ویزای انگلیس از طریق ازدواج

اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج – انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که مقصد بسیاری از گردشگران برای مهاجرت می باشد. اما برای اخذ ویزای انگلستان می بایست مطمئن ترین روش را انتخاب نمایید.

انواع ویزای انگلستان عبارت است از: ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، از طریق سرمایه گذاری و از طریق ازدواج، که ما در این مقاله به چگونگی دریافت ویزا انگلستان از طریق ازدواج می پردازیم.

دریافت ویزای انگلستان از طریق ازدواج

یکی از روش­های مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج است که روش چندان ساده ای نمی­باشد زیرا می بایست به دولت انگلیس اثبات کنید که ازدواج شما به قصد اخذ اقامت دائم صورت گرفته است و ازدواجی واقعی می باشد. پروسه­ی دریافت این ویزا ممکن است زمان بر باشد اما یکی از قطعی­ترین و مطمئن­ترین روش­های دریافت اخذ ویزای انگلیس می­باشد.

اخذ ویزای انگلییس از طریق ازدواج

شرایط کلی اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج

برای اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج، اگر فرد متقاضی تابع کشور انگلیس نباشد می بایست رویه­­ی خاصی را طی کند. اما افرادی که عضو کشورهای منطقه اقتصادی اروپا هستند برای دریافت ویزا دچار مشکل خاصی نیستند.

اگر همسر شما مقیم انگلستان است و دارای اقامت دائم این کشور می باشد،‌ می توانید پس از 5 سال حضور در انگلستان اقدام به اخذ اقامت دائم نمایید و پس از آن پاسپورت انگلیس را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای انگلیس از طریق ازدواج باید بالای 18 سال سن داشته باشید.

حتما باید به یکی از زبان­های انگلیسی، اسکاتلندی و یا ولزی تسلط کامل داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که دولت انگلیس بسیار دراحترام به قوانین کشوری و شهروندی سخت گیراست. برای دریافت پاسپورت انگلیس حتما باید به قوانین انگلیس احترام گذاشته و قوانین را نقض نکرده باشید.

برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج می بایست 2 سال از ازدواج طرفین گذشته باشد و این ازدواج از طرف دولت انگلیس مورد تایید باشد. از سویی دیگر در روز مصاحبه از هر دو طرف سوالاتی پرسیده می شود، که عمدتا این سوالات درباره خصوصیات اخلاقی و ویژگی های شخصی طرفین است تا مشخص شود به اندازه کافی دو طرف از هم شناخت دارند. بنابراین در روز مصاحبه با دقت به سوالات آفیسر پاسخ دهید.

بسیاری از افراد برای اخذ اقامت دائم انگلیس اقدام به ازدواج صوری  می کنند که مورد تایید دولت انگلیس نیست. در صورتی که دولت انگلیس متوجه این موضوع شود که فرد متقاضی از طریق ازدواج صوری اقدام به دریافت ویزا کرده است مجازات سنگینی را برای افراد در نظر می گیرد.

گاهی افراد فقط قصد این را دارند که ازدواج خود را در انگلیس ثبت کنند و به کشور خود باز گردند. در این صورت یک ویزای 6 ماهه صادر می شود که حتما فرد متقاضی باید قبل از انقضای مدت این ویزا از انگلیس خارج شود.

اخذ ویزای انگلییس از طریق ازدواج

 

روند اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج

شما و همسرتان باید به اداره ثبت مربوطه مراجعه کرده تا تقاضای شما را بررسی کنند. شما می بایست به اداره ثبت احوال اعلام کنید که برای ازدواج برنامه دارید و ضروری است که محل ازدواج خود را مشخص کنید. در خواست شما به وزارت امور داخلی ارجاع داه می شود و پرونده شما بررسی می گردد.

در صورتی که اسناد و مدارک شما صحیح باشد و مورد پذیر ش واقع  شود، شما می بایست برای پرداخت هزینه اقدام نمایید که حدود 35 پوند است.

مدارکی که برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج نیاز خواهید داشت شامل:

  • شناسنامه
  • پاسپورت
  • ویزا
  • اطلاعات کامل و دقیق از محل سکونت خود در انگلستان
  • اگر سابقا ازدواج کرده اید یا همسر سابق شما فوت شده است گواهی طلاق یا فوت را باید ارائه دهید.

از مزایای مهاجرت از طریق ازدواج این است که نیازی نیست فردی که تبعه انگلیس نیست گواهی تمکن مالی ارائه دهد. اثبات تمکن مالی و بر عهده همسر شما که ساکن انگلیس است می باشد و او باید ثابت کند که می­تواند زندگی مشترک را ساپورت کرده و از عهده مخارج زندگی برآید.

همچنین اگر همسر شما تبعه انگلیس نیست اما دارای اقامت دائم می باشد، پس از 5 سال از گذشت زندگی مشترک خود در انگلیس شما هم می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

به خاطر داشته باشید که پیگیر ی جواب ویزای انگلیس که معمولا از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود باشید.

چنانچه قصد مهاجرت به انگلیس را دارید و تصمیم دارید از طریق ازدواج که یکی از معتبرترین روش ها برای دریافت اقامت انگلیس می باشد اقدام کنید با کارشناسان مجرب قصران گشت و با شماره 02188697080 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *