آیا ویروس کرونا باعث تعلیق توافقنامه اتحادیه اروپا می شود؟!

ویروس کرونا باعث تعلیق توافقنامه شینگن نشد ، با وجود شیوع ویروس کرونا در اروپا ( 280نفر مبتلا در ایتالیا ) اتحادیه اروپا در حال حاضر قصد ندارد توافقنامه شینگن را به حالت تعلیق درآورد .

اپیدمی ویروس کرونا که در شهر “ووهان” در مرکز چین در اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ آشکار شد تا کنون موجب مرگ بیش از ۲ هزار نفر در چین، و دها نفر دیگر در سراسر جهان شده است. این اپیدمی در حال حاضر همچنان در حال گسترش است.

سازمان جهانی بهداشت  هشدار داده است که اگر اقدامات الازم برای مهار و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا انجام نگیرد، ممکن است به زودی این ویروس وارد همه کشور‌های جهان شود.

EU -Says - Border- Closure – Allocates- to -Fight- Coronavirus

مقامات اتحادیه اروپا بر این باورند که چک کردن مسافرانی مرزی نمی تواند جلوی انتشار ویرووس کرونا را بگیرد . صدراعظم اتریش ، سباستین کورز اعلام کرد که اتریش کنترل های دقیق تری را مبنی بر رفت و آمدهااعمال می کند.

ویروس کرونا باعث تعلیق توافقنامه شینگن نشد ،در جلسه ای که اتحادیه ی اروپا تشکیل داد ،‌تصمیم بر این شد که مبلغ 232 میلیون یورو به مسئله ی پیشگیری از کرونا اختصاص داده شود.

اورسولا فون دره لیین ، رئیس کمیسیون اروپا در این جلسه گفت: با افزایش روند این مشکل ، بهداشت عمومی در اولویت قرارد ارد.  این اقدامات باعث افزایش آمادگی در اروپا ، چه در چین و چه در جاهای دیگر می شود و جامعه جهانی باید با هم همکاری کنند.

عضو هیات اتحادیه اروپا برای مدیریت بحران و هماهنگ کننده کردناین موقعیت اضطراری در اروپا گفت: بسته های کمکی از سازمان بهداشت جهانی حمایت می کند و بحث بودجه را مورد هدف قرار  داده اند تا کشورهایی که سیستم های بهداشتی ضعیف تری دارند عقب نمانند.

وی گفت: “هدف ما مهار شیوع بیماری در سطح جهانی است.

همچنین سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا در ایتالیا اعلام کرد که این کشور تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از گسترش ویروس اتخاذ کرده است. ایتالیا بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در اروپا داراست به طوری که بیش از ۲۶۰ مورد ابتلا و ۷ مورد مرگ ناشی از آن در این کشور گزارش شده است.

تعداد افرادمبتلا در ایتالیا به بیش از 280 نفر رسیده است که 7 نفر از انها فوت شده اند که همگی افراد سالخورده و ناتوان بوده اند.

تاکنون ده شهردر لومباردی و یکی در ونتو در حالت قرنطینه هستند و حدود 50،000 نفر از ساکنان ممنوع الخروج شده اند. مقامات منطقه دستور داده اند که مکان هایی مانند بارها ، رستوران ها و دیسکوها بسته شود.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *