Categories: وبلاگ

پیگیری ویزای شینگن

پیگیری ویزای شینگن – ویزای شینگن یا ویزای اروپا جزء ویزاهای پر متقاضی از سمت افرادی است که اهل سفر و بازدید هستند. همانطور که مطلع هستید با دارا بودن ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو می توانید به سایر کشورهای این ناحیه نیز سفر کنید..

سوال بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای شینگن این است که پس از انجام مصاحبه و تحویل مدارک چطور می توانم از روند پرونده ام اطلاع پیدا کنم؟ گاهی بازه زمانی پاسخگویی به ویزای شینگن کمی بیشتر از معمول طول می کشد که باعث نگرانی فرد متقاضی می شود و به فکر این می افتد که چطور از وضعیت پرونده ام اطلاع پیدا کنم؟

مدت زمان دریافت جواب ویزای شینگن نسبت به هر سفارت متفاوت است اما معمولا در بازه زمانی 14 تا 21 روز بعد از انگشت نگاری و تحویل مدارک جواب ویزای شما اعلام می شود.

سفارت های مختلف روش های متفاوتی را برای رهگیری پاسخ ویزا در نظر گرفته اند و بسته به نظر متقاضی دارد که چه روشی را برای پیگیری جواب ویزایش انتخاب کند.

اکثرا افراد برای دریافت پاسخ ویزای خود به صورت حضوری به کنسولگری ها و یا کارگزاری ها مراجعه می کنند. اگر در زمان مراجعه برای پیگیری جواب ویزای شینگن فقط پاسپورت خود را داخل پاکت تحویل گرفتید یعنی ویزا شده اید. در صورتیکه داخل پاکت علاوه بر پاسپورت یک نامه هم دریافت کردید به معنی ریجکت شدن است که داخل نامه دلایل رد شدن ویزای شما ذکر شده است.

همانطور که گفته شد بسته به نظر متقاضی جواب ویزا اعلام میشود؛ می توانید درخواست دهید که جواب ویزا را توسط پیامک، ایمیل یا پست دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای شینگن از هر فردی با دیگری متفاوت است، اما مدارک و شرایطی یکسان برای همه ثابت است که فرد متقاضی باید دارای آن باشد. روش های پیگیری ویزای شینگن نیز با توجه به کشور و سفارت نیز متفاوت است. در ادامه مطلب طریقه استعلام جواب ویزای شینگن را برایتان توضیح می دهیم.

پیگیری ویزای شینگن

پیگیری ویزای شینگن آلمان

کارگزرای ویزامتریک مسئول دریافت مدارک و رسیدگی به پرونده متقاضیان اخذ ویزای آلمان است. متقاضیان برای استعلام جواب ویزای شینگن خود باید به سایت  www.visametric.com مراجعه نمو.ده و بعد از وارد کردن شماره پاسپورت و بارکد وارد صفحه شخصی خود شده و از وضعیت ویزای خود مطلع شوید .

پیگیری ویزای شینگن نروژ

کارگزرای VFS Global مسئول تحویل مدارک، انگشت نگاری و رسیدگی به مدارک متقاضیان ویزای شینگن نروژ است. با وارد شدن به سایت وی اف اس و وارد کردن کد رهگیری می توانید به صفحه شخصیتان وارد شده و از روند و مراحل پرونده و یا جواب ویزای خود مطلع شوید. در صورتی که تعیین کرده باشید از طریق پیامک نیز می توانید جواب ویزای شینگن نروژ را دریافت کنید. برای استعلام ویزای شینگن جکهوری چک، بلژیک و پرتغال نیز می توانیدبه سایت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

از طریق وبسایت www.ckgsir.com  می توانید به پرونده ویزای ایتالیای خود رسیدگی کنید. پس از ورود به سایت و پر کردن قسمت مربوط به شماره فرم و شماره ارجاع شماره پاسپورت و نام و نام خانوادگی خود می توانید درخواست ویزای خود را پیگیری نمایید.

پیگیری ویزای شینگن فرانسه

نرم افزار آنلاین infoVISA برای پیگیری پاسخ ویزای فرانسه طراحی شده است. در سایت VFS گلوبال و TLS  با وارد کردن اطلاعات و شماره رهگیری می توانید نتیجه و پاسخ ویزای خود را چک و بررسی نمایید.

پیگیری ویزای شینگن اسپانیا

جواب ویزای اسپانیا معمولا طی 14 روز اعلام میشود اما برای پیگیری جواب ویزا می توانید به صورت حضوری به دفتر بی ال اس که نماینده رسمی سفارت اسپانیا در ایران است مراجعه نمایید.

به خاطر داشته باشید که اطلاعات وشماره کاربری خود را حتما ذخیره داشته باشید تا در پیگیری جواب ویزای شینگن دچار مشکل نشوید.جهت اخذ ویزای شینگن، ویزای اروپا و تورهای اروپا با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago