معاینات پزشکی برای اخذ ویزای آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا – برای مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای این کشور علاوه بر طی کردن مراحل اخذ ویزا میبایست تاییدیه های پزشکی و انجام یک سری آزمایشات مدیکال را در اولویت قرار دهید.

انجام این مرحله ممکن است برای بسیاری از افراد استرس زا باشد، اما بهتر است با آرامش تمامی مراحل را طی کنید و نگران نباشید. زیرا درصد رد صلاحیت پزشکی بسیار پایین است، مگر در شرایط خاص!

دولت آمریکا برای اطمینان از سلامت جسمی و روحی افرادی که وارد خاک این کشور می شوند، متقاضیان را ملزم به انجام این تست کرده است.

متقاضیان مهاجرت به آمریکا با هر نوع ویزای مهاجرتی مانند برندگان لاتاری یا متقاضیان ویزای خانوادگی، قبل از رفتن به سفارت باید برای پاره ای آزمایشات و معاینات پزشکی به پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا مراجعه کنید. متقاضیانی که در قرعه کشی لاتاری برنده شده اند مراحل پس از برنده شدن در لاتاری راباید طی کنند که یکی از آنها انجام آزمایشات مدیکال است.

این پزشکان پس از آزمایشات و انجام تست ها، تاییدیه ای به شما می دهند که می توانید همراه خود به سفارت ببرید.

چه کسانی نیازمند آزمایش مدیکال آمریکا هستند؟

طبق اعلام سفارت آمریکا، همه متقاضیان درخواست ویزا برای ورود به این کشور می بایست نسب به انجام آزمایشات پزشکی مبادرت ورزند. حتی افرادی که در قرعه کشی لاتاری برنده شده اند و از اعلام نتایج را در سایت مربوط به اعلام نتایج مشاهده کرده اند نیز ملزم به انجام آزمایشات پزشکی هستند.

این معاینات و آزمایش‌ها توسط پزشکان تایید شده سفارت انجام میشود و نتایج آنها روی سایت سفارت قرار میگیرد و یا یک نسخه فیزیکی از نتیجه معاینات به افسر پرونده داده می شود.

لازم به ذکر است  افراد زیر 15 سال از انجام تعدادی آزمایش مانند عکس از قفسه سینه و آزمایش خون معاف هستند وانجام یک سری آزمایشات مشخص برای آنها کافی می باشد.

همان‌طور که می‌دانید آمریکا دارای سفارت فعال در ایران نمی باشد و برای انجام مراحل مربوط به مهاجرت و وقت سفارت از آمریکا  باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کنید.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

وقت مدیکال آمریکا در آنکارا

اخذ وقت مدیکال آمریکا در کشور ترکیه در شهر آنکارا انجام میشود.برای انجام آزمایشات پزشکی خود باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:
• نامه وقت سفارت و دریافت وقت وصاحبه حضوری سفارت
• اصل پاسپورت
• 2 عکس رنگی در اندازه پاسپورتی
• کپی مربوط به سوابق و تاییدیه‌های پزشکی ( از کشوری به جز ایران)
• ارائه مدارک مربوط به بیماری‌های خاص، اعمل های جراحی و یا مراقبت های روانپزشکی
• همراه داشتن عینک طبی در صورت استفاده
• همراه داشتن دارویی که به صورت روتین مصرف می کنید
• عکس قفسه سینه خانم های باردار
به طور کلی معاینات شما شامل سوابق پزشکی، معاینه فیزیکی و برای افراد بالای 15 سال تست خون، عکس از قفسه سینه، ادرار و سوزاک می‌شود. واکسن های مورد نیاز که ازسوی پزشک تعیین می شود نیز میبایست تزریق شود.

وقت مدیکال آمریکا در ایروان

ممکن است برخی از متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا از طریق سفارت این کشور در ارمنستان اقدام به ورود به سفارت کنند، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ورود به سفارت امریکا در ایروان را مورد بررسی قرار می دهیم:

تمامی متقاضیان درخواست ویزا باید معاینات و آزمایشات خود را نزد پزشکان معتمد انجام دهند که مورد تایید سفارت هستند.

متقاضی باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا به همراه داشته باشد:

نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
اصل پاسپورت
۳عکس رنگی جدید در قطع پاسپورت
کپی سوابق پزشکی و تائید سلامت متقاضی immunization records

پس از تکمیل آزمایشات دکتر آزمایشگاه نتایج را در پاکت‌های دربسته به بخش کنسولگری ارسال خواهد کرد و عکس تمامی رادیولوژی های  انجام شده به شما تحویل داده خواهد شد.

تنها در صورتی که به بیماری سل مبتلا  باشید ملزم به آوردن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری سفارت آمریکا هستید. اما در هر صورت به همراه داشتن نتایج رادیولوژی در هنگام اولین سفر به خاک آمریکا الزامی است.

مدت اعتبار آزمایشات پزشکی 6 ماه است و هنگام ورود به آمریکا نباید از تاریخ گزارش پزشکی شما 6 ماه گذشته باشد.

داخلی مدیکال

وقت مدیکال سفارت آمریکا در امارات

اطلاعات و جزئیات معاینات پزشکی سفارت آمریکا در امارات شبیه به اطلاعات ارائه‌شده توسط سفارت ارمنستان است.

متقاضیان درخواست ویزا باید بدون در نظر گرفتن سن، معاینات پزشکی خود را پیش از صدور ویزای آمریکا به اتمام برسانند. در ایروان یک بیمارستان با دو پزشک که در مجاورت یکدیگر هستند به شما وقت مدیکال میدهند.

بهتر است انگلیسی یا ارمنی بلد باشید. تنها پزشک مورد تائید سفارت مجاز به انجام این آزمایشات است و معاینات پزشکی سایر آزمایشگاه‌ها مورد تائید سفارت نخواهد بود.

شما باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا در امارات به همراه داشته باشید:

  • نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
  • اصل گذرنامه
  • ۴عکس رنگی جدید در اندازه پاسپورتی
  • کپی سوابق پزشکی تائید سلامت متقاضی immunization records
  • هزینه هرگونه آزمایش پزشکی نظیر رادیولوژی و تست خون باید بلافاصله در محل انجام آزمایش پرداخت شود. به طور کلی معاینات پزشکی شامل بررسی سوابق پزشکی، آزمایش فیزیکی و رادیولوژی قفسه سینه، تست خون و سوزاک (برای متقاضیان ۱۵سال و بالاتر) می باشد.

دولت آمریکا تمامی متقاضیان ۲سال به بالا را ملزم به انجام آزمایش بیماری سل TB کرده است.

لازم به ذکر است که هرگونه آزمایش رادیولوژی گرفته‌شده به شما تحویل می‌گردد. تنها در صورتی که مبتلا به بیماری سل باشید، ملزم به همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا هستید.

در هر صورت  همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام اولین سفر به خاک آمریکا ضروری بوده و باید به هنگام ورود به خاک آمریکا از تاریخ گزارش پزشکی شما کمتر از ۶ماه گذشته باشد.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

نکات مربوط به آزمایشات مدیکال سفارت آمریکا

تمام هزینه های معاینات و آزمایشات پزشکی بر عهده شخص شماست که در صورت رد درخواست شما قابل استرداد نمی‌باشد.
مدت اعتبار هر گواهی سلامت پزشکی 6 ماه است. اگر در طی این مدت وارد امریکا نشوید، نیاز به انجام آزمایشات مجدد خواهید داشت.
در نگهداری و حفظ جواب آزمایشات خود دقت کنید و چند کپی از آن به همراه داشته باشید.
یک عدد کپی از فرم DS-3025 یا همان برگه واکسیناسیون آمریکا نیز موجود می باشد که پزشک سفارت آن را به شما می‌دهد و نسخه اصلی نیز داخل همان پاکت در بسته قرار دارد.

مشاوره جهت وقت مدیکال آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا – متخصصین مجرب ما در قصران گشت با بیش از سالها تجربه ، می‌توانند در تمامی مراحل وقت مدیکال آمریکا، شما عزیزان را همراهی کنند. برای دریافت مشاوره،با مشاورین ما در تماس باشید . همچنین جهت انجام خدمات پیکاپ ویزا آمریکا می توانید به ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *