محدودیت سفر به کانادا در بحران کرونا – وزیر مهاجرت «کانادا»، «مارکو مندیچینو» (Marco Mendicino)، در جدیدترین توییت خود اعلام کرد: «خانواده‌های افراد دارای ویزای کار (موقت و دائم) کانادا، می‌توانند با رعایت قوانین جدید سفر به این کشور، وارد کانادا شده و از قانون ممنوعیت سفرها معاف هستند.»

وزارت «مهاجرت و شهروندی کانادا» (IRCC) این اقدام را در راستای جمع کردن دوباره اعضای خانواده‌ها در کنار هم به‌خصوص افرادی که شرایط ویزای خانوادگی آن‌ها به‌دلیل شیوع بیماری کرونا به‌حالت تعلیق درآمده بود، اعلام کرده است.

براساس این بیانیه، کلیه افرادی که دارای ویزای کار کانادا هستند می‌توانند برای همسر، فرزندان، اقوام درجه یکی و افراد تحت تکفل خود دعوتنامه جهت اخذ اقامت موقت یا سفرهای بیش از ۱۵ روز ارسال کنند.

کلیه افرادی که تقاضای سفر و ملحق شدن خانواده‌‌ها به خود را در خاک کانادا دارند، باید برای ورود به کانادا به دو مورد خاص دقت داشته باشند:

  1. ارائه مجوز کتبی از وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا با نام “FRL”، که ثابت می‌کند اعضای خانواده از محدودیت‌های سفر به کانادا معاف هستند.
  2. ارائه تاییدیه اجبار برای سفر به کانادا و ملحق شدن به خانواده به افسر کنترل مرزی و ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای موقت ورود به کانادا.

توجه: کلیه افرادی که تحت این برنامه قصد دارند خانواده خود را به کانادا بیاورند، باید مدارکی دال بر توانایی حمایت مالی و تامین سرپناه و هزینه‌های اقامت آن‌ها ارائه دهند.

چه کسانی تحت این برنامه می‌توانند ویزای اقامت موقت بگیرند؟

محدودیت سفر به کانادا در بحران کرونا شامل خانواده‌ها می‌شود؟ – اولین معیاری که “IRCC” یا همان وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا برای اعطای ویزای اقامت موقت خانواده‌ها در نظر می‌گیرد، «مدت زمان اقامت» افراد در کانادا است. براین اساس، افرادی که قصد اقامت موقت اما طولانی‌مدت داشته باشند، شانس بالاتری در اخذ این ویزا داشته و می‌توانند در طول این مدت با استفاده از برنامه‌های مهاجرپذیری کانادا خود نیز اقامت این کشور را دریافت کنند.

برای مثال افرادی که همسرانشان دارای ویزای کار یک یا دو ساله در کانادا هست، می‌توانند برای ملحق شدن به همسر خود از این برنامه استفاده کرده و در طول دوران اقامت همسرش در کانادا او را همراهی کند.

محدودیت سفر به کانادا در بحران کرونا

جدیدترین مدارک لازم برای سفر به کانادا 

محدودیت سفر به کانادا در بحران کرونا شامل خانواده‌ها می‌شود؟ – علاوه‌بر ارسال مدارک لازم جهت اثبات دلیل سفر و خویشاوندی با فرد ساکن کانادا و دریافت تاییدیه معافیت سفر به کانادا، افراد نیاز به ارائه مدارک زیر در فرودگاه دارند:

  • ارائه گواهی منفی آزمایش “PCR” که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از تاریخ پرواز انجام شده باشد.
  • تاییدیه ویزای بازدیدکنندگان
  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار

لازم به‌ذکر است، دولت کانادا جهت کاهش خطر ابتلای افراد به بیماری کرونا و کنترل شیوع آن، قوانین جدیدی وضع کرده که کلیه مسافران جهت تسهیل ورود به خاک این کشور، موظف به رعایت آن‌ها هستند:

  • نصب اپلیکیشن “ArriveCan” پیش از سفر و ثبت اطلاعات لازم در آن برای کلیه مسافران الزامی است.
  • کلیه افراد پس از ورود به کانادا باید در محل از پیش اعلام شده، قرنطینه ۱۴ روزه شده و در طی این مدت ۲ مرتبه آزمایش “PCR” بدهند.
  • کلیه افراد در بدو ورود به فرودگاه یا سوار شدن به هواپیما تحت غربالگری حرارتی قرار می‌گیرند و در صورت مشاهده علائم بیماری از ورود آن‌ها به هواپیما ممانعت به‌عمل می‌آید.

توجه: مجازات شکستن قانون قرنطینه ۱۴ روزه شامل جریمه نقدی تا ۷۵۰ هزار دلار کانادا و ۶ ماه زندان است. اگر در جریان خروج از قرنطینه و شکستن این قانون فردی زخمی شده و یا صدمه ببیند، فرد خاطی به مجازاتی معادل ۱ میلیون دلار کانادا جریمه نقدی و ۳ سال زندان محکوم خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *