برزیل کشوری واقع در آمریکای جنوبی و در شرقی ترین قسمت قاره آمریکا قرار دارد. مهمترین همسایگان کشور برزیل کلمبیا، بولیوی و آرژانتین است .مقصود بسیاری از مردم دنیا برای مهاجرت به برزیل است. برزیل پرجمعیت ترین و بزرگترین کشور در آمریکای جنوبی است. پایتخت این کشور شهر برزیلیا است و سالادور و ریودوژانیرو از مهمترین شهرهای این کشور هستند.

افراد بسیاری قصد مهاجرت و یا زندگی در این کشور را دارند. برای سفر به برزیل باید ویزای برزیل را دریافت کنید. ویزای برزیل در انواع مختلفی صادر می شود که در ادامه به معرفی و توضیح آن می پردازیم.همچنین برای سفر به این کشور اخذ تور برزیل نیز یکی از روش های تضمین شده برای دریافت ویزای برزیل است.

مهاجرت به برزیل

تحصیل در برزیل – فضای آموزشی در برزیل در وضعیت خوبی قرار دارد و آموزش در این کشور چشم اندازی رو به رشد دارد. در سال های اخیر رضایت از تحصیل حدود 26 درصد افزایش یافته است. اولین نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی برزیل دریافت پذیرش تحصیلی از یک موسسه اموزشی است.

مدارک تحصیلی و حرفه ای شما نقش بسزایی در پذیرش خواهد داشت. داشتن مدرک زبان نیز بسیار ضروری است و اگر در CV خود قید کنید که به زبان پرتغالی روان صحبت می کنید، مطمئناً شانس شما برای کسب موقعیت مورد نظر افزایش می یابد.

برای مهاجرت به برزیل و تحصیل در برزیل به خاطر داشته باشید که دوره لیسانس 4 سال طول می کشد و زبان پرتغالی، زبان تدریس در این مقطع است. افرادی که به زبان پرتغالی مسلط نیستند می توانند در کالج هایی که زبان انگلیسی تدریس می کنند تحصیل کنند.

دانشجویان لیسانس پذیرفته شده در برزیل اجازه دارند 10 ساعت در هفته کار کنند و می توانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

در برزیل دوره فوق لیسانس 2 سال طول می کشد. این دوره به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می شود. امکان 20 ساعت کار در هفته در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  وجود دارد.

در برزیل، بسته به رشته تحصیلی بین سه تا پنج سال طول می کشد تا مدرک دکترا بگیرید. در مقطع دکتری، واحدهای نظری بسیار کمی وجود دارد و اکثر دروس را پروژه های تحقیقاتی تشکیل می دهند. همچنین یادگیری زبان انگلیسی در این مقطع امکان پذیر است.

جهت مهاجرت به برزیل باید بدانید ، هزینه تحصیل در این کشور به دولتی یا خصوصی بودن موسسه و یا دانشگاه بستگی دارد. اگر در یک دانشگاه دولتی در برزیل پذیرفته شوید شهریه شما تقریبا رایگان است، با این حال کالج های خصوصی بین 5000 تا 6000 دلار در سال برای شما هزینه دارند.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود که بر اساس نیاز دانشجوست. این بورسیه ها مختص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا میباشد.

بورسیه های تحصیلی به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول شامل بورسیه های فاند است که نه تنها هزینه های فرد را پوشش می دهد، بلکه برای دانشجویان کارشناسی ارشد 700 دلار و برای دانشجویان دکترا از 900 تا 1250 دلار کمک هزینه تحصیلی می دهد.

مهاجرت به برزیل

اخذ پاسپورت برزیلی برای مهاجرت به برزیل

پس از ده سال اقامت دائم در برزیل، می توان پاسپورت برزیلی دریافت کرد. به یاد داشته باشید که پاسپورت برزیلی به شما حقوق شهروندی و دسترسی به خدمات بیمه را می دهد. اخذ پاسپورت از این کشور به وضعیت مالی شما نیز بستگی دارد.

اخذ اقامت برزیل

اقامت در برزیل نیاز به یک دوره اولیه اقامت موقت دارد. حداکثر مدت اقامت موقت شما در برزیل پنج سال است که پس از آن می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. اگر می خواهید پاسپورت برزیلی دریافت کنید باید حداقل ده سال در این کشور اقامت داشته باشید.

مهاجرت به برزیل و اخذ ویزای برزیل

به خاطر داشته باشید که هزینه اخذ ویزای برزیل اغلب در نوسان است. در برخی از مقاطع سال اخذ ویزای توریستی برزیل دشوار است در حالی که در برخی مواقع ویزا در کمتر از یک ماه صادر می شود.

شهرهای مهاجرپذیر برای مهاجرت به برزیل

سائوپائولو برزیل یکی از بزرگترین شهرهای مسکونی در جهان است. این شهر دارای چندین کالج هنری است که زندگی در این شهر دوست داشتنی را بسیار سرگرم کننده می کند.

شهر فورتالزا، واقع در منطقه شمال شرقی برزیل، محبوب ترین شهر گردشگرپذیر این کشور است. این شهر که مهاجران زیادی را به خود جذب می کند، هزینه های زندگی مطلوبی را دارد.

شهر ریو برزیل در منطقه جنوبی این کشور واقع شده و دارای محیط شهری مناسب و از نظر جاذبه های طبیعی یکی از بنادر بزرگ جهان است. تعداد کمی از ایرانیان در پاراتی، یکی از گران ترین شهرهای برزیل که فضای توریستی بسیار مجلل و گرانی دارد، زندگی می کنند. این شهر به خاطر ساحل سبزش که به طرز شگفت انگیزی ایجاد شده است مشهور است.

مهاجرت به برزیل با شرایط منحصر به فرد مهاجرت

کارآفرینی در برزیل که می تواند جزء ویزای سرمایه گذاری و کار باشد یکی از ساده ترین روش ها برای اخذ اقامت برزیل است. بنابراین، شما باید نشان دهید که سهم قابل توجهی در اقتصاد برزیل خواهید داشت. برزیل یکی از کشورهایی است که فرصت های سرمایه گذاری را برای کاندیداها تسهیل کرده است و ویزای سرمایه گذاری صادر می کند.

ویزای توریستی برزیل

برای دریافت ویزای توریستی برزیل مدارک زیر مورد نیاز است:

 • گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی
 • دو عکس از ظاهر فعلی شما
 • کارت سلامت جسمی و روانی
 • شواهدی مبنی بر اینکه می خواهید به کشور خود بازگردید
 • نامه توانایی مالی
 • بلیط رفت و برگشت
 • بیمه سفر
 • دعوت نامه، در صورت وجود

اگر مدارک شما کامل باشد در کمتر از یک ماه ویزای توریستی برزیل را دریافت خواهید کرد. این ویزا به هدف بازدید از کشور برزیل صادر می شود این ویزا به شما امکان کار یا تحصیل در این کشور را نمی دهد.

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل

اقتصاد برزیل یکی از صنعتی ترین اقتصادهای آمریکای لاتین است. اقتصاد این کشور در حال بهبود است و این یکی از دلایلی است که نرخ مهاجرت در برزیل نسبت به سال های گذشته رشد کرده است. دولت برزیل به طور ویژه نگران رشد اقتصادی و رقابت جهانی است و طبق داده ها، عمده مهاجرت به این کشور از طریق کانال های مرتبط با زیربخش اقتصادی صورت می گیرد.

با توجه به مساحت جنگلی عظیم برزیل، کشاورزی یکی از حیاتی ترین صنایع این کشور است. دولت برزیل قصد دارد تا تجارت کشاورزی را به طور تهاجمی پیش ببرد و آن را در بازار صادرات ادغام کند. مهاجرت به برزیل برای مناطق مرتبط با تجارت بیش از 25 درصد افزایش یافته است.

با تولد، شهروند برزیل شوید !

اگر به دنبال کشوری هستید که فرزندتان در آنجا متولد شود برزیل بهترین گزینه است، با تولد فرزند می توانید شهروندی این کشور را کسب کنید. سیستم شهروندی در برزیل بر اساس خاک است، بنابراین، اگر فرزند شما در برزیل متولد شود واجد شرایط شهروندی برزیل است. اما این پایان داستان نیست! یکی از جنبه های خوب این وضعیت این است که والدین و خواهران و برادران یک بچه برزیلی الاصل نیز واجد شرایط اقامت دائم در این کشور هستند. این ویژگی برزیل باعث افزایش مهاجرت به این کشور شده است.

جالب است که بدانید در برزیل هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های زایمان و سایر هزینه‌های مربوط به تولد کودک برای همه، از جمله شهروندان، افراد غیر مقیم و بازدیدکنندگان رایگان است. به عنوان مثال، تولد فرزند شما در یک بیمارستان آمریکایی بیش از 60000 دلار هزینه دارد، بنابراین اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، برزیل بهترین جایگزین شما است.

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

قبل از ازدواج با یک شهروند برزیلی، باید وضعیت مالی هر دو طرف مورد ارزیابی قرار گیرد. به عبارت دیگر، نامه توانایی مالی باید ارائه شود تا نشان دهد که می توانید هزینه زندگی در این کشور را بپردازید. هر دو طرف باید حداقل 21 سال سن داشته باشند و فاصله سنی آنها نباید بیش از 15 سال باشد. نکته قابل توجه این است که برزیل یکی از کشورهایی است که محدودیت‌های ازدواج را کاهش داده است.

مراسم عروسی باید در یک محیط رسمی برگزار شود و باید بررسی شود که آیا هر دو طرف به این ازدواج رضایت دارند یا خیر. توجه داشته باشید که اگر قبلاً ازدواج کرده اید، باید بتوانید مدرکی دال بر طلاق یا فوت همسر سابق خود ارائه دهید.

پس از سه سال اقامت در برزیل با همسرتان، می توانید برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهید. پس از بررسی درخواست شما مشخص می‌شود که وضعیت مالی شما چگونه است، آیا قوانین زندگی در برزیل را رعایت کرده‌اید یا نه و آیا خطر امنیتی برای این کشور بوده اید یا خیر. در صورت وجود تمامی شرایط، می توانید با سهولت نسبی اقامت دائم برزیل را بدست آورید.

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در برزیل یکی از روش های هاجرت به این کشور است. احتمالاً می خواهید بدانید که برای سرمایه گذاری در برزیل چقدر پول لازم دارید. طبق برآورد ما، شما باید بین 50000 تا 60000 دلار در برزیل سرمایه گذاری کنید. سرمایه شما هم در شرکت و هم در حساب شخصی شما سرمایه گذاری می شود. علاوه بر این حساب، باید یک حساب بانکی نیز به نام شرکت داشته باشید. در واقع، شما باید نشان دهید که می توانید هزینه های زندگی خود را از طریق یک حساب جداگانه پوشش دهید.

با ثبت کسب و کار خود در برزیل، یک سال اقامت در این کشور به شما اعطا می شود. این اقامت یک ساله را می توان برای 4-5 سال دیگر تمدید کرد و حتی می توانید برای اقامت خانواده اقدام کنید. مالیات یک مشکل مهم در حوزه ثبت مشاغل برزیل است. نرخ مالیات در برزیل معمولا بین 400 تا 6000 دلار است.

با ثبت شرکت در برزیل، شما مجاز به خرید ملک یا اقامت هستید. نکته: اخذ اقامت دائم برزیل از طریق خرید ملک یک روش مطمئن نیست و نمی توان به تنهایی به آن وابسته بود. یکی از بهترین روش ها برای دریافت شهروندی برزیل که به شما اجازه می دهد پس از پنج سال اقامت، پاسپورت دریافت کنید، سرمایه گذاری است.

همچنین دستورالعمل هایی برای دریافت ویزای ازدواج و ویزای تجاری در برزیل وجود دارد.

مهاجرت به برزیل

هزینه های زندگی در برزیل بعد از مهاجرت به برزیل

پیش از سفر به برزیل بهتر ست از هزینه های زندگی در این کشور مطلع شوید:

 • جدول زیر برآورد اولیه ای از مخارج زندگی را بر اساس قیمت بسیاری از محصولات مهم (به دلار آمریکا) ارائه می دهد.
 • قیمت هر لیتر شیر 0.86 دلار
 • برنج (یک کیلوگرم) 1.12 دلار
 • فیله مرغ (یک کیلوگرم) به قیمت 3.72 دلار
 • پرتقال (یک کیلوگرم) به قیمت 0.89 دلار
 • گذرنامه حمل و نقل عمومی ماهانه 41.38 دلار
 • هزینه ماهیانه باشگاه ورزشی 21.15 دلار
 •  6.20 دلار برای بلیط سینما
 • میزان رضایت در میان مهاجران برزیلی

برزیل اغلب به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای مهاجرت در نظر گرفته می شود یکی از دلایل رضایت بخشی مهاجرت به برزیل است این است که هزینه های مربوط به ویزا  بسیار کمتر از سایر کشورها است. هزینه های پایین زندگی دلیل دوم مهاجرت زیاد به ین کشور است.

آمار مهاجران در برزیل

تحصیل در برزیل با اشتغال و سرمایه گذاری در کشور سازگار است. تعداد مهاجران به برزیل برای تحصیل 4 درصد افزایش یافته است. اخیراً شرایط لازم برای اخذ اقامت برزیل سختگیرانه تر بوده است.

تعداد افرادی که با هدف راه اندازی کسب و کار مهاجرت به برزیل را انتخاب میکنند، بسیار بیشتر از گذشته است. اگر استراتژی اقتصادی مناسبی دارید، راه کارآفرینی شامل اعلام آن به دولت برزیل است. مقدار سودی که پیش بینی می شود ظرف یک سال وارد اقتصاد برزیل شود، پس از بررسی کامل برنامه اقتصادی شما تعیین می شود. اگر میزان درآمد گزارش شده کافی باشد، می توانید با ذهنیت کارآفرینی وارد برزیل شوید.

فراموش نکنید که شرایط لازم برای پیوستن به بازار کار در این کشور بسیار سخت است، اگرچه تعداد مهاجرانی که با ویزای کار وارد برزیل می شوند 2 درصد افزایش یافته است.

اگر نیاز به اطلاعات درباره مهاجرت به کشورهای دیگر دارید میتوانید به سایت موسسه قصران گروپ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *