قوانین ورود به کانادا در دوران کرونا، آیا می‌توان به کانادا سفر کرد – همه ما در مجموعه  قصران گشت بابت مسائل پیش آمده در خصوص شیوع ویروس کرونا واقعا متاثر هستیم متاسفانه این بیماری که در سطح دنیا منتشر شده و منشا آن از کشور چین بوده ، ایران عزیزمان را نیز درگیر کرده و باعث شده بسیاری از هموطنانمان جان خود را نیز از دست بدهند.

کانادا هم از این بیماری بی نصیب نمانده و تبعا در کار ما و صدور ویزای کانادا نیز تاثیر خواهد گذاشت .دولت کانادا اقدامات جدیدی را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده که ممکن است شرایط سفر به کانادا را برای بسیاری از دارندگان ویزای کانادا یا ویزای همراه کانادا سخت‌تر کند.

چه کسانی می‌توانند وارد خاک کانادا شوند؟

قوانین ورود به کانادا در دوران کرونا،آیا می‌توان به کانادا سفر کرد – شما می‌توانید به کانادا سفر کنید اگر:

 • شهروند کانادا باشید.
 • اقامت دائم کانادا را داشته باشید.
 • اعضای خانواده یکی از شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا باشید و قصد اقامت در خاک کانادا به مدت حداقل ۱۵ روز را داشته باشید. (همسر یا شریک زندگی، فرزند، نوه، پدر، مادر یا ناپدری و ناماداری، قیّم یا سرپرست)
 • در صورتی که شرایط سفر به کانادا کاملا اضطراری بوده و:
  • اجازه کار موقت در کانادا را داشته باشید.
  • دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید.
  • درخواست اقامت دائم شما پذیرفته شده باشد.
  • قصد ترانزیت از طریق یکی فرودگاه‌های کانادا را داشته باشید.
  • دیپلمات ایرانی باشید.
  • حضور شما در کانادا در راستا با منافع ملی کانادا باشد.

اگر شما جزو این افراد نیستید، همین حالا هم می‌توانید برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید اما هیچ زمان پاسخگویی مشخصی برای دریافت ویزای کانادا وجود نداشته و حداقل تا ۳ ماه آینده پاسخی از سوی سفارت کانادا دریافت نخواهید کرد. تا امروز (21 تیر ماه) فقط دفاتر خدمات ویزای کانادا در  ترکیه ، باکو، دبی، اربیل باز شده‌اند.

 قوانین ورود به کانادا در دوران کرونا، آیا می‌توان به کانادا سفر کرد

انگشت نگاری سفارت کانادا

شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت آنلاین از یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا که در حال حاضر باز شده‌اند وقت سفارت بگیرند. هرچند در حال حاضر به خاطر نبود پرواز به مقصد ترکیه، باکو یا دبی، نمی‌توانید خود را به سفارت کانادا در این کشورها برسانید اما در نظر داشته باشید که در حال حاضر و در شرایط شیوع کرونا، در خوشبینانه‌ترین شرایط، نزدیک‌ترین وقت سفارت کانادا تا دو ماه دیگر هم به شما داده نخواهد شد. امیدواریم که تا دو ماه دیگر هم مرزهای کشورهای همسایه باز به روی ایرانیان بازگشایی می‌شود.

پیکاپ ویزا برای ویزای کانادا

همانطور که می‌دانید تمامی ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری کانادا از طریق سفارت کانادا در ترکیه واقع در آنکارا ترکیه به ایرانیان صادر می‌شود. از این رو در حال حاضر، با توجه به از سر گیری این دفاتر در ترکیه ، امکان پیکاپ پاسپورت ایرانی از طریق دفاتر وک کانادا وجود دارد.

وضعیت ویزاهای کاری یا تحصیلی نامعلوم است

 قوانین ورود به کانادا در دوران کرونا،آیا می‌توان به کانادا سفر کرد – از سوی دیگر در مورد وضعیت دارندگان ویزای کاری یا تحصیلی که در حال حاضر خارج از کانادا یا آمریکا هستند اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد. وزیر امنیت عمومی کانادا روز 18 مارس گفت که این افراد می توانند به کانادا بازگردند. اما بیانیه دولت فدرال مورخ 19 مارس در مورد پروازها مشخصا می گوید که دانشجویان خارجی که خارج از کانادا و ایالات متحده هستند اجازه سفر هوایی به کانادا نخواهند داشت مگر اینکه همسر یا فرزند وابسته شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا باشند.

در عین حال، دارندگان ویزاهای کاری یا تحصیلی که در حال حاضر در آمریکا هستند، و به کشور دیگری سفر نکرده اند مادام که سفرشان به کانادا ضروری تشخیص داده شود ممکن است مجاز به ورود به کانادا باشند. دولت کانادا همچنین افراد دارای ویزای کاری یا تحصیلی یا اقامت دائم کانادا که هر از چندی با سفر به کانادا در پی تمدید وضعیت ویزا یا اقامت دائم خود هستند را از سفر مجدد به کانادا جهت تمدید وضعیت خود باز می دارد و از این افراد خواسته تا اطلاع ثانوی به مرز کانادا نزدیک نشوند.

قبل از پرواز به کانادا باید بدانید

تمامی الزامات شرکت هواپیمایی را رعایت کرده و تست‌های لازم از جمله تب، سرفه و مشکلات تنفسی از شما گرفته شود. در صورت داشتن هریک از علائم بیماری، مجاز به سفر به کانادا نخواهید بود. همچنین باید ثابت کنید که ویزای شما معتبر است و محدودیتی برای سفر به کانادا ندارید. پس باید در هنگام پرواز همه مدارک را با خود همراه داشته باشید. همچنین باید مدارک اقامت خود در کانادا به مدت بیشتر از ۱۵ روز را نیز قبل از پرواز ارائه دهید.

برنامه قرنطینه اجباری در خاک کانادا 

به محض ورود به خاک کانادا  (گیت ورودی)، سلامتی شما توسط کارشناسان بهداشت مرزی ارزیابی خواهد شد. اگر شهروند غیر کانادایی بوده و علائم بیماری کرونا را داشته باشید، مجاز به ورود به خاک کانادا نخواهید بود. اما در هر صورت همه افرادی که در تاریخ اجرای قوانین ورود به کانادا، به این کشور سفر می‌کنند، موظف به ارائه برنامه برای یک قرنطینه اجباری ۱۴ روزه هستند.

 قوانین ورود به کانادا در دوران کرونا، آیا می‌توان به کانادا سفر کرد

در صورتی که علائم بیماری در شما یافت نشود، به شرط آن‌که مکان مناسب برای گذراندن قرنطینه به صورت شخصی (سوریس بهداشتی جدا، مکان جدا از باقی افراد خانواده و غیره) را داشته، در کنار افراد آسیب پذیر نبوده و تحت هیچ شرایطی جز دریافت کمک پزشکی ضروری از آن محل خارج نشوید… در برنامه قرنطینه اجباری بعد از ورود به خاک کانادا شما باید موارد زیر را مشخص کنید:

 • مکان مناسبی برای اقامت در طول مدت قرنطینه دارید.
 • چگونه قصد دارید تا خود را به محل اقامت مورد نظر برسانید. (وسیله نقلیه شخصی)
 • تمامی مواد غذایی خود را مورد نیاز خود برای دوره قرنطینه را در به صورت یکجا و به روشی امن تهیه نمایید.

اگر شهروند کانادا و یا از اعضای خانواده شهروند کانادا باشید و علائم بیماری کرونا در شما مشاهده شود باید این دوران ۱۴ روزه قرنطینه را در مکانی که از سوی دولت برای شما مشخص می‌شود بگذرانید. بدین ترتیب که اگر وسیله نقلیه شخصی نداشته باشید یا محل مناسب اجرای قرنطینه (مکان زندگی کاملا مجزا) که خود را جدا از بقیه خانواده قرنطینه کنید دولت کانادا برای شما محلی فراهم می‌کند تا قرنطینه ۱۴ روزه‌یتان را سپری کنید.

در صورتی که از قوانین قرنطینه کانادا سرپیچی کنید، ممکن است به جریمه ۷۵۰,۰۰۰ دلاری یا حبس تا سقف ۶ ماه محکوم شوید و در صورتی که اقدامات شما برای دیگران خطرناک باشد یا به قیمت جان دیگران تمام شود، به ۳ سال حبس و پرداخت ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار جریمه نقدی یا حتی هردو با هم محکوم خواهید شد. همچنین پلیس کانادا در صورت مشاهده هرگونه تعدی از قوانین قرنطینه کانادا در طول دوره قرنطینه، شما را تا ۱,۰۰۰ دلار کانادا جریمه نقدی خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *