10 رستوران عجیب و غریب دنیا

یکی از هیجان انگیزترین و البته مهمترین بخش سفر، غذا و گذراندن وقت در رستوران است. درست است که افراد برای صرف غذا به رستوران می روند اما گاهی رستوران ها در مکان هایی واقع شده اند که جدای از خوردن غذا، بازدید از فضای رستوران به یکی از برنامه های سفر تبدیل می شود.

بد نیست بدانید که در بخش هایی از دنیا رستوران های عجیبی وجود دارد، مثلا در زیر دریا، در غار و یا در نزدیکی کوه های آتش فشانی. در این نوشته به معرفی 10 رستوران شگفت انگیز در سرتاسر دنیا می پردازیم.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

1. رستوران در هواپیما

مطمئنا تا به حال هواپیمایی را ندیده اید که به رستوران تبدیل شده باشد. اکثرا هواپیماهای اسقاطی را دوباره بازسازی می کنند یا از اجرای آن در تولید هواپیمای دیگری استفاده می کنند. اما در ایالت کلوریدای امریکا یک بویینگ KC-97 با 275 صندلی به یک رستوران تبدیل شده است و در آن می توانید انواع برگرها و غذاهای لذیذ آمریکایی را میل کنید. داخل هواپیما یا بهتر بگوییم رستوران انواع وسایل مربوط به صنعت هوایی  و هواپیمایی موجود است که می توانید از آنها بازدید کنید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

2. رستوران دریایی

در سواحل منطقه پولونزیا در فرانسه و در اقیانوس آرام جنوبی یک رستوران دریایی وجود دارد. میزهای غذاخوری در این رستوران دقیقا در سواحل مرداب مانند این منطقه قرار گرفته اند. مهمانان می توانند حین صرف غذا از منظره زیبای دریا و کوه های اطراف لذت ببرند. تنها محلی های این منطقه این رستوران را می شناسند اما اگر با تور اروپا به فرانسه و منطقه پولیزنیا سر زدید تجربه صرف غذا در اینجا را از دست ندهید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

3. رستوران در زندان ایتالیا

به دنبال کاهش نرخ جرم در میلان ایتالیا زندان Casa di Reclusione Milano Bollate برای زندانیان مدرسه و آموزش آشپزی تدارک دیده و فضای آزادی را برای زندانیان ایجاد کرده است تا تجربه آشپزی را کسب کنند و پس از آزاد شدن بتوانند به عنوان آشپز فعالیت کنند. حضور برای عموم در این رستوران آزاد است و منوی کاملا ایتالیایی برای ناهار و شام در نظر گرفته شده است.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

4. رستوران شناور جامبو

رستوران شناور جامبو واقع در هنگ کنگ کاملا شبیه به کاخ امپراطوری ساخته شده است. از سال 1976 این رستوران شناور در بندر آبردین شناور است. این رستوران 4 طبقه دارای سالن های متعددی برای برگزرای مراسم مهم مانند ازدواج و سایر مراسم رسمی می باشد. غذای مخصوص این رستوران غذای دریایی است اما انواع غذای بین المللی در این رستوران برای مهمانان فراهم می شود.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

5. جیراف مانور

مشهورترین هتل کنیا هتل جیراف مانور است. دراین هتل زرافه ها به طور آزادانه در فضای هتل رفت و آمد می کنند. پنجره های این هتل تعمدا بدون شیشه ساخته شده اند تا مهمانان بتوانند با زرافه ها عکس بگیرند و حتی غذای خود را با آنها قسمت کنند. زرافه ها در فضای خارجی هتل و در فضای سبز زندگی می کنند و به خوبی از آنها مراقبت می شود.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

6. رستوران واقع در قلعه قرون وسطی در انگلیس

رستوران کارن برا واقع در قلعه ای قرون وسطایی در ردروث انگلستان است. این رستوران که در قلعه قرار دارد فضایی شبیه به قرون وسطا دارد اما منوی رستوران کاملا به روز و مدرن است. در اینجا می توانید از تمام نقاط قلعه بازدید کرده و در رستوران آن حس و حال قرون وسطا را تجربه کرده و ازغذای خود لذت ببرید. اگر موفق به دریافت ویزای انگلیس شدید حتما از این رستوران بازدید کرده و حال و هوای قرون وسطا را تجربه کنید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

7. رستوران در زیر دریا

بیشتر رستوران های زیردریایی در مناطق گرمسیری و درنزدیکی صخره های مرجانی واقع شده اند. رستوران زیر دریایی واقع در نروژ به گونه ای ساخته شده است که گویی یک کشتی عظیم به اشتباه به زیر اقیانوس افتاده است. نیمی از آن بر روی صخره های تاریک زیر دریا ساخته شده است و به سختی به خشکی دسترسی دارد، بقیه رستوران به طور کامل در زیر دریا قرار دارد. اثری از کوسه و ماهی های مرجانی در این ناحیه نیست اما در عوض می توانید گونه هایی که در شمال اقیانوس اطلس  زندگی می کنند را ببینید و از غذای خود لذت ببرید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

8. رستوران مونت بلک

رستوران مونت بلک واقع در قله مونت بلک یکی از قله های رشته های کوه آلپ مرتفع ترین رستوران در تمام دنیا می باشد. این رستوران در ارتفاع 3842 متری از سطح زمین واقع شده است و به وسیله بالابر به آن دسترسی خواهید داشت. در این رستوران در هنگام صرف غذا نمایی زیبا از رشته کوه آلپ را خواهید داشت. اگرقصد بالا رفتن از این کوه را دارید به شما توصیه میکنیم برای استراحت سری به این رستوران زده و طعم لذیذ غذاهای فرانسوی را بچشید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

9. رستورانی در کوه آتشفشان

رستوران ال دیابلو به دلیل اینکه در منطقه ای واقع شده است که در آن چاله های آتشی بسیاری وجود دارد و در نزدیکی کوه آتشفشانی فعال قرار دارد به رستوران شیطان شناخته می شود. غذاهای این رستوران اغلب گوشت گریل شده هستند و در بالای گدازه های آتشفشانی قرار داردند که از سال 1824 خاموش بوده است. 200 سال خاموش بودن این آتشفشان شما را از اینکه اینجا امن است مطمئن میکند پس گوشت های آبدار زغالی این رستوران را از دست ندهید. این رستوران در پارک ملی تیمانفایا و در اسپانیا واقع شده است.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

10. رستورانی واقع در صخره

در صواحل زانزیبار واقع در تانزانیا رستورانی عجیب بر روی صخره واقع شده است. در ابتدا ماهیگیران از این صخره برای ماهیگیری استفاده می کردند اما این روزها ماهی های خود را به رستوران می دهند تا غذاهای دریایی تازه به مهمانان تقدیم کنند. نکته ی جالب درباره این رستوران این است که با جزر و مد آب دریا بالا و پایین می آید و گاهی برای بالا رفتن از صخره نیاز به نردبان دارید.

10 رستوران عجیب و غریب دنیا

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *