شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا

انواع دعوتنامه کانادا – دعوتنامه، نامه ای است که توسط فردی که شهروند کانادا است و یا دارای اقامت دائم آن می باشد برای فردی دیگر  از خانواده و یا آشنایان که در خارج از کانادا زندگی می کند نوشته می شود. دعوتنامه جزو مدارک ضروری برای دریافت ویزای کانادا نیست اما در صورتی که فرد شرایط لازم برای دریافت یک دعوتنامه خوب و مناسب را داشته باشد می تواند با دارا بودن آن بر روی تصمیمی که سازمان مهاجرت کانادا IRCC در پرونده شما میگیرد موثر باشد.

در واقع و به زبان ساده تر دعوتنامه به درخواست ویزای شما اعتبار بیشتری می بخشد و افسر پرونده را از اینکه توسط فردی که مقیم و شهروند کانادا است دعوت شده اید مطمئن می کند.

شرایط نوشتن دعوتنامه و ارسال آن

فردی که دعوتنامه می نویسد باید شرایط و آمادگی انجام هر آنچه که در دعوتنامه نوشته است را داشته باشد. اگر در متن نامه ذکر کرده اید که توانایی مالی و مکانی برای پوششدهی فرد مورد متقاضی ویزا را دارید باید مطابق با متن بتوانید عمل کند. در واقع آنچه که در دعوتنامه می نویسد باید چیزی جز حقیقت نباشد تا بتوانید به آن عمل کنید.

انواع دعوتنامه کانادا

در نامه ی دعوتنامه ای که فرد می نویسد باید موارد زیر را لحاظ کند:

نام و نام خانوادگی فرد متقاضی ویزا

 • مشخصات فردی مانند تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن
 • طول اقامت او در کانادا
 • مکان استقرار او
 • تاریخ ترک کانادا
 • نسبت شما با فرد دعوت شونده
 • مشخصات فردی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و محل سکونتتان در کانادا
 • کپی از مدارکی که گویای وضعیت شما در کانادا است مانند کارت شهروندی، کپی کارت اقامت، سند ملک خود در کانادا
 • مدارکی دال بر اینکه میزان درآمد شما بالاتر از میزان درآمد تعیین شده است و توانایی پوشش هزینه ای خود و فرد دعوت شونده را دارید.

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا بسته به نوع ویزای فرد می تواند متفاوت باشد اما مرسوم ترین آنها دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه سوپر ویزای کانادا، دعوتنامه تحصیلی کانادا و دعوتنامه کاری کانادا می باشد.

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه سوپر ویزای کانادا

دعوتنامه سوپر ویزا مختص دعوت پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می باشد و در هر بار ورود فرد می تواند تا 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا 10 ساله است که  برای فرد واجد شرایط صادر می شود.

برای اینکه بتوانید ویزای سوپر کانادا را دریافت کنید باید دارای شرایط زیر باشید:

 •  آزمایش مدیکال کانادا را انجام داده باشید.
 • باید خارج از کانادا ساکن باشید و نوه و یا فرزند شما مقیم دائم کانادا باشد.
 • هدف شما از سفر به مبدا باید کاملا روشن باشد
 • دارای سوء پیشینه کیفری نباشید
 • میبایست از نظر مالی در وضعیت مساعدی قرار داشته باشید.
 • دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه تحصیلی 

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا در یکی از مقاطع تحصیلی دانش آموزی یا دانشجویی را دارید می بایست از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کنید. به عبارت دیگر acceptance letter  همان دعوتنامه تحصیلی است که از طرف دانشگاه یا مدرسه مورد نظر برای فرد متقاضی ارسال می شود.

پس از اینکه دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کردید و مدارک مورد نیاز خود را ارسال نمودید باید منتظر پاسخ درخواست خود باشید. در صورتیکه دانشگاه با درخواستتان موافقت کرد نامه ای مبنی بر اینکه مورد پذیرش واقع شده اید برای شما ارسال می کند.

از مهمترین شرایط برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا نداشتن گپ تحصیلی، دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر، نامه تمکن و استطاعت مالی می باشد. پس از اخذ دعوتنامه از دانشگاه مورد نظر می توانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کاری کانادا

انواع دعوتنامه کانادا – اگر به جهت کار قصد مهاجرت به کانادا دارید باید از سوی کارفرمای خود دعوتنامه ای معتبر دریافت کنید. به این نوع دعوتنامه جاب آفر کانادا گفته می شود. کافیست یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کرده و در برنامه مهاجرت کاری کانادا شرکت نمایید. اگر میزان امتیازات شما برای دریافت ویزای کاری کانادا کافی باشد موفق به دریافت این ویزا خواهید شد.

کیفیت نوشتن دعوتنامه

به فردی که متقاضی از سوی او دعوت می شود و آن فرد دعوتنامه می نویسد inviting person گفته می شود و فرد متقاضی applicant است. دعوتنامه باید به صورت انگلیسی  نوشته شود و جزئیات زیر در آن لحاظ شود:

 • نام و مشخصات فرد دعوت کننده
 • تاریخ نامه
 • نام سفارتی که دعوتنامه برای آن ارسال می شود (در اینجا کانادا)
 • آدرس و شماره تلفن سفارت

به این ترتیب فرد پس از معرفی خود خطاب به سفارت می گوید که مقیم دائم کانادا است (کپی از کارت اقامت خود ضمیمه کنید). درباره خانواده و تعداد افرادی که با شما زندگی می کنند کمی توضیح دهید. میزان درآمد خود را ذکر کنید و در نهایت پس از نوشتن مشخصات متقاضی ویزای کانادا و هدف او از سفر و ذکر تاریخ اتمام سفر او اعلام کنید که منتظر پاسخ سفارت به درخواستتان هستید.

انواع دعوتنامه کانادا

درانتها مجدد نام و نام خانوادگی خود را نوشته، تاریخ روز را ذکر کرده و ایمیل و امضای خود را نیز در پایین نامه درج نمایید.

اگر قصد دریافت ویزای کانادا را دارید کارشناسان مجرب قصران گشت راهنمای شما برای دریافت این ویزا هستند. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *