مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا – کانادا یکی از کشورهایی است که در روند اخذ مهاجر و اعطای انواع ویزای کانادا پیشرو است. دریافت ویزای کانادا دارای مراحلی است که باید به درستی انجام شود، از آنجایی که کشور کانادا در ایران دارای سفارت خانه نیست انجام کارهای مربوط به مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کانادا باید در کشوری ثالث انجام شود.

برای اخذ ویزای کانادا باید مشخص کنید که هدف شما از سفر چیست و قصد دریافت چه نوع ویزایی را دارید. چرا که بسته به نوع هدف شما از سفر ویزا دریافت میکنید. ضمن اینکه مدت زمان اخذ ویزا نیز به نوع ویزای کانادا بستگی دارد. مثلا شاید مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا از زمان دریافت ویزای کاری کانادا کمتر باشد.

با این حال یکی از مراحل اخذ ویزای بیشتر کشورها و همچنین کانادا انجام انگشت نگاری است. متقاضیان ایرانی برای انجام انگشت نگاری و کارهای مربوط به بیومتریک باید به کشور ثالثی سفر کنند و یکی از مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا ، که معمولا یکی از کشورهای ارمنستان، امارات و یا ترکیه است را انجام دهند. در این مقاله به مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا کدامند؟ 

برای اخذ ویزای کانادا اولین اقدامی که باید انجام دهید دریافت وقت سفارت است. برای دریافت وقت سفارت کانادا به دو صورت آنلاین و مراجعه حضوری می توانید عمل کنید. با مراجعه به سایت VFS و ساخت حساب کاربری و مشخص کردن کشوری که قصد دارید انگشت نگاری را در آن انجام دهید، می توانید وقت سفارت کانادا و بایومتریک دریافت کنید.

دقت داشته باشید که تمامی اطلاعات را باید کامل وارد کنید، همچنین در وارد کردن مدارک هویتی نیز باید دقت لازم را داشته باشید. بعد از اتمام ثبت نام برای اخذ ویزای کانادا، یک کد رهگیری به متقاضی ارائه می شود و تا یک ماه فرصت دارند تا به یکی از دفاتر VAC مراجعه کرده و انگشت نگاری را انجام دهند.

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا کدامند؟

انگشت نگاری سفارت کانادا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا انجام انگشت نگاری و کارهای بیومتریک است. متقاضی برای انجام این مرحله باید به یکی از مراکز مربوط به عکس برداری و یا اثر انگشت مراجعه نماید. انجام انگشت نگاری و بیومتریک در زمان بسیار کوتاهی و شاید در حدود 5 دقیقه انجام می شود. برای انجام انگشت نگاری میتوانید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه نمایید. بهتر است نیازی نیست تمام مدارک خود را برای انگشت نگاری کانادا همراه داشته باشید، دارا بودن کد رهگیری و پاسپورت برای انگشت نگاری کافی است.

نکات بیومتریک کانادا و مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا

  • در صورتی که روی انگشت خود خالکوبی دارید قبل از اقدام برای انگشت نگاری کانادا میبایست آن را از بین ببرید.
  • مدت زمان اعتبار عکس بیومتریک و انگشت نگاری کانادا 10 سال است.
  • افراد بالای 14 سال و کمتر از80 سال ملزم به انجام انگشت نگاری هستند.
  • افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند از انجام انگشت نگاری معاف هستند.
  • تمامی افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند باید برای انگشت نگاری حاضر شوند.

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا

بعد از انجام انگشت نگاری و بیومتریک، یک رسید به شما داده می شود که حکم یکی از مدارک شما را دارد. با وارد کردن کد رهگیری به طور آنلاین میتوانید نتیجه انگشت نگاری را پیگیری نمایید. بر طبق هدف متقاضی از سفر چند هفته تا چند ماه زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود.

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا کدامند؟

در صورتیکه درخواست ویزای شما ریجکت شده باشد خیلی سریع و طی چند روز به شما اعلام می شود. معمولا ریجکت شدن ویزای کانادا به دلیل نقص مدارک، دارا بودن سوء پیشینه، عدم اطمینان افسر از بازگشت متقاضی به کشورش رخ می دهد. پس از اینکه مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا انجام شد و پس از اینکه پاسخ مثبت انگشت نگاری شما اعلام شد، باید پاسپورت خود را جهت دریافت ویزا ارائه دهید. از آنجایی که کانادا در ایران دفتر وک ندارد برای دریافت ویزا و پیکاپ پاسپورت باید به سفارت کانادا در ترکیه، دبی و ارمنستان مراجعه کنید.

از آنجایی که این مرحله هزینه بردار است می توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت که توسط شرکت های معتبر انجام میشود استفاده کنید. قصران گشت مجری خدمات پیکاپ ویزا، اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا در کمترین زمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *