شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان – یکی از کشورهای مهم در منطقه schengen آلمان است. در سالهای اخیر نرخ جذب مهاجر در این کشور بالا رفته به همین جهان آلمان انواع مختلفی از ویزا را برای افرادی که خواهان ورود به این کشور هستند فراهم کرده است. از مهمترین ویزاهای آلمان می توان به ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ترانزیت، ویزای پیوست به خانواده و ویزای جستجوی کار اشاره کرد. اغلب مهاجران با هدف توریستی، تحصیلی و کار وارد این کشور میشوند. همانطور که گفته شد آلمان در منطقه شینگن واقع شده است بنابراین برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن دریافت کنید. در ادامه مطلب انواع ویزای شینگن آلمان را توضیح می دهیم.

شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان

شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان نیز مانند سایر کشورهای عضو این منطقه است و باید تمامی شرایطی را که برای اخذ ویزای شینگن نیاز هست را دارا باشید. برای سفر به آلمان می توانید یکی از ویزاهای زیر را درخواست دهید:

انواع ویزای شینگن آلمان

ویزایی که برای شما صادر می شود به هدف شما از سفر بستگی دارد، به همین جهت مهم است که مشخص کنید با چه هدفی قصد سفر به آلمان را دارید تا بر طبق آن برایتان ویزا صادر شود.

شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان

ویزای شینگن توریستی آلمان

اگر با هدف بازدید از آلمان و دیدار خانواده قصد سفر به این کشور را دارید باید درخواست ویزای شینگن توریستی آلمان را دهید. ویزای توریستی آلمان دردسته ویزاهای کوتاه مدت قرار میگیرد و مدارک و پرونده شما توسط کارگزاری ویزامتریک بررسی می شود. پس از تامین شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان ، میتوانید با دارا بودن ویزای توریستی آلمان می توانید 90روز دربازه زمانی 6 ماهه در این کشور حضور داشته باشید.

ویزای شینگن کاری یا جاب آفر آلمان

برای دریافت ویزای شینگن کاری آلمان باید از یک کارفرمای آلمانی دعوت به کار شوید و شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان را داشته باشید. بعد از اینکه رزومه و سابقه کاری خود را برای کارفرما فرستادید و در مصاحبه پذیرفته شدید از طرف کارفرما دعوتنامه دریافت می کنید که مدت آن بسته به قرارداد شما دارد. برای دریافت ویزای کاری آلمان فرد متقاضی باید در زمینه ای خاص دارای مهارت کافی بوده و دارای مدارک مورد نیاز نیز باشد.

ویزای شینگن تحصیلی آلمان

برای تحصیل در دانشگاه های آلمان می بایست پس ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود از یک دانشگاه دعوتنامه دریافت کنید. با دارا بودن دعوتنامه از دانشگاه اخذ ویزای شینگن تحصیلی آلمان راحت تر خواهد بود. دارا بودن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی (بسته به درخواست دانشگاه) از ضروریاتی است که دانشجو باید داشته باشد. پس از جمع آوری مدارک باید به ویزامتریک برای بررسی مدارک و پرونده خود مراجعه نمایید.

ویزای شینگن ترانزیت آلمان

گاهی در سفرهای طولانی پیش می آید که در کشوری دیگر که در حوزه شینگن قرار دارد نیازمند توقف هستید. در این مواقع باید ویزای ترانزیت فرودگاهی دریافت کنید. برای دریافت ویزای شینگن ترانزیت آلمان نیازی به اخذ سفارت نیست و می توانید مستقیما به دفاتر ویزامتریک مراجعه کنید.

سایر ویزاهای شینگن آلمان

از دیگر ویزاهای آلمان که برای اخذ آنها باید ویزای شینگن دریافت کنید ویزای تجاری که برای افرادی که قصد شرکت در همایش ها و کنفرانس های تجاری را دارند صادر می شود. ویزای درمانی آلمان برای اهداف درمانی صادر شده و تا 3 ماه اعتبار دارد. ویزای اهداف ورزشی و نمایشگاهی مخصوص متقاضیانی است که برای شرکت در یک رویداد یا مسابقه ورزشی و یا نمایشگاه قصد ورود به این کشور را دارند و برای مدت محدودی صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن آلمان

با توجه به اینکه برای چه نوع ویزایی درخواست میدهید مدارک خواسته شده ممکن است متفاوت باشد. مثلا در اخذ ویزای شینگن تحصیلی ضروری است که ریز نمرات و مدارک تحصیلی سالهای گذشته را حتما ارائه دهید. اما به طور کلی برای اخذ انواع ویزای آلمان میبایست مدارک زیر را تهیه کنید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان
 • گذرنامه فعلی به همراه کلیه ویزاها و پاسپورت های گذشته
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • سند ازدواج یا طلاق
 • اسناد ملکی
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • گردش حساب ۳ ماه گذشته
 • تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • دعوت نامه معتبر در صورت وجود

شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان

شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان – یکی از مهمترین مدارکی که می تواند نکته مثبتی در پرونده شما باشد دارا بودن دعوتنامه است. اگر از سمت اقوام، کارفرما و یا دانشگاهی به آلمان دعوت می شوید دعوتنامه خود را همراه با سایر مدارک به ویزامتریک تحویل دهید.

با دارا بودن یکی از انواع ویزای شینگن آلمان شما می توانید به سایر کشورهای عضو این حوزه بدون نیاز به اخذ ویزا رفت و آمد آزادانه داشته باشید. نکته ی حائز اهمیت این است که به تاریخ و مدت ویزای خود دقت داشته باشید تا بیشتر از مدت تعیین شده در این حوزه اقامت نداشته باشید در غیر این صورت دچار عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن می شوید.

جهت اخذ و هر گونه سوال درباره شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان با کارشناسان ما در قصران گشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *