گلوبال تلنت فرانسه یا استعداد درخشان یکی از ویزاهایی است که اکثر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، برای افرادی که دارای استعدادی خاص در یک حرفه مشخص هستند صادر می کند.

در واقع یکی از روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی مهاجرت افراد نخبه، هنرمندان و ورزشکاران می باشد. کشور انگلیس یکی از کشورهایی است که برای افرادی نخبه ،ویزای گلوبال تلنت انگلیس صادر می کند .

یکی دیگر از کشورهایی که برای افراد واجد شرایط ویزای استعداد درخشان صادر می کند کشور فرانسه است. فرانسه در منطقه شنگن واقع شده است و برای سفر به آن به هر شکلی باید ویزای شنگن دریافت کنید.

در این نوشته به شرایط و ملزومات ویزای گلوبال تلنت فرانسه اشاره می کنیم.

ویزای گلوبال تلنت فرانسه

ویزای گلوبال تلنت فرانسه

افرادی که دارای استعداد یا تلنت در رشته ای هنری یا ورزشی هستند، با اثبات اینکه در رشته خود مطرح هستند و می توانند از این طریق امرار معاش کنند می توانند برای دریافت ویزای استعداد درخشان فرانسه درخواست دهند.

این متقاضیان می توانند با اثبات ادعای خود و بعد از دریافت ویزا در فرانسه اقامتی بلند مدت داشته باشند و موفق به دریافت پاسپورت تلنت فرانسه شوند.

یکی از ضروریات در دریافت این ویزا این است که متقاضی باید اثبات کند با راه اندازی حرفه خود در فرانسه تاثیر مثبتی در اقتصاد این کشور خواهد داشت.

یکی از مزایای دریافت ویزای تلنت فرانسه این است که متقاضی می تواند خانواد خود را نیز همراه داشته باشد.

خانواده درجه یک متقاضی در صورت داشتن شرایط می توانند همراه متقاضی به فرانسه سفر کنند و اقامت چندساله دریافت کنند.

شرایط مورد نیاز اخذ ویزای گلوبال تلنت فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه دریافت ویزای تلنت فرانسه یا پاسپورت نخبگان این کشور است. پیشنهاد اعطای این ویزا از سال 2017 توسط دولت فرانسه اعلام شد و به این ترتیب افرادی که دارای مهارت و استعدادی برتر در زمینه های فرهنگی، ورزشی، هنری و برخی رشته های علمی هستند می توانند با دریافت این ویزا وارد فرانسه شده و به فعالیت و درآمدزایی در رشته خود نمایند.

برای دریافت پاسپورت یا ویزای تلنت فرانسه متقاضی باید اثبات کند از طریق فعالیت خود در فرانسه می تواند کمک اقتصادی به این کشور کند و درآمدزایی این کشور را بالا ببرد.

مراحل دریافت گلوبال تلنت فرانسه

برای دریافت ویزای تلنت فرانسه در قدم اول متقاضی باید شرایط خود را بررسی کند در صورتی که حرفه او در طبقه بندی مشاغل و حرفه های تایید شده توسط فرانسه قرار داشت، با جمع آوری مدارک می تواند برای دریافت ویزای تلنت فرانسه اقدام نماید.

مدارک لازم برای دریافت گلوبال تلنت فرانسه

برای دریافت هر ویزایی متقاضی می بایست اقدام به جمع آوری یک سری مدارک نماید، مدارک باید کامل و بدون نقصی باشد. فرانسه یکی از کشورهایی است که در حوزه شینگن واقع شده است و برای حضوردر آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. البته برای دریافت ویزای تلنت فرانسه ممکن است با توجه به فعالیت شما مدارک دیگری درخواست شود، اما در هر صورت و به طور کلی مدارک لازم برای دریافت ویزای تلنت فرانسه موارد زیر است:

 • گذرنامه معتبر
 • عکس در ابعاد پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تلنت فرانسه
 • پاسپورت های قدیمی در صورت وجود
 • مدارک هویتی
 • نامه تمکن مالی و گردش حساب
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • اسناد ملکی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • دریافت مجوز K-Bis برای ثبت شرکت در فرانسه
 • دریافت مجوز URSSAF جهت تسویه مالیاتی

مدارک مربوط به شغل یا مهارتی که دارید

رشته های مورد تایید برای دریافت ویزای گلوبال تلنت فرانسه

همانطور که گفته شد پیش از اقدام باید بررسی کنید که رشته و شرایط شما در دسته بندی که کشور فرانسه برای جذب نیرو با استعداد درخشان ارائه داده است قرار داشته باشد.

نیروی متخصص تازه فارغ التحصیل  شده SKILLED RECENT GRADUATE

نیروی ماهر و متخصص – بلوکارت HIGHLY SKILLED WORKERS – EU BLUE CARD

نیروی کار دارای قرارداد کار و جاب آفر از کارفرمای فرانسوی

 محققین  RESEARCHER

کارآفرینان  ENTREPRENEUR

سرمایه گذاران در پروژه های اقتصادی

پروژه اقتصادی خلاقانه و بکر INNOVATIVE ECONOMIC PROJECT

نمایندگان شرکت های حقوقی

هنرمندان

افرادی که در سطح بین المللی دارای جوایزی مطرح هستند

افرادی که به واسطه اختراعشان در سطح بین المللی شناخته شده هستند

ویزای گلوبال تلنت فرانسه

مزایای ویزای گلوبال تلنت فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان افراد بسیاری به جهت تحصیل و مهاجرت است. ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای توریستی فرانسه و ویزای کاری فرانسه از مواردی است متقاضیان بیشتری دارد.

در این میان افرادی که دارای استعدادی خاص هستند و یا در رشته ای هنری و یا ورزشی فعالیت دارند می توانند برای دریافت ویزای تلنت فرانسه اقدام کنند.

ویزای تلنت فرانسه دارای مزایای بی شماری است از جمله:

 • زندگی، کار و تحصیل در کشوری مطرح در اروپا
 • امکان همراه داشتن همسر و فرزندان
 • امکان کار کردن همسر و فرزندان متقاضی در فرانسه
 • تمدید اقامت در فرانسه تا 4 سال
 • امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن

استفاده از خدمات دولتی که برای مهاجران در نظر گرفته شده است

اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه با گلوبال تلنت فرانسه

یکی از مزایای دریافت گلوبال تلنت فرانسه دریافت اقامت دائم این کشور است. ویزای تلنت در ابتدا با اعتبار 1 ساله به فرد اعطا می شود که بعد از آن متقاضی با در دست داشتن مدارک خود میبایست برای دریافت اقامت بلند مدت خود اقدام نماید.

به طور کلی افرادی که موفق به دریافت ویزای تلنت فرانسه شده اند و 5 سال در این کشور نیز زندگی کرده اند در صورتی که در طول مدت اقامت در فرانسه قوانین این کشور را رعایت کرده باشند و بدهی مالیاتی نداشته باشند می توانند اقامت 10 ساله و سپس شهروندی این کشور را دریافت کنند.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *