کنیا

کنیا

کنیا یا جمهوری کنیا در شرق قاره آفریقا واقع شده و پایتخت آن نایروبی است. از مهمترین شهرهای کنیا: مومباسا، کیسومو و ناکورو است. همسایگان کنیا کشورهای اتیوپی، سودان، اوگاندا یا تانزانیا می باشند. کنیا از جنوب غربی با اقیانوس هند همجوار است.

کنیا به 8 استان تقسیم شده و هر کدام  استاندار مخصوص به خود را دارد . کشور کنیا با مساحت حدود 580.367 کیلومتر دارای جمعیتی تقریبا 53.800.000 نفر است.

85 درصد مردم کنیا مسیحی و 11 درصد مسلمان هستند. زبان رسمی مردم کنیا انگلیسی است. خط استوا از کمربند میانی کنیا عبور می کند و باعث گرم و خشک شدن مناطق مرکزی، شمالی و شمال شرقی این کشور شده است. مناطق ساحلی اقیانوس هند دارای آب و هوایی گرم مرطوب هستند.

کنیا

آب و هوای کنیا

به طور کلی آب و هوای کنیا معتدل است. در نقاط ساحلی هوا گرم و مرطوب و در نقاط شمالی آب و هوایی گرم و خشک را شاهد هستید. کنیا کشوری است که در طول سال نور آفتاب زیادی را بر خود میبیند. طولانی ترین زمان بارش باران در کنیا از اکتبر تا دسامبر است. سردترین زمان سال را در ماه فوریه و مارس شاهد هستید.

جمعیت و مذهب

حدود 27 درصد از مردم کنیا در شهرها زندگی می کنند، تنوع نژادی بسیاری در این کشور دیده می شود که باعث اختلافات بسیاری در کشور و ایجاد جنگ های داخلی شده است. جمعیت کنیا حدودا 53.800.000 است. میانگین سنی در کنیا حدود 1/20 سال است که نشان دهنده جمعیت جوان این کشور است. طبق آمار تقریبا حدود 34% مردم کنیا پیرو مذهب پروتستان، 32% کاتولیک و سایرین به مذاهب دیگر اعتقاد دارند.

جاذبه ها و بهترین زمان سفر به کنیا

کنیا به خاطر دارا بودن حیات وحش نایاب بسیار مشهور است. بسیاری از گونه های نادر حیات وحش در مراتع کنیا دیده می شود و  بهترین زمان برای مشاهده انواع گونه های جانوری از تیر ماه تا مهر ماه است. در این ماه از سال پارک های ملی مختلف در کنیا گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند.

زمستان را می توان بهترین زمان سفر به کنیا دانست، در 3 ماه آخر سال آب و هوای مطلوبتری را تجربه خواهید کرد، در فصل تابستان  تحمل هوای گرم ممکن است برایتان دشوار باشد. البته قیمت سفر به کنیا در تابستان بسیار پایین می آید!

کنیا

واحد پول

شلینگ واحد پول کنیا است، اما در سفر به این کشور میتوانید دلار نیز همراه خود ببرید. بانک های کنیا دلار و یورو را به شلینگ تبدیل می کنند. در سفر به هر کشوری بهتر است واحد پول آن کشور را همراه به خود داشته باشید.

نکات سفر به کنیا

از تهران به کنیا پرواز مستقیم وجود ندارد و بسته به نوع  ایرلاین، شما یک توقف در شهری دیگر مانند استانبول یا دبی خواهید داشت.

در سفر به کنیا حتما گردشگری از طریق ماتاتو( مینی بوس) را امتحان کنید.

قبل از سوار شدن به تاکسی و یا اتوبوس حتما کرایه را با راننده چک کنید.

از حمل کردن وسایل گرانبها مانند طلا و ساعت ارزشمند خودداری کنید.

از سفر کردن در شب علی الخصوص بدون راهنمای تور بپرهیزید.

به محض ورود به کنیا سیم کارت محلی تهیه کنید. زیرا هزینه استفاده از سیم کارت های ایران در کنیا اصلا به صرفه نیست!

کنیا

قبل از سفر واکسن های هپاتیت و تب زرد و سایر واکسن هایی که برای سفر به کنیا باید زده باشید را تزریق کنید و کارت واکسن خود را همراه داشته باشید.برای مراجعه به پارک های ملی و محل بازدید حیوانات حتما یک فرد محلی یا راهنما همراه داشته باشید.و در آخر به خاطر داشته باشید دچار مسمومیت آبی نشوید. حتما از آب های قابل شرب که اغلب در فروشگاه ها به فروش می رسد استفاده نمایید.