در زمان افتتاح برج ایفل در سال 1889 در پاریس ، بیش از 300 میلیون نفر از این رویداد بازدید کردند. برج ایفل به‌ منظور بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه طراحی شد و امروز به عنوان نماد کشور فرانسه از آن یاد می شود.

ساخت این “بانوی آهنین” در قرن 19 ام کار چندان ساده ای نبود، در ساخت آن 60 تن رنگ، 7300 تن آهن و 2.5 میلیون پرچ استفاده شد. زیر نظر الکساندر-گوستاو ایفل، دو سال و دو ماه و پنج روز طول کشید تا این سازه تکمیل شود.

فرانسه یک از کشورهای اروپایی است که در حوزه شینگن قرار دارد و قبل از دریافت تور فرانسه باید ویزای شینگن این کشور را دریافت کنید.

برج ایفل

10 حقیقت جالب درباره برج ایفل

برج ایفل دارای حقایقی جالب است که شاید دانستن آن برای شما جذاب باشد.

  • برج ایفـل بلندترین سازه ساخت بشر تا سال 1930 بود

درباره برج ایفل این موضوع مهم است که بدانید، حدود چهار دهه به عنوان بلندترین سازه ساخته شده توسط انسان در جهان سلطنت کرد. برج ایفل بدون در نظر گرفتن طول آنتن در ارتفاع 984 فوتی قرار داشت. اما از سال 1930 به بعد، ساختمان کرایسلر و ساختمان امپایر استیت در نیویورک رسماً از ایفل پیشی گرفتند .

این برج با ارزش خالص امروزی 400 میلیارد یورو – شش برابر کولوسئوم در رم و بیشتر از برج لندن  یکی از با ارزش ترین برج های دنیا است.

  • برج ایفـل قرار بود بعد از 20 سال تخریب شود

برج ایـفل برای نشان دادن قدرت صنعتی فرانسه در نمایشگاه جهانی 1889 ساخته شد. اما زمانی که مجوز آن در سال 1909 به پایان رسید، آماده تخریب شد. برای حفظ این موقعیت، یک آنتن رادیویی در بالای بـرج ایفل نصب شد و این باعث شد مقامات شهر احساس کنند که این برج به عنوان یک دکل انتقال رادیویی بسیار ارزشمند است و از تخریب آن صرف نظر کردند.

  • برج ایفل زمانی زرد بود

برج ایفـــل که از آهن فرفورژه ساخته شده بود و به یک پوشش محافظ برای مقابله با هر عنصر طبیعی نیاز داشت. این سازه در ابتدا به رنگ مسی قهوه ای بود. اما پس از یک دهه، ساختار فلزی آن با رنگ زرد پوشانده شد. از سال 1968 به بعد رنگ رسمی بـــرج ایفل قهوه ای شد.

تیره‌ترین رنگ در بالا و روشن‌ترین رنگ ها در پایین برج دیده می شود که جلوه ای ظریف و چشم گیر به ایفل داده است.

  • برج ایفل را فقط می توان با دست نقاشی کرد

برای اینکه ایفل در 133 سالگی شیک و نو به نظر برسد، نیاز به بازسازی دارد. یک واقعیت جالب در مورد برج ایـــفل وجود دارد: این برج به روش سنتی رنگ آمیزی شده است و  نقاشان برجسته با قلمو و رنگ این کار را کرده اند. رنگ این ایفل هر هفت سال یکبار توسط 50 نقاش رنگ آمیزی می شود. تا به امروز، این برج 19 بار رنگ آمیزی شده است. به طور متوسط ​​حداقل 60 تن رنگ بر روی کل سازه اعمال می شود تا از زنگ زدگی نمای بیرونی آهنی جلوگیری شود.

  • برج ایفل یک آپارتمان مخفی دارد

گوستاو ایفل معمار بـــرج ایفل یک آپارتمان و یک بخش خصوصی را در برج ساخت. این فضا که در ارتفاع 1000 فوتی بالای Champ de Mars قرار دارد، برای انجام مراسم خاص و میزبانی از مهمانانی خاص مانند توماس ادیسون استفاده می‌شود.

پس از سال‌ها بسته بودن این فضا، اکنون می‌توانید از این پناهگاه مخفی دین کنید. بسیاری از وسایل هنوز در جای خود قرار دارند.

برج ایفل

  •  72 نام را می بینید که در پایه های برج حک شده است

بر روی پایه های بـــرج ایفــــل نام 72 دانشمند و مهندس که در ساخت برج نقش داشته اند و یا برای مردم پاریس قابل احترام هستند با رنگ طلایی حک شده است.

  • یک اداره پست کوچک نیز وجود دارد

اگر به فکر ارسال یک سوغاتی هستید، سری به اداره پست بــــرج ایفل در طبقه اول (در ستون جنوبی) بزنید، یک کارت پستال انتخاب کنید و آن را برای دوستتان پست کنید. آن را با یک تمبر انحصاری “تور ایفل پاریس” تحویل خواهید گرفت، چیزی که در هیچ جای دیگری نمی توانید مثل آن را تهیه کنید. این کارت را به عنوان یک یادگاری ویژه از سفر برای خود تهیه کنید یا برای یکی از عزیزانتان ارسال کنید.

  • ارتفاع برج ایفـل با فصول تغییر می کند

یک واقعیت جالب دیگر در مورد برج ایفـــــل وجود دارد: ارتفاع آن با تغییر فصل عوض می شود. اگر در تابستان از آن بازدید می کنید، برج در واقع بلندتر است زیرا ساختار آهنی آن تا 7 اینچ گسترش می یابد و این زمانی است که دمای هوا به 104 درجه فارنهایت می رسد. در زمستان، هوای سرد باعث می شود که برج تا 6 اینچ کوچک شود. علاوه بر تغییرات فصلی، بادهای شدید و تغییرات آب و هوا نیز می تواند در ارتفاع برج اثر گذارد.

  • برای رسیدن به نوک برج، باید 1665 پله را طی کنید!

این برج از سه بخش تشکیل شده است. در طبقه اول (به ارتفاع 189 فوت)، محیطی برای تماشای مناظر اطراف، فروشگاه‌هایی برای خرید و رستورانی مجلل به نام مادام براسری را خواهید دید.

می توانید شهامت خود را با راه رفتن بر روی کف شیشه ای امتحان کنید.

طبقه دوم با ارتفاع 379 فوت ، شامل یک رستوران ستاره‌دار میشلن، Le Jules Verne ، به‌علاوه یک سکوی دیگر برای تسلط و دیدن شهر است. از این بالا مناظر معروفی مانند موزه لوور ، طاق پیروزی ، و شانزه لیزه را می توانید ببینید.

اگر از ارتفاع ترس ندارد به طبقه بالایی که 905 فوت بالاتر از سطح زمین است بروید و  از دیدن مناظر پانورامای شهر  لذت ببرید.

برج ایفل

  • در واقع انتشار عکس های برج ایفـل روشن غیرقانونی است

نورپردازی چشمک زن برج ایفل در طول روز بسیار تماشایی است. این عمارت آهنی پس از غروب خورشید به لطف 20000 لامپ که آن را تزیین می کند می درخشد. می توانید عکس های زیبایی را با بــرج ایفل بگیرید و خاطره سفر به پاریس را برای همیشه با خود داشته باشید اما به خاطر داشته باشید که عکس های خود را در اختیار مجلات قرار ندهید چرا که غیر قانونی است.

برای سفر به پاریس می توانید با دریافت تورهای اروپایی قصران گشت سفری بی نظیر را تجربه کنید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *