاست. عصرهای خنک و دلپذیر را در ماه های خرداد تا دی در این شهر می توانید تجربه کنید.

به دلیل قرار داشتن نایروبی در نزدیکی خط استوا تفاوت بین فصول به وضوح قابل مشاهده نیست. دو فصل معتدل و خشک همیشه در شهر حاکم هستند. گرمترین فصل سال از دسامبر تا مارس است. به طور کلی در طول سال زمان طلوع و غروب خورشید تغییر چندانی نمی کند.

اقتصاد نایروبی

نرخ رشد جمعیت در نایروبی رشد فزاینده ای دارد.  نایروبی شهری چندی ملیتی است و افراد بسیاری از ملیت های مختلف در این شهر زندگی می کنند. انواع عبادتگاه ها و مساجد و کلیساها در این شهر وجود دارند که باعث رضایت همه نوع افراد با مذاهب مختلف می شود.

اغلب افرادی که به این شهر مهاجرت کرده اند از کشورهای هندوستان، سودان و سومالی هستند. یکی از بزرگترین بازارهای سهام در آفریقا در دست پایتخت کنیاست. کنیا از نظر میزان حجم تجاری چهارمین کشور در آفریقا به حساب می اید.

دفتر اکثر شرکت های چندملیتی در این شهر قرار دارد که باعث شده این شهر یکی از پرنفوذترین شهرها در آفریقا باشد.

نایروبی

جاذبه های گردشگری نایروبی

برای سفر به این شهر یا بهتر بگوییم کنیا باید ویزای آفریقا دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم برای سفر به این منطقه تور آفریقا دریافت کنید تا سفر راحت و مطمئن تری داشته باشید.

جاذبه های شهر نایروبی کم نیستند. بهتر است پیش از سفر از آنها اطلاع پیدا کنید و سفری برنامه ریزی شده داشته باشید.

پارک ملی نایروبی

در سفر به کنیا با حیات وحش بسیاری مواجه خواهید شد، پارک های حفاظت شده در این شهر به وفور دیده می شود. پارک ملی نایروبی یکی از پارک های حفاظت شده این شهر است که تنوع گونه های حیات وحش در آن  بی شمار است. انواع گونه های شیر، گوره خر، زرافه و پرنده گان مختلف را در این پارک می توانید مشاهده کنسد. بازدید از پارک ملی اغلب در غالب تور انجام می شود.

موزه ملی نایروبی

در سفر به نایروبی بازدید از موزه ملی را از دست ندهید!

موزه ملی نایروبی محلی است که در آن بخشی از تاریخ و تمدن کشور کنیا دیده می شود. انواع فسیل ها و اشیا به جا مانده از عصر باستان که متعلق به تاریخ این شهر است در این موزه نگهداری می شود. در فضای بیرون موزه شاهد گیاهان زیبایی هستید که حتی اگر به داخل موزه هم مراجعه نکنید می توانید ساعت ها از نشستن در محوطه لذت ببرید.

موزه قطار

خط راه اهن برای آفریقا از پیشرفت های چشمگیری بوده که حاصل شده است. به همین جهت موزه ای به همین نام در شهر وجود دارد و امکان بازدید از ابتدایی ترین قطارها تا آخرین آنها فراهم است. کالسکه ای در این موزه قرار دارد که داستانی تاریخی در پس آن نهفته است. با ححضور در این موزه از داستان این کالسکه مطلع خواهید شد.

نایروبی

بازار ماسایی

در سفر به کنیا از خرید سوغات محلی غافل نشوید. بازار ماسایی بازاری روباز است که به عنوان یکی از جاذبه های این شهر نیز شناخته می شود. انواع لباس ها و سازه های محلی در این بازار وجود دارد که می توانید به عنوان سوغات همراه با خود بیاورید.

از دیگر جاذبه های این شهر پارک اوهورو، خانه میراث آفریقا، مرکز کنفرانس بین المللی کنیاتا و تپه های نگونگ است.

باز هم به شما توصیه می کنیم به دلیل نا آشنایی با این شهر و زبان و فرهنگ مردم در بازدید از مناطق گردشگری از تورهای گروهی قصران گشت و گردشگری استفاده کنید.