وبلاگ

پاسخ سوالات ویزا و سفر به خارج در شیوع ویروس کرونا

کرونا چه تاثیری در گرفتن ویزا داشته است؟

 ویزا و سفر به خارج در شیوع ویروس کرونا-متاسفانه روند فراگیری ویروس کرونا در صدور ویزای شینگن و ویزای کانادا هم وارد شد. اپیدمی ویروس کرونا یا کووید 19 (COVID-19) پس از 2 ماه از گسترش آن در کشور چین وارد کشور ایران شد. این گستردگی سبب شد که به سرعت تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان دچار این بیماری شده و در بیمارستانها بستری شوند.

این سرعت در گشترش کرونا باعث نگرانی بسیاری از کشورها از جمله کشورهای شینگن شده و تصمیم به لغو پرواز ها به مقصد ایران و از مبدا ایران به کشور خود شدند. البته این نگرانی ها محدود به لغو پرواز ها نشده و تاثیر قابل توجهی هم در گرفتن ویزای شینگن نیز داشته است. این مشکل نه تنها برای ویزای شینگن، که برای اخذ ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای آمریکا و … نیز به وجود آمده و باعث بروز مشکلات و نگرانی‌هایی نزد بسیاری از هموطنانی که قصد سفر به این کشورها را داشته‌اند گردیده است.

 این موضوع ما را برآن داشت تا به دنبال پاسخی برای پرسش‌ها و نگرانی‌های شما عزیزان باشیم.

در حال حاضر مسافران به سه دسته زیر تقسیم میشوند:

دسته اول

مسافرینی که ویزای خود را از سفارت شینگن یا کانادا یا سفارت های دیگر دریافت نموده اند ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران و بسیاری کشور های دیگر بلاتکلیف هستند.

دسته دوم

مسافرانی که قصد سفر دارند ولی هنور درخوایست ویزا به سفارت کشور مقصد خود را نداده اند.

دسته سوم

مسافرانی که درخواست ویزای خود را به سفارت مربوطه داده اند ولی با توجه به شیوع ویروس کرونا نگرانی از بابت صدور ویزا سفر خود را دارند.

سوالات و پاسخ  ویزا و سفر به خارج در شیوع ویروس کرونا

 • با توجه به شیوع ویروس کرونا در حال حاضر امکان سفر ندارم آیا امکان تمدیدی ویزا وجود دارد ؟

بله امکان تمدید ویزا وجود دارد بسته به سفارتی که ویزای خود را دریافت نموده اید میتوانید درخواست ویزای جدید برای ماکسیمم یک هفته قبل از پایانت اعتبار ویزا فعلی به سفارت ارایه دهید.

 

 • آیا کشوری که قصد سفر به آن را دارید، درخواست ویزای شما را در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا خواهد پذیرفت؟

در راستای اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها اگرچه با تاخیر موضع خود را در این زمینه مشخص کرده‌اند. برخی کشورها مراکز ارائه دهنده ویزای خود را به صورت کامل تعطیل کرده و تا اطلاع ثانوی هیچ درخواست جدیدی را نخواهند پذیرفت. برخی کشورها همچنان به صورت محدود در حال ارائه خدمات ویزا به متقاضیان خود هستند. دفاتر خدمات کنسولی این کشورها در برخی روزها و ساعات خاص آماده ارائه خدمات به مسافرین است.

برای اطلاع از پذیرش درخواست ویزا می‌توانید به سایت سفارت و یا شرکت ارائه دهنده خدمات کنسولی آن کشور مراجعه بفرمایید. از آنجایی که شرکت VFS global ارائه دهنده خدمات کنسولی بسیاری از کشورها می‌باشد، برای آگاهی از باز بودن دفاتر این شرکت در شرایط کنونی شیوع ویوروس کرونا، می‌توانید به آدرس www.vfsglobal.com مراجعه نمایید.

 • ویزای خود را دریافت کرده‌اید، اما کشوری که قصد سفر به آن را دارید، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا محدودیت سفر وضع کرده است. آیا باز هم قادر به سفر به این کشور هستید؟

برخی از کشورها تنها به شهروندان خود و یا دارندگان اقامت دائم آن کشور اجازه ورود داده و به مسافرانی که سفرشان غیر ضرور است، صرف نظر از اینکه ویزای معتبر داشته باشند یا خیر، اجازه ورود نخواهد داد. پس بهتر است قبل از تهیه بلیط و سفر به کشور مورد نظر، از طریق وبسایت سفارت مورد نظر، محدودیت‌های مسافرتی مقصد خود را در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا بررسی نمایید.

 • محدودیت سفر به یک کشور به معنی ریجکت درخواست‌های جدید ویزا خواهد بود؟

خیر، شیوع ویروس کرونا و اجرای قوانین سختگیرانه مسافرتی در برخی کشورها، به هیچ عنوان به معنی ریجکت ویزا و یا ریفیوز شدن درخواست‌های جدید نیست و تنها بررسی پرونده‌های جدید برای مدتی نامشخص به تعویق خواهد افتاد. پس اگر بررسی پرونده درخواست ویزا شما خیلی طول کشیده نگران ریجکتی ویزا نباشید.

 • ایا اگر به سفر بروم قرنطینه میشوم ؟

بسیاری از کشور های اروپایی و اسیایی قانون قرنطینه را به مدت دو هفته برای مسافرین ایرانی و چینی گذاشته اند حتی تایلند،

 • تعلیق در بررسی پرونده‌های درخواست ویزا در شرایط کنونی شیوع کرونا، به معنی عدم پذیرش همه درخواست‌های جدید است؟

 خیر، ممکن است سفارت بررسی پرونده‌های مربوط به یکی از انواع ویزا را تعلیق کرده باشد. در این صورت شما مشکلی برای ارائه درخواست سایر انواع ویزا نخواهید داشت. به طور مثال در حال حاضر شما قادر به ارائه درخواست ویزای کوتاه مدت برای یکی از کشورهای شینگن نخواهید بود، اما می‌توانید درخواست ویزای بلند مدت و یا ویزای تحصیلی کانادا یا کاری خود را به سفارت ارائه دهید.

 • امکان کنسل کردن و یا تغییر زمان وقت سفارت به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود دارد؟

این امکان برای اغلب سفارت‌ها وجود دارد و برای این کار، کافیست به سایت ارائه دهنده وقت سفارت مورد نظر بروید. به طور مثال در مورد کشورهایی که کارگزار رسمی سفارت آن‌ها شرکت وی اف اس گلوبال است کافی است به سایت این شرکت مراجعه و با انتخاب کشور ایران و کشوری که قصد گرفتن وقت سفارت آن را دارید وقت سفارت خود را کنسل و یا جابجا کنید.

 • زمان بازگشایی مجدد دفاتر VAC یا کنسولگری‌های بسته شده چه تاریخی است؟

به علت نامشخص بودن وضعیت گسترش ویروس کرونا، هنوز تاریخ قطعی بازگشایی مجدد دفاتر ارائه دهنده خدمات ویزا مشخص نیست. اما شما می‌توانید با بررسی سایت سفارت یا کارگزاری مورد نظر، از جدیدترین خبرها مطلع شوید.

 • چنانچه اقامت موقت شما تحت عنوان ویزای توریستی/ کار/ تحصیلی، رو به اتمام می باشد، چه کار می‌توان کرد؟

اگر شما همچنان در کانادا هستید، می‌توانید اقامت خود را به صورت آنلاین تمدید نمایید و تا زمان اعلام نتیجه درباره پرونده شما، می‌توانید در خاک کانادا بمانید. برای تمدید ویزای خود نباید به مرز کانادا سفر کن.

 • آیا شیوع ویروس کرونا بر زمان بررسی پرونده‌ها توسط سازمان مهاجرت تاثیر می‌گذارد؟

احتمالا به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده و اختلال در سرویس دهی، بررسی پرونده‌ها با تاخیر انجام خواهد شد.

 

سوالات خود را در قسمت ثبت دیدگاه وارد کنید  تیم کارشناسی ما بلافاصله به سوالات شما عزیزان جواب خواهند داد.

This post was last modified on 2020/05/11 12:40 ب.ظ

shiva samadi

View Comments

 • با سلام
  من برای امتحانی اوایل بهمن باید ثبت نام کنم. امتحان هفته آخر اسفند برگزار میشه.
  کدوم یک از این کشورها قطعا برای اواخر اسفند پرواز خواهند داشت و ویزای توریستی برای سه روز خواهند داد؟
  هند
  پاکستان
  امارات
  عربستان
  هنگ کنگ
  سنگاپور

  • سلام وقت بخیر

   لطفا تماس بگیرید همکارای ما راهنمایتون کنند 02188697080

 • با سلام بنده حدودا ۵ ماه قبل از شیوع کرونا تصمیم به اقدام برای ویزای کاری کانادا کردم و همینطور هم شد اما برای گرفتن این ویزا و بالا بردن شانس ویزا شدنم بهتره که به کشور های معتبری مثل کشورهای حوزه شنگن ، استرالیا، ژاپن و روسیه سفر کنم الان به دلیل سخت گیری زیادی که اعمال میشه تازه باید دو سفر داشته باشم اما هیچ کشور معتبری الان ویزای توریستی نمیدن و من موندم که چیکار کنم یا باید ریسک کنم و بدون پرونده قوی ادامه بدم و ممکنه ریجکت بشم یا هم باید صبر کنم تا بتونم یکی دوتا سفر به کشور های معتبر برم که معلوم نیست کی ممکن بشه از طرف دیگر?? فرزندم هم به عنوان فرزند زیر ۱۸ سال قرار هست با من بیاد و فرصت محدودی داریم که به ۱۸ سالگی برسه چیکار کنم؟واقعا فکر کنم یکی از پیچیده ترین کیس ها هستم!!!

  • سلام وقت بخیر
   لطفا برای مشاوره رایگان با تیم ما تماس بگیرید به بهترین نحو شما رو راهنمایی می کنند با توجه به شرایطی که به وجود آمده و شرایط خاص شما

   02188697080

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago