کشور پهناور کانادا کشوری است که افراد به دلایل مختلف به آن مهاجرت و یا سفر می کنند. به همین علت دولت این کشور انواع ویزای کانادا را اعم از ویزای کاری کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا و ویزای خود اشتغالی کانادا و ویزای هنرمندان کانادا را برای متقاضیان صادر می کند. یکی از موارد ویزای خود اشتغالی، ویزای هنرمندان کانادا است. متقاضی دریافت این ویزا باید دارای شرایط و مدارکی باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

ویزای هنرمندان کانادا

ویزای هنرمندان کانادا، یا ویزای خود اشتغالی به فردی اعطا میشود که طی 5 سال گذشته از زمان درخواست خود حداقل 2 سال در رشته ای هنری و یا ورزشی فعالیت مرتبط داشته باشد. همانطورکه گفته   شد فرد متقاضی باید در رشته خود دارای فعالیت بوده باشد و صرفا داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کافی نیست. مشاغلی مانند نویسندگی، ویراستاری، مترجمی، تهیه کنندگی، کارگردانی و آهنگسازی در این دسته بندی قرار میگیرد و صاحبان این مشاغل میتوانند برای اخذ ویزای هنرمندان کانادا درخواست دهند.

ویزای هنرمندان کانادا

شرایط مورد نیاز برای ویزای هنرمندان کانادا

فرد متقاضی دریافت ویزای هنرمندان کانادا باید ثابت کند به اندازه کافی به حرفه خود مسلط است و از طریق اشتغال در کانادا سود قابل توجهی را وارد کانادا می کند.

همچنین وی باید اثبات کند توانایی ادامه فعالیت های خود در کانادا را دارد. معمولا سابقه و پرونده فرد از 5 سال قبل از زمان درخواست، مورد بررسی قرار میگیرد و متقاضی باید در طی این 5 سال، 2 سال به فعالیت حرفه ای پرداخته باشد. همچنین فرد باید اثبات کند می تواند هزینه های زندگی خود در کانادا را تامین کند. طرح و برنامه کاری متقاضی باید قابل اجرا در کانادا باشد و از بازار کاری خوبی برخوردار باشد.

فرد متقاضی ویزای هنرمندان کانادا باید افسر پروند را مجاب کند که فعالیت او در کانادا باعث سودآوری شده و بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبتی خواهد داشت. فرد متقاضی دریافت ویزای هنرمندی کانادا ، باید بتواند امتیازات کافی برای اخذ این ویزا را دریافت کند.

حداقل امتیاز برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا 35 امتیاز است که شاخص هایی مانند تحصیلات، تجربه و سن در کسب امتیاز موثر هستند.

  • افرادی که در بازه سنی 20 تا 49 قرار دارند امتیاز بیشتری کسب می کنند.
  • همچنین مدرک تحصیلی بالا نیز بر امتیازات فرد اضافه میکند.

یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا دانستن یکی از زبان های رایج در کانادا است، متقاضی باید به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی صحبت کند و نمره مورد نظر را در آزمون آیلتس و یا یکی از آزمون های درخواست شده کسب کند.

افرادی که سابقه دریافت یکی از ویزاهای کانادا را دارند شانس بیشتری برای دریافت ویزای هنرمندی کانادا اخذ می کنند. برای مثال متقاضیانی که با اخذ ویزای تحصیل کانادا مدتی را در کانادا حضور داشته اند امتیاز بیشتری برای دریافت ویزای کانادا دارند.

مراحل دریافت ویزای هنرمندان کانادا

در ابتدا و قبل از ارسال درخواست باید شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که واجد شرایط هستید برای دریافت این ویزا درخواست دهید در غیر این صورت بهتر است کمی صبر کنید و تجربه و سابقه کار کافی در حرفه خود به دست آورده و بعد برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

در قدم اول باید به سایت اداره مهاجرت کانادا ایمیل زده و در صورتی که تایید شوید فرم های مربوط به اخذ ویزا برای شما ارسال میشود که باید با دقت تمامی آنها را پر و تکمیل نمایید.

تمامی مدارک تکمیل شده همراه با فیش واریزی آنها را برای سازمان مهاجرت ارسال نمایید. در صورت تایید و کامل بودن مدارک به شما اطلاع داده می شود که برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری مراجعه نمایید. در صورت تایید همه مراحل و مدارک فرد میتواند برای دریافت ویزای خود اقدام نماید، که در این مرحله می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

ویزای هنرمندان کانادا

مدارک اخذ ویزای هنرمندان کانادا

بهتر است قبل از هر اقدامی، مدارک خواسته شده را جمع اوری نمایید. دقت داشته باشید که هر گونه نقص یا جعل در مدارک خواسته شده می تواند دریافت ویزای شما را به مخاطره اندازد.

مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا موارد زیر هستند:

  • مدارک شناسایی شامل گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • تمکن مالی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک مربوط به کسب و کار و حرفه متقاضی
  • نمره آزمون زبان

بهترین شهرهای کانادا برای هنرمندان

بهتر است درباره شهرهای کانادا و بهترین شهر برای انجام فعالیت های هنری در این کشور نیز اطلاعاتی کسب کنید.

از میان شهرهای کانادا میتوان ونکوور را به عنوان شهری که رشته های هنری در دانشگاه های آن تدریس میشود معرفی کرد. انواع گالری ها و نمایشگاه های سالانه در این شهر برگزار می شود و هنرمندان بسیاری در این شهر سکونت دارند و بخش های هنری از سوی سیاستمداران به خوبی حمایت می شود. در محله مانت پلیزانت ونکوور هر ساله نقاضی دیواری سالانه برگزار می شود. بنابراین ونکورر را می توان بهترین شهر برای زندگی از طریق دریافت ویزای هنرمندی کانادا نامید.

ویزای هنرمندان کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای هنرمندان کانادا

دریافت ویزای هنرمندان کانادا می تواند مسیر تابعیت این کشور را هموار کند. در واقع در صورت دارا بودن شرایط، افراد با دریافت یکی از ویزاهای کانادا می توانند تابعیت این کشور را به دست آورند. برای کسب اقامت دائم کانادا و پاسپورت این کشور متقاضی باید اثبات کند پس از دریافت ویزای خوداشتغالی به مدت 3 تا 5 سال در این کشور حضور داشته و به فعالیت کاری خود ادامه داده، همگی قوانین کشور کانادا را رعایت کرده و هیچ بدهی به دولت ندارد.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *